Головний арбітр: Массіміліано Ірраті (Італія)
Асистенти: Філіппо Мелі, Доменіко Рокка (обидва - Италія)

"Фенербахче" (Стамбул, Туреччина) - "Динамо" (Київ, Україна) 1:2

Голи: Салаі, 88 - Буяльський, 57, Караваєв, 114

"Фенербахче": Баїндір, Салаі, Тіссеран (Лінкольн, 85), Осаї-Семюел, Кадіоглу, Кахведжі (Мор, 46, Брума, 77), Арау (Новак, 95), Юксек, Валенсія (Дурсун, 77), Кінг (Креспо, 63), Россі

"Динамо": Бущан, Кендзьора (Караваєв, 90), Дубінчак (Вивчаренко, 105), Попов, Забарний, Сидорчук (Андрієвський, 105), Циганков, Буяльський (Гармаш, 67), Вербич (Ванат, 37), Шапаренко, Бєсєдін (Шепелєв, 67)

Попередження: Юксек, 29, Осаї-Семюел, 37, Валенсія, 45+2, Юксек, 53, Мор, 63, Салаі, 98 - Циганков, 13, Сидорчук, 33, Дубінчак, 45+2, Буяльський, 58, Шапаренко, 60, Попов, 68, Гармаш, 111

Вилучення: Юксек, 53

Нереалізований пенальті: Валенсія, 70

Cклад команд

Як і очікувалось на "Шукрю Сарачоглу", господарі одразу пішли вперед, вже на другій хвилині після стандарту, удару з підбору та серії рикошетів м’яч опинився в Россі метрах в 12-ти від воріт. Дієго в площину не поцілив, та й офсайд. Але темп задали.

За сім хвилин – навіть забили. Кадіоглу за допомогою партнера відібрав м’яч у Циганкова й завантажив вперед по флангу на хід Валенсії. Забарний встиг раніше, вставив корпус, Валенсія трішки підштовхнув, додав по нозі, Ілля впав, а форвард стамбульців протягнув і віддав повз Попова та Бущана на Кінга. А Джошуа вже в ворота пробив. Гол? Ні, фол на Забарному. Стадіон свистить, але італійський рефері незворушний.

Фолить на Кадіоглу поштовхом в спину Циганков, арбітр тягне картку, Луческу незадоволений. На 15-й хвилині Кадіоглу подає з лівого флангу, Валенсія в боротьбі пробиває головою – не акцентовано, вище воріт.

Після закидання господарів з глибини в атаку Забарний бореться з Валенсією, відкидає головою від штрафного, але недалеко, й на бутсу Россі, що набіг другим темпом. Набіг, пробив вище воріт.

Проходить ще пара хвилин, й кияни "ставлять" стандарт біля свого штрафного. Ірфан Кахведжі пробиває над стінкою – штанга! "Фенербахче продовжує атакувати й створює черговий небезпечний момент. Попов в останній момент встигає виштовхнути м’яча з-під ніг Кінга, але Кахведжі миттєво повертає своєму форварду в передню лінію. Вискакує назустріч Бущан, зменшуючи кут, Кінг пробиває повз голкіпера… й повз воріт. Валенсія наздоганяє у лицьової, крутить в площину – Бущан стрибком повертається в "рамку" та парирує! У-ух, момент.

Динамівці створюють непогану заготовку для контратаки, закидають в передню лінію Вербичу, але Вербич… Не біжить. Програє м’яч та позицію захиснику. І це при тому, що ще й з офсайду невеличного стартував, з форою. І все одно програв.

Півгодини матчу за плечима. Стикаються метрах в 35-ти від воріт двоє футболістів "Фенербахче", й після скидки Буяльського Циганков мчить до штрафного господарів вільним флангом. Але, підробляючи, далеко відпускає й  дозволяє Алтаю вискочити з воріт та в стрибку встигнути вбити з-під ніг Віктора. Потім вже й Циганков летить через голкіпера, але фолу немає, Алтай встиг на м’яч першим.

Сидорчук не встигає на підборі з напівкружжя вдарити по м’ячу, б’є по нозі суперника, що встиг першим. Попередження й вибачення, але один з двох центральних півзахисників вже на картці. І не в ситуації, що потребувала б тактичного фолу в деструктиві.

Вербича, що трошки накульгує, змінює Ванат, італієць додає ще три картки на дві команди, доводячи загальну кількість вже до шістьох. Тричі дуже жорстко "приймають" Буяльского, й загалом кінцівка тайму проходить здебільшого під знаком фолів, аніж під знаком гострих моментів.

В підсумку, 8-1 за ударами, 3-0 за ударами в площину, 3-1 за кутовими, декілька небезпечних моментів біля воріт "Динамо" проти одного-єдиного рейду Циганкова в штрафний, коли Віктор задалеко відпустив м’яч до голкіпера… Перший тайм безумовно лишився за "Фенербахче".

