"Карпаты" - "Металлист" 1:1. Мирный атом

1975 26.05 2013   19:53
Фото - FootBoom.com

Львов. Стадион "Украина". 6 000 зрителей
Главный арбитр: Сергей Бойко (Киевская область)
Ассистенты: Эдуард Курцеба (Одесса), Андрей Литвин (Киев)
"Карпаты" - "Металлист" 1:1
Голы: Озаркив 90+4 - Соса 35
"Карпаты": Мысак, Ксенз (Штилич 78), Гладкий, Зенёв, Голодюк (Худобьяк 46), Кения (Кополовец 64), Балажиц, Пластун, Гирский, Озаркив, Даушвили
Тренер: Юрий Дячук-Ставицкий
"Металлист": Шуховцев, Вильягра, Березовчук, Торсильери, Эдмар, Кристальдо, Соса (Андриевский 84), Пшеничных, Торрес (Шелаев 73), Бланко, Радченко (Красноперов 55)
Тренер: Мирон Маркевич
Предупреждения: Даушвили 33, Зенёв 48 - Торрес 63, Эдмар 83

Попередній домашній матч «Карпати» грали з порожніми трибунами – таким було рішення КДК ФФУ. Закінчували сезон «зелено-білі» приблизно у такому ж стилі, але цього разу ніхто дверей перед уболівальниками не зачиняв. Навіть попри статус суперника, навіть попри принципи та гасла про дербі, ця гра не зацікавила львів’ян. На трибунах зібралося заледве кілька тисяч, а завжди масовий та активний фан-сектор цього разу був абсолютно порожнім. Все що на ньому було – невеликий плакат з надписом «як граєте, так і підтримуємо». З одного боку фанів можна зрозуміти, адже їм чи не найбільше боляче за ту гру, що її демонстрували «Карпати» весною. А з іншого боку ні, адже більшість з них об’єднані назвою «Завжди вірні». Виходить, що не завжди?

Зважаючи на те, що інші сектори стадіону «України» переважно дивляться гру мовчки, а цього разу 15-ий та 16-ий сектори пустували, справу до своїх рук узяли фанати «Металіста». У їхньому репертуарі була збірна солянка всього, що тільки придумати можна: і патріотичні вигуки, і «Червона рута», і похабні пісеньки з нецензурщиною, і, звісно, гасла на підтримку улюбленої команди. Цілу гру гостьовий сектор відривався на повну – суперників у них не було.

«Металіст» вийшов на гру у незвичному, але доволі передбачуваному складі. Після завоювання срібла Мирон Маркевич дав відпочити кільком лідерам, а дехто травмувався. Задля рекорду, очевидно, ворота харків’ян захищав майже 42-річний Ігор Шуховцев. Оборона: Вільягра та Пшеничних по флангах, Березовчук і Торсільєрі у центрі. Трохи вище розташувалася пара опорників Едмар – Торрес. Вище з нахилом до флангів грали Соса і Бланко, а попереду Крастальдо та молодий Радченко.

Щодо «Карпат», то зі старту на позицію лівого оборонця вийшов Степан Гірський. Цікаво, що востаннє на полі він з’являвся у завершальному матчі минулого року, коли «зелено-білі» перемогли «Ворсклу». Однак після цього про нього усі забули – Ніколай Костов не брав його на збори, адже мав лівого оборонця у вигляді Володимира Бідловського. Цього разу Гірський закрив свою бровку, багато боровся проти Соси, помилявся при передачах, не завжди встигав закривати зону, коли підключався до атак. Одним словом відіграв так, як і має грати футболіст без практики. Тим часом Озарків перемістився на правий фланг оборони, а Павло Ксьонз знову був покликаний допомагати обороні. Чи може команда претендувати на якісь серйозні місця, коли нема стабільного складу і де гравці виступають не на рідних позиціях? Оцей брак стабільності таки зіграв з «Карпатами» злий жарт.

