Наступного тижня США готується надіслати в Україну РСЗВ та HIMARS – CNN

1420 27.05 2022   01:38
cnn.com

Адміністрація президента США Джо Байдена готується посилити озброєння, яке вона пропонує Україні, надсилаючи передові ракетні системи великої дальності, які зараз є головним запитом українських посадовців, кажуть багато чиновників, повідомляє CNN. Адміністрація схиляється до того, щоб надіслати системи в рамках більшого пакету військової та безпекової допомоги Україні, про що може бути оголошено вже наступного тижня.

Протягом останніх тижнів високопоставлені українські чиновники, включаючи президента Володимира Зеленського, благали США та їхніх союзників надати ракетну систему залпового вогню (РСЗВ). Системи зброї, вироблені в США, можуть запускати ракети на сотні кілометрів – набагато далі, ніж будь-які системи, які вже є в Україні – що, як стверджують українці, може змінити хід війни проти росії.

Читайте также: Володимир Зеленський: "Звідки взялася могутність у тих, хто блокує шостий пакет санкцій проти рф?"

Іншою системою, яку просила Україна, є високомобільна артилерійська ракетна система, відома як HIMARS, легша колісна система, здатна стріляти багатьма з тих самих типів боєприпасів, що й РСЗВ. За словами українських чиновників, рф останніми тижнями підсилила наступ на сході України, де має перевагу у особовому складі та кількості озброєнні.

Однак адміністрація Байдена кілька тижнів відмовлялася від надсилання цих систем, на тлі занепокоєння, висловленого в Раді національної безпеки, що Україна може використовувати ці системи для здійснення наступальних атак всередині рф, повідомили чиновники. Це питання було в центрі порядку денного на двох засіданнях минулого тижня в Білому домі, де зібралися заступники членів Кабінету міністрів, щоб обговорити політику національної безпеки. В основі цього питання було те саме занепокоєння, з яким боролася адміністрація з початку війни – чи буде відправлення в Україну все більш важкого озброєння розглядатися рф як провокація, яка може спровокувати якусь відплату США.

Однією з серйозних проблем, за словами джерел, був великий радіус дії ракетних систем. РСЗВ і її легша версія HIMARS можуть запускати до 300 км або 186 миль, залежно від типу боєприпасу. Їх обстрілюють з мобільного транспорту по наземних цілях, що дозволить українцям легше вражати цілі всередині рф. Російські чиновники публічно заявили, що будь-яка загроза їхній батьківщині буде серйозною ескалацією, і заявили, що західні країни стають легітимною мішенню у війні, продовжуючи озброювати українців. Іншим серйозним занепокоєнням в адміністрації Байдена було те, чи можуть США дозволити собі віддати таку кількість високоякісної зброї, отриманої з військових запасів, сказали джерела.

Читайте также: Генштаб ЗСУ подякував Королівським повітряним силам Канади за допомогу з логістикою М777 (+Відео)

Дебати щодо РСЗВ також схожі на ті, що розгорталася до того, як минулого місяця США вирішили розпочати відправку в Україну більш важких далекобійних гаубиць. Пакети озброєння зосереджені на протитанкових зенітних ракетах Javelin і малої дальності Stinger, а також на стрілецькій зброї та боєприпасах. У той час гаубиці M777 відзначили значне збільшення дальності та потужності в порівнянні з попередніми системами. РСЗВ може стріляти набагато далі, ніж будь-яка артилерія, надіслана США на сьогодні.

За словами чиновників, одним із обхідних шляхів може бути надання Україні ракетних систем меншої дальності, що також розглядається. Чиновники повідомили CNN, що навчання українців з будь-якими системами залпового вогню не займе багато часу – ймовірно, близько двох тижнів.
Кожне вилучення з наявних запасів передбачає перегляд його потенційного впливу на військову готовність США. У зв’язку з попередніми скороченнями ризик був "відносно низьким", сказав у понеділок голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі. Військові "дуже, дуже уважно" стежать за тим, щоб запаси не впали нижче рівня, що створює більший ризик. За словами джерел, занепокоєння значно зростає з більш потужними, дорожчими системами, які в США не мають такого великого запасу. Представники Пентагону зустрілися з генеральним директором Lockheed Martin минулого тижня, щоб обговорити постачання та нарощування виробництва РСЗВ, повідомило CNN одне з джерел, знайомих із зустріччю. Велика Британія також все ще вирішує, чи надсилати системи, повідомили CNN двоє чиновників і хотіли б зробити це разом із США.

Читайте также: Ситуація на Сході важка але українські воїни тримають оборону (Відео)

Останніми тижнями з української сторони зросло розчарування нерішучістю США, оскільки вони вірять, що як тільки США надішлють системи, інші країни швидко наслідують приклад.

– Нам дуже потрібна зброя, яка дасть змогу вести боротьбу з окупантами на великій відстані, цим не можна зволікати, бо ціна зволікання вимірюється життям людей, які захищають світ від рашизму, – вважає головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний.

Коли міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу запитали, які найнагальніші потреби його країни, він відповів: "Зброя, зброя і знову зброя. Моя найменш улюблена фраза – "Ми працюємо над цим", ненавиджу її. Хочу почути або "Ми зрозуміли", або "Цього не буде".

Депутат-демократ з Колорадо Джейсон Кроу, який у делегації Конгресу їздив до Києва, сказав CNN, що ці системи можуть допомогти Україні набрати значних обертів у війні проти рф: "Думаю, це може змінити війну, не лише для нападу, але й для захисту – російська звичайна артилерія, яка має дальність дії близько 50 км, не наблизиться до українських міських центрів, якби там були розміщені системи РСЗВ. Тож це позбавить росіян тактики облоги", – сказав Кроу.

теги: Війна з РФ
Источник: cnn.com
Популярные новости