Тільки-но розпочали другий тайм, як біля воріт киян знов пішли моменти. Валенсія змістився з правого флангу, розкачав Попова та крутнув в обвід дальньої стійки. За хвилину – взагалі пожежа з трьома передачами в межах штрафного гостей (динамівці тільки головами крутили) та результуючим ударом в сітку з зовнішнього боку воріт, Бущан кут прикривав.

Після стрімкого проходу небезпечно прострілює Мор – динамівці виносять. За хвилину Мор чудовою передачею виводить на ворота Кінга, але того випереджає Бущан. А потім… господарі залишаються вдесятьох. По-дурному. Юксек, маючи в пасиві "гірчичник", стрибає в підкаті ззаду відбирати м’яч в Буяльського. Не дістає, отримує другу жовту, червону й хапається за голову. Дарма, конкретно по епізоду питань до арбітра немає.

І вже після цього кияни забили. З першого ж небезпечного моменту.  Розпочав атаку Буяльський, він же й завершив. Спочатку "покотив ширше" Циганкову праворуч, Віктор підключив бровкою Кендзьору, Томаш технічно прокинув повз Кадіоглу й скинув від лицьової у воротарський. Куди якраз набіг Буяльський й в дотик "додав" в сітку воріт – 0:1.

Картка Шапаренку за фол на Морі, картка Мору за фол на Шапаренку… Дев’ять жовтих карток вже до 63-ї хвилини, а Мірча Луческу проводить подвійну заміну: Буяльского та Бєсєдіна змінюють Гармаш та Шепелєв.

І – "точка" у ворота "Динамо". Цікавий епізод. Розпочалося все виносом Алтая від свого штрафного до чужого. На м’яч виходить Забарний і, раптом, спотикається. Після поштовху ззаду Валенсії. А вже після того Попов стрибає і чіпляє ноги форварда "Фенербахче". Фол, картка, все по ділу. Натомість, поштовх Валенсією Забарного, що передував фолу Попова, залишився без уваги арбітра.

Отже, пенальті. До м’яча йде "постраждалий", б’є в лівий від себе кут – Бущан тягне! І, звісно, потрапляє в обійми партнерів. А біля протилежних воріт втрачає шанс Циганков. Віктор обігрується з Кендзьорою, отримує м’яч на лінії штрафного та.. ду-у-уже слабко пробиває в напрямку Алтая. Фактично, просто котить тому м’яча.

А ось вже знов небезпечний стандарт у воріт киян. Мігель Креспо накидає в штрафний, Салаї вистрибує вище за всіх і "навісним" ударом головою "закидує" в дальній кут. І знов Бущан! Злітає в стрибку й рукавичкою витягує! Виглядало це настільки ефектно, що оцінив навіть Дурсун, що опинився поруч, руку простягнув, легенько ляснув по плечу.

Дзвіночок продзвенів, але кияни не зрозуміли. Ще одна подача, знов виграє повітря Салаї – удар головою вище воріт, другий дзвіночок. Дубінчак дальнім ударом не влучає в дальній кут, Жезуш знімає одного з центрбеків, випускаючи форварда Лінкольна. Брума, прострілюючи, зрізає під ближню штангу, але Бущан тягне й переводить на кутовий. Після подачі якого головою забиває все той же Салаї. По центрбеку "Фенербахче" перед подачею грав Сидорчук, але відпустив кудись, навіть не слідкуючи. Ну той й забив спокійно, без перешкод – 1:1. Так, Георгій махнув рукою повз м’яч на виході, але це не знімає з Сидорчука відповідальності грати по своєму гравцю весь епізод.

Динамівці ще встигли до кінця основного часу організувати удар Гармаша з лету біля дальньої стійки, але це й все. Загалом, якщо відверто, в доданий до другого тайму час більше атакували господарі. Граючи в меншості.

Перепочили, розпочали овертаймити. Кендзьору праворуч змінив Караваєв, а на 93-й хвилині отримав розрізаючу передачу з глибини Ванат і не зміг переграти Алтая, що вийшов назустріч. Так, молодий форвард на півкроку в офсайд заліз в момент передачі, але яка різниця, якщо все одно не "вирішив" епізод?

В овертаймі вже більше контролюють м’яч кияни, але індивідуальні пасажі окремих "ветеранів" штибу Гармаша подекуди зводять нанівець всі перспективні варіанти продовження. На 98-й хвилині після прострілу Караваєва та трьох рикошетів підхоплює м’яч Шепелєв, тягне до лицьової, пробиває з гострого куту, штанга! А Забарний з відскоку "додає" поруч зі стійкою.

Подає кутовий Циганков – Алтай знімає м’яч з голови Попова. Атака продовжується, Циганков вже з гри подає в штрафний – Забарний випереджає захисника та голкіпера й пробиває головою - стійка!

