Welt am Sonntag: Всупереч обіцянкам, Німеччина за 9 тижнів практично не поставила зброї в Україну

628 29.05 2022   01:03
welt.de

Федеральний уряд Німеччини не зміг задовольнити запити Києва на легшу зброю. Відповідні списки доступні на сайті WELT AM SONNTAG. Крім того, анонсовані танки Gepard мають з'явитися згодом. Проте, з іншої причини, ніж офіційно заявляє Берлін.

Дійсно, за останні дев'ять тижнів уряд Німеччини скоротив свою військову підтримку України до мінімуму. Досі канцлер Олаф Шольц відмовлявся постачати бойові танки та бронетранспортери, посилаючись на угоди з союзниками з NATO. Але, як видно з документів, наявних у розпорядженні WELT AM SONNTAG, з кінця березня Німеччина також майже не поставила будь-яких заслуговуючих на згадку про легкі озброєння.

У період з 30 березня по 26 травня в Україну надійшло лише дві партії зброї від федерального уряду. Обидва містили лише невеликі пристрої. Згідно зі списком, у середині травня Німеччина відправила 3000 протитанкових мін та ще 1600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії. На запит прес-секретар Міністерства оборони заявила WELT: "Інформація про конкретні постачання зброї має відношення до безпеки та засекречена, тому прошу вашого розуміння, що не можу ні надати більш детальної інформації, ні підтвердити деталі".

Читайте также: Володимир Кличко у Гамбурзі провів благодійний матч на підтримку України

Інше німецьке постачання, відмінне від травневого, прибуло в Україну на місяць раніше. Однак у ньому знаходилися лише запчастини для кулеметів, "займисті", детонуючі шнури, засоби зв'язку, ручні гранати, заряди вибухівки та міни. За даними України, останнє постачання зенітних та протитанкових засобів відбулося 25 березня, понад два місяці тому. Він включав 2000 ракет Panzerfaust 3 та 1500 зенітних ракет "Стріла".

Проте, згідно з українським списком від 29 березня, потреба в цих боєприпасах все ж таки є. Таким чином, крім зенітно-ракетних комплексів "Стінгер" та протитанкових засобів українська армія потребує також протикорабельних ракет типу "Гарпун". Україна підтвердила останнє у листах міністру оборони Крістін Ламбрехт (СДПН) від 9 квітня та 1 травня.

Німеччина поки що не виконала ці прохання, хоча канцлер Шольц публічно пообіцяв подальші поставки. Протягом кількох тижнів він повторював, що підтримка Києва продовжується, востаннє на Всесвітньому економічному форумі в Давосі: "путін піде на серйозні переговори про мир лише в тому випадку, якщо зрозуміє, що не може зламати обороноздатність України. Тому ми підтримуємо Україну". Але потім президент рф знову погрожував Шольцю у телефонній розмові. Згідно з джерелами рф, путін назвав подальші постачання зброї небезпечними. Є ризик, що в Україні "продовжиться дестабілізація ситуації".

Читайте также: Володимир Зеленський: "Кожного дня наближаємось до того, що наша армія буде переважати окупантів технологічно і ударною силою" (Відео)

Оскільки допомоги з Берліна немає вже кілька тижнів, уряд Німеччини віддаляється від своїх союзників, які продовжують постачати легке озброєння на додаток до важкої техніки. У суботу Київ повідомив, що отримав ракети Harpoon із Данії та ще більше самохідних гаубиць із США. Що стосується важких озброєнь, Шольц дав наказ "поставляти тільки в ногу з партнерами NATO". Підтримка була "тісно скоординована з нашими партнерами та союзниками", підтвердив він у четвер. Оскільки жодна країна NATO не постачає танки західного зразка, це стало приводом для відмови у постачанні в Україну німецьких бойових танків та бронетранспортерів.

Заявки на експорт знаходяться у Федеральній раді безпеки протягом кількох тижнів.

Галузеві експортні заявки на продаж Києву 100 танків Marder та 88 танків Leopard 1 перебувають у Раді Федеральної безпеки протягом п'яти тижнів. Але "руху" там немає, як стало відомо WELT із українських урядових кіл. За запитом канцелярія сказала: "Будь ласка, зрозумійте, що федеральний уряд ... в основному тільки інформує про остаточні позитивні рішення про затвердження". Наприкінці квітня уряд Німеччини оголосив про постачання 30 зенітних танків "Гепард". Однак у той час було незрозуміло, звідки мали взятися боєприпаси. Через чотири тижні федеральний уряд зміг надати 59 000 набоїв. Проте перші 15 гепардів не доставлять до кінця липня, як оголосив міністр Ламбрехт. Як причина затримки Шольц 17 травня назвав причину, через яку танки "треба було підготувати".

Проте, на думку київських урядових кіл, справжньою причиною затримки доставки є навчання українських військових на гепарді, яке, ймовірно, було завершено лише наприкінці липня. За інформацією, доставка пов'язана із цим. Підготовка перших 45 солдатів починається не раніше 13 червня і закінчується 22 липня. Для другої групи солдатів він розпочнеться 18 липня і закінчиться 26 серпня, тому решту 15 "гепардів" не буде доставлено до кінця серпня.

Читайте также: Новий український танк Т-84 воює з окупантами на Донеччині

На питання федерального міністерства оборони заявили, що це галузевий експортний проект.  Прес-секретар заявила: "Підготовка українських солдатів та постачання боєприпасів також є обов'язком галузі".

теги: Війна з РФ
Источник: welt.de/politik
Популярные новости