Алекс Великих: "Інтер", "Рома", "Ювентус" попросили інформацію про одного українського гравця

2907 30.06 2018   16:33

Український скаут "Ліворно" Алекс Великих - про різниця між українською та італійською футбольними школами, а також про те, чому українці не мали там успіху в Італії.

- Працював з українськими клубами, коли в 2016-му році проводив кемп "Ліворно" в Івано-Франківську. Українські хлопці є гарним матеріалом. Але він є негативно відмінним від італійського.

В Україні мало самостійних хлопців. У нас звикли, що тренер кричить, ганяє і командує. Дитина повинна виконувати те, що їй кажуть. Як тільки вона бачить, що тренер м’який, дає багато самостійності і на неї ніхто не кричить, то вона не має самоконтролю. Вона знижує здатність виконувати якісь вправи у високому ритмі. Втрачаючи цю здатність, діти втрачають інтенсивність, а втрачаючи інтенсивність стають простими дерев’яними футболістами, які не мають перспективи.

Тому саме відмінність у культурі тренувань є основною. Це дуже позначається на характері футболіста. Коли він стає дорослим і приїжджає в Європу, то втрачає себе. Вони бачать, що до них нема такого контролю, як в Україні. Це професіоналізм. Ніхто тебе не контролює, не дивиться, що ти повинен робити. У тебе є тренування, завдання і тренер, який може допомогти. Але нема собаки, яка на тебе кричить. Наприклад, в Італії тренери взагалі мало кричать — це вважається непотрібним.

Навіть один мій знайомий тренер, який працював у Голландії, наводив приклад різниці між голландськими футболістами та українськими або російськими. На установці перед грою італійський тренер не кричить, не вказує, а навпаки створює атмосферу доброти до дітей. Щоб вони вийшли на поле і не боялися грати. З нашими хлопцями так працювати не можна — вони вже зіпсуті. І от. Він спокійним тоном запропонував хлопцям після розминки зібрати матеріал: "Будь ласка, хлопці, зберіть матеріал". Лише один хлопець почав це робити. Коли він це побачив, то заговорив іншим тоном: "Ану швидко взяли й почали збирати!" Всі одразу взялися до роботи.

Це накладає негативний відбиток на їх характері. Це перешкода для них у майбутньому. Треба орієнтуватися на молодих тренерів, які тільки формуються в академіях та спортивних інститутах і факультетах. Зараз багато дітей сидять за комп’ютерами, а не займаються спортом. На жаль, ми йдемо до того, що будемо доплачувати дітям за те, що вони ходять на футбол, а не як раніше — що збирали гроші у батьків. Треба відноситися до дитини не, як до матеріалу, а як до цінності і суб’єкта діяльності. Це дасть можливість змінити футбольну культуру в України. З точки зору генетики, психології, технічного оснащення українські діти нічим не гірші за тих же балканців, які постачають гравців до Європи. Єдина різниця — культура відношення до роботи, яка прививається саме на дитячому рівні. В нас звикли вчити за допомогою настанов і вказівок. Це функціонує лише до певного періоду. Якщо тренер чи середовище, до якого гравець звик, змінюється, то футболіст втрачається. Він отримує таку свободу, якої ніколи не мав. Це як голодна людина, яка не їла 20 днів, а потім поїла і померла.

Чому українці не мали там успіху в Італії? Яковенко не оцінив рівня чемпіонату Італії. "Фіорентина" знаходилася в пошуку малюнку гри, вони почали грати агресивно в атаці. Яковенко вважав, що має досвід європейського футболу, граючи в Бельгії. Роль півзахисника в Італії є ключовою з точки зору тактики. Півзахисникам найважче тут адаптуватися. Саме нездатність адаптуватися до нових схем була основною причиною. Хочу наголосити, що Прийма дуже сильний гравець. Він непогано розпочав в "Торіно". Клуб хотів продати Максімовіча і постійно награвав його. Василь страждав через це. Після того, як був відданий в "Фрозіноне", то почав грати непогано. За результатом сезону в серії Б клуб не вийшов в серію А й вирішив зменшити вартість гравців у складі. Другий рік поспіль в серії Б — це накладно для бюджету. Тому Василь був змушений піти. Чурко приїхав молодим футболістом. Я думав, що він швидко адаптується до італійського футболу, бо є молодим і швидко вхопить тактичних знань. Але він не зміг адаптуватися. В серії Б він грав за угорським паспортом. Це треба пам’ятати. В серії Б є правило, що лише ті гравці без європейського паспорту, які вилетіли з командою, можуть там грати. Як той же Прийма.

"Інтер", "Рома", "Ювентус" попросили в мене інформацію про одного українського гравця. "Рома" проявила найбільшу активність й навіть запропонувала суму, яка була достатньою. Але не вдалося. Перша причина — вартість гравця була дуже високою. Друга — в "Ромі" два роки тому навіть були готові продати Салаха, щоб бачити українця в своєму складі. Зараз це смішно звучить. На жаль, потім в "Ромі" змінилося керівництво. Вони відмовилися продавати Салаха і підписувати українського гравця. Цього зимового трансферного вікна два італійські клуби запросили в мене інформацію щодо українського гравця 2000 року, який зараз грає в Україні, і запитали, чи є можливість перейти йому в Італію. Цей процес йде активно.

Источник: Трибуна
Популярные новости