Досягнення та антирекорд "Барселони"

572 02.02 2023   20:05
fcbarcelona.com

У перенесеному матчі 17-го туру Ла Ліги "Барселона" на виїзді перемогла "Бетіс", завдяки голам Рафіньї та Роберта Левандовські – 2:1 – і хоча в Севільї перервалася "суха" серія Марка-Андре тер Штегена, проте ця перемога "блаугранас" частково вийшла знаковою – судячи з цифр Opta:

Хоча в першому таймі "Барселона" жодного разу не пробила у площину воріт "Бетіса" – вперше в поточному сезоні Ла Ліги (подібний антирекорд також був зафіксований у матчі проти "Баварії" у Лізі чемпіонів).

Але після перерви критикований багато ким Рафінья відкрив рахунок – повторивши поточний рекорд Юссефа Ен-Несірі, який набрав у 2023 році вже шість очок за системою "гол+пас" (3 забиті м'ячі та 3 асисти).

Асистував бразильцю Алехандро Бальде – для нього це вже четвертий гольовий пас, та більше Бальде у топ-5 європейських чемпіонатів серед футболістів, молодших 20 років, роздав асистів лише Джамал Мусіала з "Баварії" – 6 гольових передач.

Потім Роберт Левандовський забив другий гол, а наприкінці безглуздим автоголом "відзначився" Жюль Кунде – це означає, що "Барселона" четвертий матч поспіль у Ла Лізі виграла з різницею в один м'яч (як кажуть – "ніколи такого не було, і ось знову").

Більше того, "Барселона" стала першою командою Ла Ліги, яка змогла виграти у "Бетіса" шість виїзних матчів поспіль !

А також підопічні Хаві набрали 50 очок у Ла Лізі (16 перемог, 2 нічиї та виїзна поразка від "Реала" до "ель-класико") – у 4 з 5 попередніх випадків, коли каталонці досягали такого результату після першого кола, вони вигравали титул (2009, 2011, 2013, 2018), програвши чемпіонств лише у сезоні 2013-14.

Источник: twitter.com/OptaJose