13 талантів українського футболу, які себе не реалізували (Фото)

4097 01.08 2018   15:33
ob.dk

Максим Коваль. В зовсім юному віці потрапив до "Динамо" після вдалого дебюту в складі рідного запорізького "Металургу". Здавалося, що історія Шовковсього в київському клубі повториться знову. Але, незважаючи на великі аванси, довіру тренерів, так і не зміг стати основним в "Динамо". Роки йдуть, а помилки залишаються. В 2012 році не втримав в руках не самий складний м’яч в матчі проти ПСЖ в Парижі, в 2017 - не втримав м’яч в руках в кваліфікації Ліги чемпіонів проти "Янг Бойза".

Не зміг проявити себе в оренді ні в данському "Оденсе", а ні в іспанському "Депортиво". Після завершення кар’єри Шовковським двічі мав стати першим номером в "Динамо", але так і не зміг. Цього літа навіть не поїхав на збори із першою командою "Динамо". Перейшов на правах оренди до клубу із Саудівської Аравії. Туди можна їхати за грошима, але ніяк не за розвитком…

Владислав Калітвінцев. Вважався одним із найбільших надій українського футболу. Майже із 17 років був десь поряд із першою командою, але ніяк не міг закріпитися в обоймі. Найбільші шанси були, коли команду тільки очолив Сергій Ребров. Тоді юний Циганков, Харатін та Калітвінцев були переведені до першої команди. Враховуючи участь Ленса у Кубку Світу в Бразилії, Калітвінцев мав шанси закріпитися в основі "Динамо", але так і не зміг цього зробити.

Травми змінювалися спадом форми. Мав гарний відрізок в чеському "Словані", але далі не пішло. В Одесі став одним із лідерів "Чорноморця", але потім нічого не показав у "Зорі", працюючи із таким майстром по молодих гравцях, як Вернидуб. Зараз знову в "Динамо". Десь вважається 3-тім фланговим півзахисником, але всі розуміють, що шансів не так багато. Вербіч та Циганков набагато переважають. В плані ротації скоріше Цитаїшвілі отримає свої шанси, ніж власне Влад.

Роман Безус. Микола Павлов славиться тим, що вміє відкривати молодих гравців. Так було із Безусом, який зміг стати одним із лідерів " Ворскли". Ходили розмови про інтерес до Романа збоку "Дніпра", ряду інших клубів. Але разом із одноклубником Селіним перебрався до "Динамо". Мав довіру з боку Олега Блохіна, але так і не став провідним гравцем в Києві. Сергій Ребров на початку теж довіряв Безусу, але потім Роман став гравцем ротації. Відбувся трансфер до "Дніпра", де час від часу публічні претензії до Безуса висловлював тренер Маркевич. Втратив місце в збірній України. Після розвалу "Дніпра" міг опинитися в Туреччині, але в решті перейшов до бельгійського "Сент–Трюйдена". Перший сезон вийшов невдалим, але потім знайшов себе у бельгійській команді.

Владлен Юрченко. В зовсім юному віці поїхав в оренду до " Маріуполя", де зміг дебютувати в УПЛ. Владлену видавали величезні аванси, вважали одним із найбільш перспективних гравців системи "Шахтаря".

Мірча Луческу будував атаку через бразильців. Єдиним виключенням був вірменин Мхітарян. В цій системі координат місця Юрченку не знайшлося. Неочікувано для багатьох здійснив перехід до леверкузенського "Байєра". За чотири роки в Німеччині мав тільки один гарний відрізок протяжністю декілька місяців, коли почав грати в опорній зоні. Все інше – травми та погана форма. Зараз знаходиться без клубу.

Бека Вачіберадзе. Один із лідерів юнацької команди "Шахтаря", яка грала в фіналі ЮЛЧ. Один із лідерів юнацької збірної свого віку. Здавалося, що Бека має всі шанси закріпитися в першій команді "Шахтаря" - швидкість, техніка, ведення гри, бачення поля, розуміння гри. Але Бека вирішив спробувати свої сили за кодоном, прийнявши пропозицію іспанського "Бетису". Здавалося, що і тут Вачіберадзе має всі шанси реалізуватися в іспанському футболі. Але так склалося, що далі молодіжної команди справа не пішла. Але і там він грав рідко. Сам гравець пояснював, що справа - у зміні тренера. Мовляв, один його запрошував, а потрібно працювати із іншим. А в клубі говорили, що втомилися від постійних запізнень та зайвої ваги гравця. Після двох років в Іспанії був відпущений на чотири сторони. Певний час був без клубу. Ходили розмови про чемпіонати Нідерландів та Бельгії. Але врешті Бека "виплив" в скромному чемпіонаті Латвії в клубі РФШ. Втративши місце в складі молодіжної збірної України, Вирішив змінити українське громадянство на грузинське.