"Фенербахче" інколи теж "розпрямляється", як на 105 хвилині, коли Брума після переводу ліворуч змістився до центру повз Сидорчука та спробував закрутити в дальній кут. Дуже невдало за виконанням, але пробити все ж дозволили.

На другу п’ятнадцятихвилинку замість Дубінчака ліворуч вийшов Вівчаренко (Луческу в овертаймі освіжив обидва фланги крайніми захисниками), а Сидорчука змінив Андрієвський, додати руху в центрі. Продовжував дивувати Гармаш. Скажімо, йде динамівська атака, генерується декілька точних швидких передач, що мають за мету створити більшість в зоні та вивести когось на ударну позицію. Що робить Денис, коли йому скидають під обіграш? Правильно -  зупиняє і другим дотиком б’є метрів з 25-ти без будь-яких шансів здивувати Алтая. Ще й захисника чіпляє. А потім й "чергову" картку за постійні розмови з арбітром розмови вихоплює. Як без цього.

Лише на 114-й хвилині, нарешті, "розгойдування" оборони "Ференбахче" з численними переводами з флангу на фланг приносить свої плоди. Гармаш котить по флангу Вівчаренко, той жорстко прострілює вздовж лінії воротарського, Ванат в стрибку відволікає на себе увагу захисника та голкіпера, а на дальній стійці замикає Караваєв. Якого "загубив" Кадіоглу. Удар Олександра в дотик – Алтай парирує, але вже за лінією воріт – 1:2.

Ще один удар Караваєва, вже дальній, після розіграшу стандарту та виносу. М’яч летить повз ворота, Попов в офсайді вставляє ногу. Але в офсайді. Знов б’є здалеку Гармаш – знов кудись по горобцях.

Остання хвилина, дограти б спокійно, але ні. Це було б надто просто і нецікаво. Новак з-за бокової руками вкидає аж в штрафний майданчик киян, там динамівці знов програють повітря, й Дурсун головою пробиває в площину. Хто знов рятує? Правильно – Бущан.

Все. Свисток Массіміліано Іратті, "Динамо" виходить в наступний раунд на австрійський "Штурм" та й до купи забезпечує собі запасний аеродром, груповий етап Ліги Європи. Навіть у випадку вибування з Ліги чемпіонів на наступній стадії.

Дивіться також: Відеоогляд матчу

Жора тягне. Бущан і в першому матчі рятував, а в другому ще додав. Власне, припустився лише однієї помилки, на виході, коли й забив Салаї. Все інше витягнув. Тобто, маємо Man Of The Match, та й Man Of The Stage загалом.

У всьому іншому, давайте відверто, матч вийшов, скоріше, розчаруванням для українського вболівальника. Гаразд, поки в рівних складах грали – ще можна якісь причини сумного першого тайму шукати. Хоча б у факторі "Шукрю Сарачоглу". Але з моменту, як динамівці заграли в більшості… Ніхто вже не крутить хребці, не виснажує швидкостями та чітким розпасом в зонах. Якщо є клас – саме час за рахунок якості комбінаційної думки "розіграти зайвого", щоб використати чисельну перевагу в певних зонах. Але ні. На Кендзьору зійшло натхнення, виконав елемент, який би 9 з 10 не пройшов, а Буяльський ввімкнув своє відчуття епізоду.

Додати б, забити другий, закрити питання, але куди там. Возили-возили, демонстрували наявний брак ідей, а Салаї тричі повітря виграв, з третього разу забив. Взагалі, як згадати, скільки разів господарі на стандартах другий поверх виграли, постає питання: що відбувається? Що з цим компонентом в тренувальному процесі? Попов, Кендзьора – наче, вміють? Забарний, Сидорчук, Бєсєдін – наче, також природа не образила?

В овертаймі в господарів вже батарейки почали сідати, киянам стало легше навіть напівпішки перекатувати. Але й там знайшовся свій Гармаш. Так, Вівчаренку під простріл саме він покотив, але в тій ситуації тільки по пояс дерев’яний не покотив би. В Дениса такої вади немає, він на мить вимкнув режим "нумо, всі розбіглися, зараз сам все зроблю" й просто віддав нормальну своєчасну передачу на хід.

Та й навіть за таких умов динамівці примудрились підкинути роботи Бущану. Якби не той його останній сейв – догрались би до лотереї. Граючи до того більше 70 хвилин в чисельній більшості. Це талант.

Врешті решт, все добре, що добре закінчується, й маємо надію, що за тиждень в Граці кияни зможуть ще трошки додати. До матчів чемпіонату ще майже місяць, вихідні вільні, команда має можливість рухатись в повноцінному відновлювально-тренувальному тижневому циклі. Тільки б у нагоді ставало.