Сергій Пронін: "Новотрясов потрапив у хороші руки"

1316 06.05 2014   13:59
На жаль, Сергій Пронін не залишив помітного сліду в історії «Карпат». Через ряд об’єктивних причин уродженець Криму провів у Львові лише кілька місяців. Проте навіть такого короткого проміжку часу вистачило для того, щоб він залишив у своєму серці хороші враження про наші місто і команду.

Навіть після того, як Сергій Пронін повернувся до Криму, він продовжував працювати на благо футболу і допоміг «Карпатам» вже не, як футболіст, а як тренер. Саме Сергій Васильович доклався до того, що молодий кримський захисник Артур Новотрясов відбувся, як футболіст.

«В КРИМУ ІСНУЄ ОДНА ВЕЛИКА ПРОБЛЕМА»

– Нині ви мешкаєте у Сімферополі, тому не можу вас не запитати – як змінилося життя у Криму у зв’язку з останніми суспільно-політичними подіями?

– Загалом наше життя не зазнало змін. У побуті і буденному житті жителі Криму не відчувають проблем. Як на мене, то одна велика проблема все ж існує. Я працюю тренером і наша команда хлопців 2000-го року народження більше не виступає у чемпіонаті України. Ми хочемо грати в українському чемпіонаті, адже без належної ігрової практики важко розвиватися.

– Ви вже отримали паспорт громадянина Росії?

– Ні, але документи для його виготовлення готові. Залишилися формальності.

– Яка ваша позиція щодо подій у Криму?

– Я – за мирне небо над головою. Мені неприємно дивитися на все те, що відбувається. Дуже шкода, що проливається людська кров. У мене дуже багато друзів на території материкової України і я з ними продовжую спілкуватися і, думаю, ніщо не змусить нас розірвати зв’язок. Хочу, щоб ми спокійно відвідували один одного.

«ЄВТУШОК – ЧУДОВА ЛЮДИНА»

– Пригадуєте той час, коли вперше зацікавилися футболом?

– Було це в Армянську, де я з однолітками без упину ганяв за м’ячем. У сучасних дітей є майже усе. Єдина річ, яка тепер є нетиповою для наших нащадків – дворовий футбол. Ми вдома майже не бували... Мої батьки відношення до спорту не мали, але любов до футболу у мене з’явилася завдяки вулиці.

– Незважаючи на те, що ви є вихованцем кримського футболу, проте жодного офіційного матчу у складі професійної команди з півострова не провели. Першим дорослим клубом у вашому житті був «Явір» з Краснопілля, що на Сумщині...

– Так, адже в Криму я виступав за команду, що називалася «Синтез». Вона представляла Армянськ і стала переможцем чемпіонату Криму. Звідти мене запросили у «Явір». Команда тоді виступала у перехідній лізі, звідки ми вийшли у другу лігу.

– У Краснопіллі ви грали разом з іншими майбутніми карпатівцями: Олександром Євтушком і Сергієм Танасюком...

– Сашка я знав ще по спортроті у Севастополі, за яку ми разом виступали. Євтушка вважаю чудовою людиною. Те ж саме можу сказати і про Сергія. Сашко мені дуже допомагав, підказував. Футбол нас об’єднав. Нині ми спілкуємося трохи рідше. Євтушок живе у протилежній частині Криму, а Танасюк узагалі десь у вас, у Львові.

– У 1995-му році доля закинула вас у Нальчик, де ви сезон провели у складі місцевого «Спартака»...

– «Явір» проводив зимові збори в російській Анапі, де ми в одному із контрольних матчів протистояли «Спартаку». Мої дії припали до душі тренерам нальчикського клубу і я скоро отримав запрошення. Президент нашої команди Володимир Саєнко запросив у Краснопілля керівників російської команди, де вони дійшли згоди щодо мого трансферу. «Спартак» виконав завдання на сезон і з другої ліги вийшов у перший дивізіон.

«ДУЖЕ ВДЯЧНИЙ КЕРІВНИЦТВУ «КАРПАТ»

– Доволі дивним виглядає ваш перехід у «Карпати» – львівська команда стала наступним етапом у вашій кар’єрі після виступів у Кабардино-Балкарії...

– Я повернувся додому, в Армянськ, де мій перший тренер Олександр Климович домовився з представниками «Карпат» про те, щоб я поїхав до Львова на перегляд. Я зрадів такому варіанту, але хвилювався через те, що напередодні зазнав струсу мозку. Знав, що не зможу на повну проявити себе.

– Тим не менше, ви стали гравцем «Карпат»...

– Представники львівської команди не хотіли нічого слухати. Сказали: «Приїжджай, ми тебе чекаємо». Дуже вдячний керівництву «Карпат» за такий вчинок. Я вирушив з командою на збори у Болгарію. Хоч я і не став гравцем основного складу за тих півроку, проведених у Львові, але зате відновився від травми. А керівництво клубу закрило очі на мою травму.

– Ви не боялися їхати до Львова? Міфів про наше місто існує достатньо...

