closer-popup
footboom
Авторизация пользователя на сайте footboom1.com
Вход через социальные сети
или
Забыли пароль?
Регистрация
timeZone
Время сайта
Ваше время 14:14 отличается от времени времени на сайте 17:14 .
Установить на сайте новое время?
closer-popup

Перша ліга. Хто з агентів впливає на кадрову політику клубів

Этот материал доступен только в украиноязычной версии.
Перша ліга. Хто з агентів впливає на кадрову політику клубів
Изменить размер a+ a-
554
0
Париматч Бонус 2 500 грн
получить

FootBoom - про вплив агентів на трансферну політику клубів першої ліги.

З Прем'єр-лігою все зрозуміло - у більшості клубів монополію має одне агентство з одіозним посередником футболістів. А яка ситуація в дивізіоні рангом нижче? Які агенти впливають на комплектацію? Чи є й тут монополія?

У першій лізі здебільшого все інакше. Великих грошей немає, тому й агенти не б'ються в істериці за сферу впливу, а де все ж присутні чималі фінанси, там, звісно, "свої". Допоки в Житомирі не було великих грошей та бізнесмена Геннадія Буткевича, в комплектації "Полісся" велику роль відігравав агент Олег Авдиш, син колишнього президента клубу Заї Авдиша. А потім стало те, що сталося. Авдиша-молодшого фактично вичавили з житомирської орбіти, а фактичний контроль над трансферами встановила ProStar, яка, згідно з даними Transfermarkt, має вісьмох клієнтів у команді. Хоча насправді має значно більший арсенал - також організувала переходи в "Полісся" Будківського та Шастала.

А той самий Авдиш переключився на "Карпати" й своєю сумлінною працею допомогає славетному клубові повернутися до Прем'єр-ліги. У нього тісні, можна скати, дружні зв'язки з головним тренером і власником "зелено-білих". Не дивно, що молодий агент причетний майже до всіх зимових трансферів - у тому числі до переходів Олексія Хобленка та Сергія Горбунова. Хоча, якщо відштовхуватися від Transfermarkt, у Авдиша офіційно лише один клієнт у "Карпатах". Насправді - більше.

Лідерство в першій лізі за найбільшим представництвом в одній команді ділять ProStar і MSM Group. У них по дев'ять гравців - в "Маріуполі" та "Металурзі" відповідно. Монополія в азовському клубі цілком зрозуміла - Дмитро Єсін, представник цієї агентської компанії, колись грав (а зараз і товаришує) з нинішніми тренерами команди, тож очевидно, кому при виборі двох однакових футболістів віддадуть перевагу.

В "Металурзі" - також монополія. Чому так склалося? Це запитання, на мій погляд, необхідно адресувати спортивному директору Михайлу Метревелі. До його появи в Запоріжжі нічого подібного не було...

Трохи схожа ситуація в "ЛНЗ". Колишній співробітник ALIK football management Євген Тарасенко - спортивний директор клубу. Одразу шестеро гравців черкащан - клієнти цього агентства. А додайте ще Олега Тарасенка, молодшого брата Євгена, тож фактично представництво збільшиться на одну одиницю. Монополія? Четверте місце в першій лізі за кількістю клієнтів від одного агентства.

Щоправда, невідомо, чим врешті обернеться ця монополізація для кожного з цих клубів, бо за результат доведеться відповідати не агентам, а людям, причетним до спрівпраці з одним агентом або агенцією. Курчат рахують восени, у вітчизняному футболі - весною.

Клуби першої ліги з найбільшим представництвом від одного агента (агентства)*

#КлубАгент/агентствоКількість клієнтівПо іменах
1-2"Маріуполь"ProStar9Караващенко, Шушко, Мамросенко, Харжевський, Доброхотов, Литовченко, Прокопчук, Гора, Махиня
1-2"Металург"MSM Group9Векляк, Палюх, Басов, Піддубний, Сад, Сейтхалілов, Сніжко, Білоцерковець, Сидоров
3"Полісся"ProStar8Кудрик, Поспєлов, Нестеров, Козак, Морозко, Янаков, Вакула, Чередниченко
4"ЛНЗ"ALIK6Самойленко, Лопирьонок, Шестаков, Коваленко, Нехтій, Копил
5"Нива"MSM Group4Волохатий, Малащук, Проців, Різник

* за даними Transfermarkt. 

Читай також: ЛНЗ орендував у "Львова" Назарія Муравського

Популярные новости
Оцените материал
Поделиться
Комментарии ()

Оставить комментарий

Рейтинг букмекеров

FREEBET 300 грн
Забрать подарок →