Опинився в запасі Мілошевіч – разом з Пластуном грав Балажіц. Не побачили глядачі в основі і Худоб’яка, а коли побачили, то не впізнали. Капітан «Карпат» зістриг геть усе волосся і тепер став схожим не то на Назаренка, не то на Зідана. Тільки без кучерів Ігор здається значно нижчим. Місце незмінного Худоб’яка зайняв Кенія, а з ним Голодюк та Даушвілі. Окрім Ксьонза попереду діяли також Зеньов та Гладкий.

Після гри Мирон Маркевич сказав, що гра скидалася на товариську. У певній мірі так воно й було. «Металіст» грав без будь-якого бажання. Може не правильно говорити, що срібний призер чемпіонату відбивав номер, але з пісні слів не викинеш. Зрештою, звинувачувати харківську команду у чомусь язик не повернеться. Своє завдання вони виконали, тож мали повне право в останній грі трохи відпочити.

Інша справа «Карпати» - команда, під якою вже другий рік поспіль підводять смертельну риску. Перед грою футболісти обіцяли реабілітуватися перед трибунами, але з того мало що виходило у першому таймі. Постаралися і бокові судді, які не дуже уважно вникали в ситуації з офсайдами. Принаймні чистий вихід Зеньова на початку гри вони запороли. Момент був, мабуть, гольовим – захисники відстали від естонця на кілька метрів, а швидкість у нього одна з найвищих у нашому чемпіонаті. У подальшому лайнсмени ще кілька разів приймали рішення на користь гостей, зриваючи перспективні атаки «Карпат». Взагалі, це відбувалося тому, що лінія оборони «Металіста» розташувалася доволі високо. Це було на руку «Карпатам», зокрема Кенії і Зеньову, які могли втекти у вільні зони.

Одного разу Кенія таки уник не так офсайду, як піднятого прапорця бокового. Однак позиція для удару була не зручна та й передачу гідну було важко віддати. Грузин все ж примудрився знайти голову Гладкого, але і йому пробивати заважали. В іншому епізоді офсайду уник Зеньов, який таки вискочив сам на сам, але вирішив віддати на вільного партнера. Біда у тому, що Гладкий перебував занадто близько від Зеньова, ще й оборонці кинулися рятувати ситуацію. На більше до перерви «Карпати» не награли. Відчувалося, що команда спілкується на різних мовах і гравці не розуміють один одного. Наразі в львівському колективі нема однодумства. Це ще одна причина таких результатів.

«Металіст» до перерви також особливо не виблискував, але свій гол таки забив. Даушвілі напрацював на жовту картку, а Соса філігранно виконав штрафний. М’яч облетів і стінку і руки Мисака. Не можна сказати, що це був мертвий м’яч для воротаря, але дістати такий насправді дуже складно.

Другий тайм особливо нічого не змінив. «Карпати» намагалися продертися через фланги і через центр, але команді відверто бракувало загальної швидкості. Скажімо, коли Зеньов на всіх парах летів по фланзі, йому було нікому віддати передачу у центр, бо хавбеки та інші форварди лише добігали до штрафного. В інших епізодах естонець таки міг записати у свій актив кілька гольових передач. З виходом на поле досвідченого Кополовця, «Карпати» почали бодай розминати Шуховцева. Вінгер двічі прикладався до м’яча – спершу пробив над перекладиною, а потім у руки рекордсмену. Якби пропустив м’яча на Даушвілі, могло б бути цікавіше.

«Металіст» спокійно догравав цей матч, не роблячи жодних кроків для збільшення рахунку. Не можна сказати, що харків’яни стояли, були і проходи і спроби ударів, але бажання піти нарешті у заслужену відпустку било через край. З небезпечного можна згадати дальній, але неточний удар від Олега Шелаєва, який після гри не підтвердив закінчення кар’єри, а також спробу Березовчука, який ледь не забив головою, після кутового.

Коли суддя додав 4 хвилини здалося, що «Карпати» програють знову. Але «зелено-білі», очевидно, таки заслужили бодай на нічию. У своїй останній атаці Штіліч ідеальною передачею вивів Худоб’яка на ворота, але Ігор не переграв свого тезку. Епізод не закінчився на цьому – Штіліч поборовся в повітрі, а в Гладкого не вдався удар, зате вдався гольовий пас. М’яч відскочив до Озарківа, який з кількох метрів приніс команді нічию.

Популярные новости