Алекс Великих: "Ярмоленко не потягне чемпіонат Англії, йому треба спробувати себе в Іспанії"

7285 03.01 2020   18:54
Фото - соц. сети

Як провели 2019-й рік українські футболісти, які грають за кордоном? Про це у інтерв’ю Gazeta.ua розповів Алекс Великих, 44-річний футбольний скаут, який мешкає в Італії.

-Роман Яремчук нині багато забиває за "Гент". Завдяки чому він проводить успішний сезон?

- Уродженець Львова — один з найкорисніших форвардів у чемпіонаті Бельгії та у Лізі Європи. Ключем до успіху цього гравця є потрапляння в європейський чемпіонат в молодому віці з добрим багажем вмінь, отриманим в попередньому клубі – "Олександрії". Зараз для Романа важливо стабільно грати. Розуміння цього моменту самим гравцем, невисокий в плані тиску клімат чемпіонату Бельгії та довіра тренера збірної стали факторами його зростання як футболіста.

-Це його останній рік у Бельгії для Яремчука - який найкращий варіант для продовження кар'єри?

-Вважаю, що так, останній. Футболіст перебуває у фокусі команд з топ-чемпіонатів. Деякі італійські клуби розглядали його кандидатуру, але вирішили переглянути ще один сезон. Після Євро-2020 ціна на гравця буде більшою. Найкращим варіантом для нього я бачу чемпіонати Італії чи Німеччини. Якщо про Італію, то це клуби де він буде потрібний не як резервний форвард, а де гратиме постійно. Тому потрібно говорити про команди, які борються за 5-10 місце у турнірній таблиці.

-Безус дуже нестабільно грає за "Гент". Це його рівень?

- Він зробив свій вибір. Як на мене – правильний. Перехід не став гучним успіхом, але й провалом його назвати не можна.

-Чому у "Андерлехті" провалився Євген Макаренко?

- Там клубні проблеми - зі спортивними директорами, бажання зміни власника, недосвідчений тренер. Все це не дає можливості клубу дбати й про гравця, який від початку не розглядався, як ключовими для команди.

Макаренко після двох останніх травм втратив своє значення для клубу. Минулого сезону Євген й сам думав покинути Брюссель, але залишився.

-Чому не все виходить в Андрія Ярмоленка у "Вест Хемі"?

- Андрій провів досить неоднозначний рік, який був зіпсований травмою. Історія Ярмоленка - це типова ситуація українського гравця, який на батьківщині був зіркою, але не зміг знайти себе у Європі. Вік, мова, адаптація, та розуміння своєї справжньої сили у щоденному порівнянні з колегами - все це серйозний іспит, який в Дортмунді він не склав. Потрапивши до Лондона, почав показувати результати, але рівень, інтенсивність, швидкості та навантаження були не ті, до яких так звик його організм за роки виступів в УПЛ. Все це наклалося на проблеми самого "Вест Хему" в цьому сезоні. Зараз з'являється інформація, що на українця вже не розраховують у клубі.

-Це його останній сезон в АПЛ?

- Ситуація, скоріш за все, не вирішиться до літа. Але якщо з'являться можливість зміни клубу взимку, то слід подумати про це. Можливо, перейти з АПЛ в менш інтенсивний чемпіонат, наприклад в Іспанію.

-Травма не завадить Олександру Зінченку утримати позиції в "Манчестер Сіті"?

- Історія Зінченка - це приклад боротьби. В житті гравця було багато досвіду подолання перешкод. Думаю, що Зінченко зможе подолати і сьогоднішні проблеми. Гвардіола любить розумний футбол з інтелектуальними виконавцями, а Зінченко - це приклад інтелектуального футболіста.

-Олександр Зубков із угорського "Ференцвароша" вже готовий до топ -чемпіонатів?

-Зубков - нове гаряче футбольне ім'я на трансферному ринку Європи. Гравець буквально ввірвався в скаутингові листи клубів з топ-чемпіонатів. Причина банальна - голи за клуб. Статичні показники, індивідуальні характеристики, а головне - продемонстрована здатність для адаптації в Європи зміцнюють думку селекціонерів щодо нього. Вважаю, що Зубков готовий до трансферу в топ-чемпіонат. Звичайно, перехід повинен бути не на лаву запасних в топ клуб, а в команду та до тренера, який довірятиме гравцеві.

-Едуард Соболь знайшов свою команду у "Брюгге"?

- Це гравець, що може бути інтегрований у футбол Бельгії та Голландії дуже добре. Врівноваженість, непогана техніка та тактичне розуміння гри, вміння долучатися до атаки - це ті сильні якості, завдяки яким він став своїм в Брюгге.

-Переїзд до Бергамо не був простим вибором як для самого Руслана Малиновського, так і для клубу.

-Тренер Гасперіні розглядав Малиновського як гравця для заміни лідера – Алехандро Гомеса . Але тактична грамотність, здатність до адаптації, неконфліктність, набутий досвід переконали навіть скептиків.

-Чому Євген Шахов небагато грає за "Лечче"?

- "Лечче" боротиметься за виживання в еліті італійського футболу. Тому усі ігри для цієї команди - фінали. Тиск дуже високий, команда не виграла жодного домашнього матчу. За таких умов довіра до українця невелика.

-Андрій Лунін не має стабільної ігрової практики вже півтора сезону. Що йому робити?

- Мала ігрова практика може позначитися на впевненості дій, психологічному стані гравця. Якщо зараз він ще зміг зберігати концентрацію, іноді виходячи в матчах, то з часом може загубитися. Але це розуміють й люди, що його оточують й працюють над цим. Усі фахівці сходяться на тому, Лунін - дуже сильний виконавець. Але йому треба стабільно грати за якогось середняка в Іспанії.

-Хто з українських футболістів може опинитися у майбутньому у топ-чемпіонатах?

- Наймовірніше - Миколенко. За цим гравцем стежать в Італії. Можливо, він переїде туди разом з українським тренером.

Читайте также: О них говорят в Европе: Яремчук – спаситель "Гента", Безус – "золотой 12-й игрок"

Популярные новости