– Так, люди різне кажуть. Але це все дурниці. Я не боявся, адже грав у Нальчику, що знаходиться за 70 кілометрів від кордону з Чечнею. Мене нічим не здивуєш. До Львова я їхав зі спокійною душею, а рідні та близькі не заперечували проти переїзду. У місті Лева я знайшов багатьох друзів, а з Олегом Бойчишиним і Андрієм Шулятицьким я спілкуюся і нині. Вони дзвонять мені і пропонують допомогу. Кажуть, щоб у випадку проблем в Криму приїжджав до Львова. Я їм дуже за це вдячний. А те, що там показують про міфічних людей, які ненависно ставляться до гостей, це все брехня.

– Чим запам’ятався вам період, проведений у Львові?

– Я чудово пам’ятаю вузькі вулички Львова і прекрасних людей, що там живуть. Я жив на базі, яка для мене стала домівкою. Хоч вона тоді була старенькою, але я її дуже полюбив. Навіть зараз, коли пройшло з того часу майже 20 років, база у Брюховичах стоїть у мене перед очима. Пригадую того ведмедя, який жив у нас. З радістю приїжджав і буду приїжджати у столицю Західної України. Тільки хороші слова можу сказати про вболівальників – їхня підтримка завжди відчувалася на полі.

– Тодішні «Карпати» – це колектив з гучними іменами. Що пригадуєте про атмосферу, яка панувала у команді?

– Чижевський, Покладок, Мокрицький... Ми збиралися всією командою на базі, готували шашлики. Нещодавно бачив Івана Павлюха у Євпаторії. Зустрічався також з Ігорем Маковеєм, який подався у суддівство. Чудові спогади про хлопців.

«ВІРЮ У НОВОТРЯСОВА. ВІН ПОТРАПИВ У ХОРОШІ РУКИ»

– Проте вам довелося покинути «Карпати» – наступною командою у вашому житті стала «Волинь»...

– Замість Володимира Журавчака в команду прийшов Мирон Маркевич. Знаєте, як воно буває, коли приходить новий тренер. Тому мій перехід був цілком логічним. У Луцьку я отримав ігрову практику, тому зовсім не шкодую про свій перехід. Там я став гравцем основи, відчув смак гри.

– У «Волині» підібралася хороша команда: молодий Анатолій Тимощук, досвідчені Федюков, Бурч, Мозолюк. Головним тренером лучан був Анатолій Раденко, який нині вирішив залишити футбол і став священнослужителем.

– Раденка вважаю справжнім професіоналом. Думаю, що він міг принести багато користі українському футболу. «Волинь» була сплавом досвіду і молодості. Молоді Анатолій Тимощук і Володимир Гапон росли у нас на очах, багато працювали і виросли у хороших футболістів.

– Завершували ви свою кар’єру у «Нафтовику», де пліч-о-пліч виступали з Вадимом Колесником і Сергієм Амілехіним...

– Ми познайомилися з Колесником ще у Львові. Підтримуємо з ним відносини, вітав його із призначенням на посаду головного тренера «Нафтовика». Щиро бажаю йому успіхів. Щодо Охтирки, то це маленьке містечко, де дуже люблять футбол. Величезну роль у формуванні команди зіграв президент клубу Роман Рапій. Жахлива аварія обірвала життя прекрасної людини і чудового керівника. На його похоронах зібралося усе місто.

– Нині ви працюєте у Кримському училищі олімпійського резерву?

– Так, треную дітей 2000-го року народження. У нас виступали вихідці з Кіровограду, Хмельницького, Херсону.

– Одним із ваших вихованців можна назвати захисника «Карпат» Артура Новотрясова. Ви знаєте його ще з дитячих років?

– Артур зарекомендував себе, як лідер, став капітаном команди. Він розпочинав на позиції захисника. Згодом Новотрясов зайняв місце у центрі поля. Артур міг похвалитися хорошим ударом і з правої, і з лівої. Він багато забивав і був бомбардиром нашої команди. Нині він знову займає позицію флангового захисника. Олександр Севідов – чудовий тренер і я радий, що Новотрясов потрапив у хороші руки. Вважаю, що у нього все попереду.

– Новотрясов на даний момент ще не зіграв жодної хвилини за основну команду, проте кілька разів потрапляв в заявку на матчі Прем’єр-ліги.

– Артур обов’язково досягне свого. Він поступово йде сходинками: розпочав з училища, далі перша ліга, а тепер елітний дивізіон. Впевнений, що він дуже хоче дебютувати в «Карпатах». Вірю у нього.

– Новотрясов радився з вами стосовно переходу в «Карпати?

– Він – дуже самостійна людина, тому порад у мене не питав. Тим більше, нині, як ви знаєте, існує багато агентів, які йому, напевно, і радили. Севідов працював з ним ще у «Кримтеплиці», тому добре знав його можливості. Якби Новотрясов запитав, що я думаю з цього приводу, моя відповідь була б однозначною. Я грав у Львові, знаю, що там за команда, тому порадив би йому переходити у «Карпати» без вагань.

Популярные новости