Як Роман Яремчук до успіху йшов

5690 23.03 2018   10:22
Фото - ФФУ

Так сталося, що почав слідкувати за грою Романа Яремчука із першого сезону першості Ю-19, яке проходило в сезоні-2012/2013. В основному тоді команди формувалися із гравців 1995 року народження і молодше. Тоді, як не дивно, київське "Динамо" майже до останнього туру вело суперечку із "Маріуполем"( із тих гравців зараз на плаву воротар Гальчук, півзахисник Мішньов), але під кінець дистанції юні динамівці змогли вирвати лідерство та стати першими чемпіонати ліги Ю-19. В складі "Динамо" в той час виступала ціла плеяда цікавих гравців: Сергій М’якушко, Микита Бурда, Павло Полегенько, Ігор Харатін, Орест Кузик, Роман Яремчук, Євген Чумак. Я був впевнений, що декілька гравців із тої команди будуть в першій команді "Динамо". Їх потім майже всіх перевили разом із тренером Валентином Белькевичем до команди Ю-21, але зараз із всіх гравці в першій команді "Динамо" залишився тільки Микита Бурда.

Навіть на рівні юнаків Роман Яремчук вирізнявся. Він мав дуже хорошу техніку, вміння прикрити м’яч корпусом, обіграти один в один. Десь за манерою гри нагадував Артема Мілевського в кращі часи, але більше швидший та із кращою грою на другому поверсі. Може зіграти як на вістрі, так і відтягнутого нападаючого. Не тільки здатний сам завершувати атаки, але й створювати моменти для партнерів. Дуже важко Роману прийшлося, коли після дублю він потрапив до Першої Ліги в "Динамо-2". В дублі почав грати більш молодший Бєсєдін, а Яремчук, Хльобас та Маїк пішли до першої ліги. В розумінні тодішнього тренера "Динамо" Олега Блохіна "Динамо-2" було вище в клубній ієрархії, ніж дубль. Ще не сформований футболіст, фактично дитина, потрапив в горнило дорослого футболу, де власне боротьби, стиків більше - ніж самого футболу. Тоді ще Перша Ліга була добротним турніром, де про прохідні матчі мови не було взагалі. Зрозуміло, що виходило далеко не все, та й травми заважали розкритися. Свіжим ковтком та фактично переходом в дорослий футбол для Яремчука стала оренда в "Олександрію" влітку 2016-го року. При довірі Володимира Шарана ближче до середини осені Роман став серйозною бойовою одиницею. Сергій Ребров вирішив повернути перспективного нападаючого до "Динамо", зробивши ставку на молодих Бєсєдіна та Яремчука та відправивши в оренду Мораєса із Гладким. На жаль, минулою весною Роман Яремчук не зміг знайти себе в "Динамо" та влітку був проданий до бельгійського "Генка" приблизно за 2 мільйона євро. В Бельгії за півроку він встиг награти на виклик до збірної України.

Читайте также: Роман Яремчук: "Не скажу, что у меня с "Динамо" плохо закончились отношения"

В команді Андрія Шевчека позиція форварда є однією із проблемних. Євген Селезньов вже має 32 роки. Все що було краще – в минулому. Артем Кравець має багато травм. Зараз перейшов до чемпіонату Туреччини. Артем Бєсєдін тільки весною почав стабільно грати. В "Шахтарі" та "Зорі" в атаці грають іноземці. Юрія Коломойця не покликали після дебютного матчу проти Словаччини. Тому залишаються великі сподівання саме на Яремчука, який ще молодий, перспективний та доволі різноплановий нападаючий.

Я думаю, що можна визначити декілька причин таких змін в футбольній кар’єрі Романа Яремчука:

Довіра. Такий от футболіст Яремчук, що йому потрібна довіра тренера. Потрібно вміти чекати, коли в нього не все виходить, перечікувати невдалі періоди, які трапляються на початку виступів. Коли йому довіряв Белькевич в Ю-19 та Ю-21 було все добре. Але як тільки змінився тренер і прийшлося працювати із Хацкевичем – виникли проблеми. Так само в "Олександрії", починав дуже важко, але із часом показав себе дуже добре, віддячивши Шарану за довіру. Щось подібне було і в Бельгії, коли на початку сезону в нього не все виходило, але ближче до зими він набрав хорошу форму та здобув впевненість у власних силах.

Читайте также: Роман Яремчук выбыл из строя на три недели

Наскільки мені відомо, "Гент" доволі довгий час вів Романа, але тільки минулого літа вдалося домовитися. Вони прекрасно вивчили всі його сильні та слабкі сторони. Тому не брали кота в мішку, а знали із ким будуть працювати. Наприклад про те, що Яремчуку потрібна перш за все довіра та психологічна стійкість. Знайшли йому позицію на незвичному фланзі, де він до цього не грав. Це стало актуально враховуючи техніку Романа та вміння атакувати із глибини.

Мотивація самого футболіста. Яремчук довгий час ходив в перспективних. Про нього багато говорили, брали на збори із першою командою, але ніяк він не міг закріпитися в "Динамо". Минулого сезону був успішний період в "Олександрії", але потім не було продовження в Києві. Олександр Хацкевич не взяв його навіть на літні збори разом із Андрієвським та М’якушко. Тим паче, маючи успішні матчі в "Олександрії", Яремчук там і не отримав виклик до збірної. Я думаю, що Роман мав величезне бажання довести тренерам "Динамо" різних періодів, тренеру збірної, Ігорю Суркісу, самому собі, що його недооцінили та він вартує більшого.

Бельгійський футбол. Не секрет, що в Бельгії намагаються робити бізнес із футболу. Це нормальна практика для чемпіонатів, які розвиваються. Всі хочуть розвивати гравців, щоб потім отримувати фінансові бонуси. Ніхто не будує звичних для України "автобусів", всі команди намагаються грати в футбол. Звичайно, що в таких умовах гравцям атаки набагато простіше. Той же Теодорчик після України в Бельгії став справжнім голеодором. Жаль, що потім підписав новий контракт та мотивація зменшилася.

Зараз в "Динамо" не все так просто із нападаючими враховуючи проблеми Мораєса та Мбокані. Можливо десь жаліють, що відпустили Яремчука. Але сенсу посипати голову попелом немає, бо є молоді Русін, Алексєєв, ті ж Бєсєдін та Хльобас, над прогресом яких потрібно працювати. Кожен повинен йти своєю дорогою.

Дуже сподіваюся, що всі труднощі в кар’єрі Яремчука вже позаду. Далі тільки біла полоса. Головне – щоб без травм.

Популярные новости