"Карпати" - "Зоря" 2:0. Каменюка з душі

1914 28.04 2013   19:20
Фото - FootBoom.com

Львов. Стадион "Украина". 6 700 зрителей
Главный арбитр: Сергей Даньковский (Киев)
Ассистенты: Андрей Еремеев (Николаев), Наталья Рачинская (Киев)

"Карпаты" - "Заря" 2:0

Голы: Пластун 41, Голодюк 67

"Карпаты": Богатинов, Ксенз (Гаращенков 88), Гладкий (Штилич 75), Худобьяк, Голодюк, Кополовец (Зенёв 60), Балажиц, Пластун, Озаркив, Даушвили, Марселиньо
Тренер: Николай Костов

"Заря": Постранский, Чайковский, Каменюка, Худзик, Де Оливейра (Хомченовский 46), Идахор, Шунич, Ярмаш (Петряк 79), Любенович (Липартия 65), Иг. Белый, Грицай

Тренер: Юрий Вернидуб

Предупреждения: Озаркив 32 - Идахор 23, Каменюка 84

"Карпаты""Заря"

Зважаючи на домашню поразку «Говерли» - головного конкурента «Карпат» за місце у вищій лізі, львів’яни отримали прекрасну нагоду скинути з душі вантаж. «Зелено-білим» було дуже непросто зібратися психологічно, особливо після провальної гри в Києві, проти «Арсенала». До того ж матч проти «Зорі» пропускав Леван Кенія – головний мотор сучасних «Карпат». Та навіть попри це очікувалося, що три очки залишаться у Львові. По-перше, «Зорі» вже особливо нічого не треба, по-друге, у «Карпат» хороша домашня статистика з луганчанами, а по-третє, судити поєдинок призначили фартового для «левів» арбітра – Сергія Даньковського (жодної поразки львів’янам він не зафіксував).

Щодо тактичних моментів, то нічого надзвичайного не трапилося. Правда, після розгромної домашньої поразки від «Динамо» у «Зорі» змінився воротар – замість Сантіні вийшов ветеран Постранський, який навчався у Львові і навіть грав за другу карпатівську команду, наприкінці 90-их. Чи це допомогло? Скажімо так: якби не кілька феєричних сейвів досвідченого кіпера, рахунок у львівському матчі міг би бути приблизно таким, як у минулому турі для будь-якої з команд-суперниць: 4:1 чи 5:0.

Досить несподівано було й те, що Юрій Вернидуб виставив одразу двох нападників – Ідахора, який також свого часу пограв за «Карпати» і бразильця Даніло. З флангів їм мали допомагати Каменюка з Худзіком, а тримати центр поля досвідчені Грицай і Любеновіч.

У «Карпат» з перших хвилин досить несподівано вийшов Ігор Озарків, якому дісталося від Костова за минулий матч. Цього разу захисник української молодіжки показав гру значно вищого рівня, аніж у Києві. В оборону повернувся і Павло Ксьонз, де йому, судячи зі всього, комфортніше, аніж попереду. І цей крок був виправданий, а сам Ксьонз був королем правого флангу і взагалі, як на мене, кращим гравцем матчу. От тільки не забив на першій хвилині, коли залишив за спиною усю оборону суперника, але пробити з гострого кута не наважився. У Девіча, до слова, ситуація була гірша…

Повернувся до основи і Муртаз Даушвілі, який з незрозумілих причин не грав проти «Арсенала». Коли він не займається дисциплінарними дурницями, які призводять до його вилучень, на гру грузина приємно дивитися. Світла голова – встигає усюди: і зони заривати, і атаки починати. Коли Буба в основі, за центр поля можна не перейматися.

Початок був за «Карпатами», що й зрозуміло, адже очки їм треба було більше, за суперника. Ксьонз свій момент змарнував, а «Зоря» не особливо й виходила з оборони, байдуже, що на полі було два нападники. Правда, в кожного з них були свої нагоди. Даніло ледь не вийшов сам на сам, але й тут встиг зі своїм підкатом Ксьонз. А після забійного удару від Ідахора з 8-и метрів виручив Богатінов. Причому не просто виручив, а якимось дивом встиг підставити ногу. Якби «Зоря» в цьому моменті забила – важко сказати, чим би усе закінчилося.

