Товариський матч. АЗ – "Шахтар" (Донецьк) 3:3

"Шахтар"

АЗ (Алкмар) – "Шахтар" (Донецьк) 3:3

Голи: Де Віт 9, Бараси 48, ван Боммел 65 - Зубков 17, Бондар 50 Келсі 76

"Шахтар": Твардовський (Пузанков, 46), Конопля (Козік, 40), Бондар (Удод, 68), Ракіцький (к) (Пушкарьов, 68), Корнієнко (Фарина, 46), Кастілло, Назарина, Глущенко, Зубков (Янович, 68), Топалов (Цуканов, 46), Келсі (Демченко, 81)

На перший спаринг літнього міжсезоння головний тренер "Шахтаря" Патрік ван Леувен виставив комбінований стартовий склад, у якому знайшлося місце як досвідченим виконавцям, так і юним футболістам. У воротах грав 20-річний Денис Твардовський, на флангах оборони – Юхим Конопля та Віктор Корнієнко, у центрі захисту – Ярослав Ракіцький (капітан) і Валерій Бондар, у середині поля – Єгор Назарина, Антон Глущенко та новачок "гірників" Деніл Кастілло, на флангах атаки – Дмитро Топалов (ліворуч) й Олександр Зубков (праворуч), а на позиції центрфорварда – Кевін Келсі.

"Гірники" вийшли на поле з синьо-жовтими національними прапорами, перед початком гри пролунав Гімн України, після чого команди хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв війни в нашій країні.

Швидкий обмін голами

Суперники, незважаючи на спеку та брак ігрової практики, розпочали зустріч у високому темпі і вже в дебюті відзначилися голами. На 9-й хвилині після флангового прострілу м’яч застряг у штрафному майданчику донеччан та відскочив до Де Віта, який пострілом у праву дев’ятку відкрив рахунок. Але "оранжево-чорні" так само швидко відігралися: на 17-й хвилині, розпочавши атаку виходом через пас від власних воріт, довели м’яч до Ракіцького, той чудовою діагоналлю через усе поле вивів на ворота Олександра Зубкова, який розібрався з двома захисниками і пробив голкіпера – 1:1. Одразу міг забивати Келсі, проте з лінії штрафного поцілив у ближню стійку. У відповідь кілька небезпечних атак провели господарі, але Твардовський надійно діяв у рамці й не дозволив їм відзначитися. Незадовго до перерви Конопля отримав ушкодження, замість нього з’явився Едуард Козік.

Яскравий матч без переможця

Ще кілька замін відбулося перед стартом другої половини: до гри увійшли голкіпер Тимур Пузанков, захисник Мар’ян Фарина та хавбек Віктор Цуканов. Воротар "Шахтаря" одразу зробив сейв, перевівши на кутовий удар з близької відстані. Але саме з цього корнера алкмарці забили другий м’яч, коли подачу на ближню стійку головою замкнув Бараси. Утім, уже за дві хвилини підопічні Патріка ван Леувена відновили паритет: Зубков виконав навіс зі штрафного з лівого флангу, а Валерій Бондар у межах воротарського головою розстріляв сітку господарів – 2:2. Не певний час гра заспокоїлася, але в середині тайму нідерландці втретє вийшли вперед: на 65-й хвилині ван Боммел наважився на постріл здалеку, і м’яч після рикошету влетів у ворота. Одразу після цього тренерський штаб "гірників" випустив ще кількох свіжив гравців: Данила Удода, Олега Пушкарьова, Євгена Яновича, трохи пізніше вийшов Антон Демченко. "Оранжево-чорні" нарешті спромоглися ще раз здійснити камбек. На 76-й хвилині Глущенко вивів на ударну позицію Кевіна Келсі, і венесуельський форвард переграв кіпера.

3:3 – видовищна нічия в контрольному матчі "Шахтаря" та "АЗ Алкмар".

Наступний спаринг підопічні Патріка ван Леувена проведуть 13 липня з чемпіоном Греції АЕКом. Початок матчу – о 19:30.

Читай також: "Шахтар" в Нідерландах: чотири новачка ван Леувена, підготовка до АЗ