Темур Парцванія. В "Динамо" на нього покладали величезні перспективи. Особливо після перемоги на Кубку Європи серед 19 –річних. Але так і не зміг себе знайти в Києві. Далі "Динамо-2" та дублю не грав. Були оренди до "Металурга" Запоріжжя. Потім пішло самостійне плавання в "Волині", "Олімпіку", "Десні". Ніде довго не затримувався. Нічого особливого не показував. Восени попав під підозру в договірних матчах. Вирішив повернутися до грузинського громадянства (має грузинське походження). Цього літа переїхав до Угорщини, де буде грати за "Ківарду". Чесно кажучи, рівень місцевого футболу є не дуже високим.

Кирило Петров. Теж із категорії чемпіонів Європи серед 19-річних. Мав дуже високі перспективи. На юнацькому рівні вирізнявся серед одноліток. Універсальний гравець, який однаково вдало міг заграти в опорній зоні та в центрі захисту. Вміє не тільки вдало оборонятися, але і починати атаки, читати гру. При Валерії Газаєві у "Динамо" свого шансу не отримав. Чутки говорили про зайву вагу. Був вдалий період у "Кривбасі" Юрія Максимова, виступ за "Говерлу", київський " Арсенал", пограв за кордоном - в Польщі за "Корону" та в Казахстані за "Ордобаси". Повернувся в Україну, півроку провів в "Олімпіку", потім перейшов до азербайджанського "Нефтчі". Ходили розмови про переїзд Петрова до Греції, але все залишилося на рівні розмов.

Дмитро Коркішко. Ще один із футболістів, який перемагав в Донецьку на юнацькому Євро. Дмитро в тій команді був на провідних ролях. Свого шансу в "Динамо" так і не отримав. Почав грати в орендах за " Арсенал". Наче виступ був вдалий, але знову шансів в Києві так і не мав. Потім було вільне плавання із переходом в "Мінськ", виступи за першолігову "Полтаву". Здавалося, що на цьому кар’єра Коркішка завершилася, але він зміг повернутися та гарно проявивши себе в " Чорноморці", який робив ставку на молодих футболістів та "збитих льотчиків". В Одесі став лідером клубу. Мав можливість перейти до "Зорі", але обрав Туреччину із першоліговим "Гіресунспором". Команда не змогла підвищитися в класі, тому Коркішко буде грати за новачка турецької ліги - "Хатайспор".

В’ячеслав Чурко. Свого часу був талантом академії "Шахтаря". Під час виступів за юнацькі збірні привернув увагу скатів "Бенфіки". Тоді Чурка порівнювали із самим Кріштіану Роналду. На жаль, на дорослому ріні грав за "Шахтар" тільки на передсезонних зборах. Виступав в оренді за рідну "Говерлу", "Маріуполь", "Металіст". Потім отримав закордонний досвід в Угорщині, виступаючи за "Академію Пушкаша" та в Італії в "Фрізіноне". Ніде не був стабільним та успішним. Повернувся до України, де вже другий сезон починає у складі " Маріуполя". Стабільним місцем в складі похвастатися поки не може.

Олег Бараннік. Свого часу приніс "Ворсклі" путівку до ЛЄ в матчі із "Динамо" Бухарест. Микола Павлов не приховував свого захоплення перспективами молодого гравця, йому покращили фінансові умови. Але далі не пішло. У "Ворсклі" відбувався спад. Далі кар’єра пішла донизу - "Гірник – Спорт", " Полтава"...

Дмитро Льопа. Його називали новим Конополянкою. Мав довіру у Рамоса, але не зміг затвердитися в "Дніпрі". Виступав в оренді за "Кривбас", "Карпати", потім пішов у вільне плавання граючи за "Металіст" та " Металург" Запоріжжя. Ніде не зміг показати свій кращий футбол. Спробував свої сили закордоном в Угорщині виступаючи за "Академію Пушкаша", потім переїхав до Хорватії, де є доволі успішним в "Осієку".

Пилип Будківський. Вихованець київського футболу певний час подавав великі сподівання у академії "Шахтаря". За стилем гри він підходив під філософію "гірників". Пройшов процес адаптації до дорослого футболу в "Севастополі", "Маріуполі", де виступав на правах оренди. Після анексії Криму із рядом молодих гравців "Шахтаря" отримав шанс у "Зорі", де за декілька років разом із Малиновським, Малишевим та іншими партнерами досяг великого прогресу. Навіть потрапив у заявку на Євро 2016 в складі збірної України. Далі потрібно були приймати рішення на рахунок подальшої кар’єри. Вирішив підписати довгостроковий контракт із "Шахтарем" та знов набиратися досвіду в орендах. А ні в "Анжі", а ні в "Кортрейку" нічого не показав. В новому сезоні буде грати у першоліговому "СоШо" в чемпіонаті Франції.

Артем Радченко. В кращі часи "Металіста" вважався найбільшим талантом клубу. Виходив за першу команду, коли ще всі легіонери були на місці. Але не зміг себе знайти у Харкові під час футбольної кризи. Майже не грав за "Говерлу". Був викреслений із заявки юнацької збірної на Кубок Світу в Новій Зеландії (хоча раніше був одним із лідерів цієї команди). Перейшов до "Хайдука", де потрапив в ДТТ в нетверезому вигляді. Був на перегляді в "Зорі". Наскільки відомо, зараз грає на першість Харківської області.

Популярные новости