Чемпионат Украины 2022/2023. 11-й тур / /
Ворскла
Полтава
Окончен
1 : 0

"Ворскла" - "Львів" 1:0. Підйом

Источник фото:
829

04.11.2022. Чемпіонат України. 11-й тур
Минай. Стадион "Минай"
"Ворскла" - "Львів" 1:0

Гол: Кравець, 53

"Ворскла": Різник , Пердута , Чеснаков (Яворський , 34), Кравець, Зайков, Олійник, Скляр, Юрченко (Бацула, 73), Марлісон, Сефері, Степанюк (Челядін, 73)
Тренер: Виктор Скрипник

"Львів": Ільющенков, Муравський, Никитюк, Полегенько (Ременяк, 74), Вовкун (В.Михайлів, 74), Крушинський, Мильченко, Мишенко (Бойко, 25), Грисьо, Васильєв, Бугай (Нич, 55)
Тренер: Олег Дулуб

Попередження: Скляр, 8, Кравець, 88 - Мильченко, 6, Вовкун, 56, Нич, 71
Нереалізований пенальті: Юрченко, 42

Читайте также: Віктор Скрипник: "Дуже допомогло, що ми забили "Минаю" першими"

{{widget:lineup:18498}}

Поки команди на початку намагались хоч трошки "нащупати" власну гру, був час вдивитися у тактичну розстановку головних тренерів. А тут було що відмітити, бо стартові схеми, які колективами були передані трансляторам, трошки відрізнялися.

Так "Ворскла" почала грати не анонсовану схему "4-1-4-1", а повноцінну "4-1-2-3". Тобто центральні захисники розташовувалися не класично у центральній зоні. Скляр у Віктора Скрипника виконував функції опорника, а Юрченко з Олійником куди більше працювали вперед. В нападі Марлісон більше розташовувався у центрі, а Сефері зі Степанюком могли і флангами помінятися, міг Сефері і підійти на фланг до Степанюка, щоб зробити там кількісну перевагу.

Тактична схема "Львова" зовсім концептуально відрізнялася від такої ж "4-1-4-1", яка була анонсованою. Олег Дулуб вирішив зіграти в улюблену схему з трьома центральними захисниками. При тому на цей раз у львів’ян було не два повноцінних форварда, а лише один – Бугай, якому Мишенко і Крушинський мали допомагати, розташовуючись глибше. Тобто "Львів" вийшов грати схему "3-4-2-1", в якій Полегенько та Грисьо закривали фланги.

Тепер повернемося до того, що відбувалося на полі. Якщо футболом це можна назвати, бо відрізками вболівальники, які дивилися трансляцію, могли і заснути. "Ворскла" намагалася контролювати хід зустрічі і більше атакувати, що виходило не дуже ефективно. "Львів" більше грав другим номером, намагаючись "покусувати" на контратаках. І це не дуже вдавалося. Точніше, контратаки зовсім не вдавалися. Ще й постійні свистки арбітра ще більше добивали той мінімальний темп гри, який хоч якось намагалися тримати команди.

Єдиний більш-менш небезпечний  момент на дві команди було створено лише на 36-й хвилині, коли Юрченко отримав можливість пробити. Але удар у Владлена не вийшов таким, як він хотів, що допомогло Ільющенкову впоратися. Був ще удар Олійника на 12-й хвилині: хоча позиція і була перспективною, виконання підвело.

Запам’ятався перший тайм більше втратами команд. Спочатку Мишенко отримав травму, тому пішов з поля на 25-й хвилині.  А на 32-й хвилині трапилося дуже жорстке зіткнення  Чеснакова і Крушинського. Як тільки стало видно, що у капітана "Ворскли" кров буквально ллється з носа, одразу лікарі показали, що потрібна заміна. Схоже було на перелом носу, з чим просто неможливо продовжувати грати. Крушинському пощастило більше, після допомоги лікарів він зміг продовжити грати.

Головний епізод всього першого тайму стався на 42-й хвилині. Марлісон отримав пас на хід, забіг у штрафний майданчик і прав, а арбітр одразу вказав на позначку.  Як показав повтор, коли бразилець прискорювався і входив у штрафний, його ззаду трішки підчепив Муравський, чого було вдосталь, щоб одна нога вдарилася об іншу, а гравець на швидкості завалився на газон.

Але це тільки був початок інтриги. Пробивати визвався Юрченко: Владлен доволі непогано прицілився і завдав удару під самісіньку штангу, але Ільющенкова так просто не проб’єш. Голкіпер вгадав напрямок і зміг дотягнутися, врятувавши свою команду. Одразу Сефері прибіг на добивання, влучивши у захисника, після чого Олійник вже з лінії воротарського майданчика не влучив у ворота! "Потрійне комбо" від полтавчан ні до чого так і не призвело…

Виправилися підопічні Скрипника вже по перерві, доволі швидко оформивши гол. На 53-й хвилині після того, як м’яч з кутового прямим ударом летів у ворота, Ільющенков зміг врятувати гостей. Щоправда, одразу Степанюк головою накинув у центр воротарського майданчика, звідки вже Кравець влучно пробив у майже порожні ворота. 1:0!

"Львову" тепер вже потрібно було відіграватися, але як це вони планували зробити – загадка. Команда зовсім не турбувала Різника, голкіпер всю гру просто відпочивав. Все, що вдалося створити до фінального свистка - це простріл Грисьо на Нича на 65-й хвилині. Якби форвард зміг дістатися до м’яча, то був би гольовий момент. Зате "Ворскла" перед самим фінальним свистком зобов’язана була забивати другий гол, але Марлісон, який пробіг з центру поля і вийшов один на один з голкіпером, не влучив у ворота.

По грі полтавчани виглядали краще, тому, в принципі, перемогу можна назвати логічною. Команда Скрипника більше володіла м’чем, вдвічі більше била по воротам, а головне – ці удари були набагато гострішими. Перевага по кутовим і зовсім у господарів була величезною – десять до одного.

Тепер "Ворскла" не програє вже у трьох матчах поспіль, виграв останні дві зустрічі. Це дозволило обійти київське "Динамо" та вже піднятися на восьму сходинку. Хоча є такий цікавий мометик: на цей час полтавчани є єдиною командою, яка зіграла в чемпіонаті всі 11 матчів. Тобто у запасі немає жодної гри, тоді як конкуренти зіграли лише по дев’ять ігор, а "Динамо" і зовсім тільки вісім. Тому, скоріш за все, підопічні Віктора Скрипника скоро знову почнуть спускатися вниз. Тим більше щільність клубів в середині величенька.

А от у "Львова" справи досі кепські. Команда продовжує шукати свою гру, маючи великі проблеми як у нападі, так і у захисті. З 16-ю пропущеними голами оборона львів’ян є найгіршою у лізі. Навіть "Чорноморець" з "Інгульцем", які йдуть позаду, пропустили менше. Навряд після цього туру "Львів" опуститься у зону вильоту, але тенденція йде саме до цього.

Прогнозы

Все прогнозы