Правда, в «Карпат» моментів було значно більше. Двічі прекрасні нагоди створювали для Гладкого Ксьонз і Марселіньо. Спершу Павло вирізав м’яча йому на голову, але бити довелося в падінні і в боротьбі з опонентом, тому неточно. А згодом вже Марселіньо п’ятою накинув Гладкому м’яча на хід, але тут вже підвела власна майстерність.

До справи взялися захисники. Черговий навіс від Ксьонза зі штрафного, м’яч просто падає перед здивованими луганчанами, а от Пластун саме на це, схоже, і чекав. Він вилетів з купи гравців і в дотик пробив – знову ж таки, якимось дивом, «Зорю» виручає воротар. Шокований Пластун виконав якісь дивовижні піруети, звертаючись до вищих сил з проханням пояснити йому, як це можливо. Не відомо, чи отримав він пояснення, але змарнований шанс додав йому ще більшого натхнення. І за кілька хвилин до свистка на перерву центрбек «Карпат» свого таки досягнув. Невтомний Ксьонз подає з кутового, Постранський невпевнено грає на виході, оголяючи кут воріт, в який і полетів м’яч, після стрибка Пластуна. Для «Карпат» цей гол був украй необхідним, адже по статистиці цього чемпіонату, «зелено-білі» виграють матч, коли виграють перший тайм.

Після перерви «Зоря» спробувала додати, але оборона «Карпат» цього разу зіграла практично ідеально. Без помилок поєдинок провів і сам Богатінов, хоч не можна сказати, що луганчани його постійно турбували. Взагалі, «зелено-білі» сушили гру і особливо не летіли вперед, аби забивати ще. Хвилини до 60-ої моментів у господарів не було. А вже після цього, відчувши, що «Зоря» додала обертів, але не переключилася на вищу передачу, почали й самі атакувати, причому дуже гостро. Але забили «Карпати» зі штрафного. Озарків заробив стандарт метрів за 30 до воріт, а м’яча безапеляційно встановив Олег Голодюк. Востаннє він забивав 1 жовтня 2011 року у ворота луцької «Волині», після чого зазнав травми, довго лікувався і набирав форму. Можна сказати, що цей процес триває і досі, адже того блискучого Голодюка, який був в «Карпатах» Кононова, наразі не видно. Нагадав він про себе колишнього саме під час виконання того самого штрафного. М’ячі після таких ударів не беруться – занадто непередбачувана траєкторія. Одразу ж почали говорити про «гол туру», хоча не можна забувати і про інші красиві голи. Зокрема, орендований в «Карпат» гравець «Арсенала» Андрій Ткачук, який закрутив м’яча у дев’ятку і приїхав до Львова на цей матч, після гри жартома сказав, що між ним та його другом Голодюком і досі триває конкуренція. При цьому він визнав, що гол Голодюка кращий.

По суті, гру можна було закінчувати. Шансів у «Зорі» не було, натомість «Карпати» могли забити ще мінімум двічі. Обидва моменти були в Сергія Зеньова, який вийшов на заміну. Спершу він не встиг обіграти Постранського, який кинувся йому на перехоплення, після грубої помилки оборонців, а вже в кінці гри естонець ледь не зламав перекладину, після неймовірно сильного удару з трьох метрів. Все ж відчувається, що «Карпати» грали під серйозним психологічним тиском, тим можна пояснити слабку реалізацію. «Зоря» ж не вразила нічим – рядовий матч, про який слід забути якомога швидше.

Чи можна сказати, що боротьба за виживання для «Карпат» закінчилася? В принципі так, але остаточно про це можна буде говорити вже в наступному турі, коли «зелено-білі» поїдуть в гості до «Говерли».

Популярные новости