Олег Саленко: "Навесні ми станемо свідками унікальних подій"

1392 01.02 2013   16:52
Фото - ru.uefa.com

В українському футбольному чемпіонаті назрівають революційні структурні зміни. Наша прем'єр-ліга змінить формат. Якщо донедавна розмови про зникнення низки клубів розглядали як чутки, то тепер усе вийшло на офіційний рівень.

Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко заявив, що вже цієї весни число команд-учасниць прем'єр-ліги зменшиться. Василь Рац та Олег Саленко, поділилися своїми думками щодо даної ситуації.

— Стороженко сказав, що він ще п'ять років тому попереджав клуби через надто ризиковану фінансову діяльність. Чи можна було уникнути таких бід?

О. Саленко:

— Українські клуби чомусь не переймають європейського досвіду. Ось німецькі клуби на рік заробляють по два мільярди євро. У кожній команді працює команда менеджерів, яка пропонує програму розвитку і знає, як заробити гроші на футболі. А український клуб на 100 відсотків залежить від гаманця однієї людини. Вона працевлаштовує менеджерів, які користуються її ж грішми, а збагаченням клубу не переймаються. Так ми й отримали ситуацію, що "Арсенал", "Таврія", "Волинь", "Кривбас" опинилися під загрозою зникнення. Прикро, що футболісти "Таврії", першого чемпіона України, не проводять навіть дворазових тренувань — бо не мають грошей на відповідне харчування.

— Як можна порятувати цілісність нашого чемпіонату?

В. Рац:

— Із бідністю завжди важко було боротися. Що зробить ФФУ, якщо клуб не матиме грошей? Не буде ця структура фінансувати команди. Прикро лише, що такі біди виникли у період, коли чемпіонат вийшов на високий рівень. Останнім часом було цікаво дивитися кожен матч не лише грандів, але й середняків чи аутсайдерів. А тут — на тобі! З'явилися проблеми. Треба просто дотягнути до літа. Нехай проблемні команди дограють сезон із дублерами, тільки щоб не знялися з перегонів.

О. Саленко:

— Усе йде до того, що свою цілісність прем'єр-ліга не збереже. Фінансові проблеми очевидні. За моєю інформацією, більшість гравців цих клубів дістали гарантію, що матимуть фінансове забезпечення лише на найближчі два місяці. Що буде далі — незрозуміло.
Не кожен клуб із такими проблемами доживе до кінця чемпіонату. Навесні ми станемо свідками унікальних подій. Уперше за всю історію футбольної України не всі клуби дограють до останнього туру.
Потерпають не лише фінансово бідні, але й гранди. Ось "Динамо" повернуло до свого табору всіх орендованих гравців. Нині їх проглядає Олег Блохін. Кияни не хочуть віддавати виконавців у ненадійні руки. "Надійних рук" наразі немає. Це небезпечний сигнал.

— Чи зможе зникнення низки клубів зіпсувати все те, що український футбол напрацював за 20 років свого існування?

О. Саленко:

— Думаю, наш чемпіонат втратить багато у видовищності. Жертвами будуть усі: від глядачів до футболістів. Глядач звик бачити вісім поєдинків на вихідних. Число матчів зменшиться. Футболісти тренуються за спеціальною програмою, яка передбачає участь у певній кількості матчів. Зменшиться число поєдинків — відбудеться збій у підготовці.

— Як ви ставитеся до розмов, що Україні потрібен чемпіонат з 12 чи 14 команд, а не з 16?

В. Рац:

— Було б добре, якби в нас виступало 16 команд. Але якщо немає 16 стабільних клубів, то краще допустити 14 фінансово міцних колективів. Та всі ці зміни мають відбутися у міжсезоння, а не під час чемпіонату.

О. Саленко:

— Ні, 16 — це оптимальна кількість для України. Треба зберегти це число. Якщо навіть три клуби припинять існування, то варто запросити з першої ліги інші команди. Там є добротні колективи. Однак, боронь Боже, щоб ми зменшували кількість команд. Я виступав у Шотландії, знаю, що таке чемпіонат із десяти клубів, які грають між собою чотири рази на рік. Такі часті матчі набридають як глядачам, так і футболістам.

Популярные новости