Олів'є Тілль: "За мене потрібно було заплатити 40 тисяч євро -  ЛНЗ подбав про це"

457 23.02 2024   11:30
ЛНЗ

Новачок ЛНЗ Олів'є Тілль розповів Le Quotidien про своє повернення в УПЛ, поділився спогадами про Туреччину та, чому обрав черкаський клуб замість "Ворскли".

- Для мене повернення в Україну завжди було на порядку денному, тому що мені там подобалося. Я люблю тамтешнє життя, людей, чемпіонат. Я був впевнений, що одного дня повернуся, але не думав, що війна все ще триватиме. Проте я сконцентрований виключно на футболі і дуже сподіваюся, що зможу продовжити те, на чому зупинився у цій країні,  коли ще виступав за "Ворсклу".

- Чи потрібні вам були гарантії безпеки, перш ніж ви погодилися перейти в ЛНЗ?

- У мене все ще є багато друзів в країні, і я наводив довідки. І після того, як я повернувся з Туреччини,  ми їхали 12 годин автобусом з аеропорту Кишинева - я зрозумів, що мені сказали правду. Черкаси дуже тихе місто.

Насправді, це виглядає так, ніби тут немає війни. Все просто: ти її не бачиш. Можливо, поліції та військових більше, ніж раніше, але все нормально. Сьогодні вранці я був у спортзалі, і там було повно люду. Єдине, що все закривається о 10 вечора, і це, думаю, пов'язано з війною.

- Ваша родина не хвилюється?

- Це мій вибір. Я їм все пояснив. Вони знають, через що я пройшов у Туреччині. Розуміють, що це було нелегко. Визнаю, що моя мама не дуже задоволена моїм рішенням, але вона повинна прийняти його, тому що я в достатній безпеці. У будь-якому випадку, моя дружина і діти будуть жити у Люксембурзі.

- Дивно, але після всіх цих розмов про те, що ви щойно "пережили в Туреччині", складається враження, що ви щасливіші в країні, яка воює, ніж у турецькому другому дивізіоні.

- А, Туреччина... Все почалося з "Еюпспора". Дуже швидко мені перестали платити зарплату. Я звернувся до ФІФА, яка змусила клуб її виплатити, але мене одразу ж прибрали зі складу. Тож мені заявили: або ти залишаєшся тут ще на рік, не граючи, або йдеш до "Шанлиурфаспору". Мені не дали вибору.

Читай також: Єгор Твердохліб: "Готуємось до матчу з ЛНЗ у доброму гуморі"

Оскільки моєю метою було грати, я вирішив приєднатися до іншого клубу за набагато менші гроші, ніж я заробляв в "Еюпспорі". Спочатку все йшло добре, але як тільки ми почали програвати,  не розумію чому - всі заговорили, що це моя вина. Навіть президент "Шанлиурфаспору" прийшов і сказав мені: "Ти той, хто повинен зробити так, щоб команда вигравала!".

Коротше кажучи, мені запропонували піти взимку, але це коштувало б 80 тисяч євро. Тож я вирішив почекати до літа. Проте президент підійшов до мене якраз перед перервою на матчі збірних. Він сказав: "Якщо ти гратимеш добре, то матимеш право піти. Якщо ні,  я заблокую твій трансфер". Я грав добре. Навіть забив "Манісаспору" (1:1, 25 грудня). А потім... він вирішив не виконувати свою обіцянку і залишити мене.

Але у мене знову були проблеми із виплатою зарплати.  До того ж мене деякий час освистував увесь стадіон, коли я володів м’ячем, тому що, мабуть, уболівальники також вважали, що наші погані результати – виключно моя вина. 

- Здається, ви вийшли з двох пекельних років у Туреччині?

- Я почав втрачати інтерес до футболу. Навіть думав про те, щоб повернутися до Люксембургу, аби повернути собі свободу. Зрештою, мені лише 27, і в мене ще є час. Я хотів втекти від цього постійного стресу. А потім почало надходити багато пропозицій з України.

- І ви краще повернетеся в країну, яка воює, ніж залишитеся на березі Босфору...

- Саме так я і сказав президенту "Шанлиурфаспору"! Я заявив йому: "Це сумно, тому що мені залишилося всього три місяці бути у вашому клубі, але після всього, що ви зробили зі мною, я все одно краще поїду в країну, яка воює. Там я буду щасливішою людиною".

Він відповів: "Але ми все одно тебе любимо". Я більше не міг цього терпіти. Турки платять, коли їм заманеться. Коли ти виграєш, все добре, але якщо результати не на твою користь... Ми, європейці, до цього не звикли. Вони кажуть: "Це Туреччина, тут так прийнято". Вони думають, що можуть робити, що хочуть, і роблять, що хочуть. Мені це не подобається.

- Ви приїжджаєте в колектив, який складається виключно з українців. Вони, напевно, радіють поверненню іноземців...

- Так, радіють! Це змусило мене трохи замислитися: бути єдиним іноземцем, навіть якщо я розмовляю російською... Ти почуваєшся краще, коли навколо тебе є інші іноземці.

- Українці не надто охоче розмовляють російською, відколи почалася війна...

- Я розмовляю з ними російською і виступаю перекладачем для всіх легіонерів, тому що ЛНЗ вже залучив інших іноземців. Тут досі всі розмовляють російською, і загалом, коли це йде від іноземця, вони сприймають це як належне. Деякі люди взагалі не хочуть розмовляти цією мовою, і мені доводиться з цим миритися.

- Ви також повинні змиритися з тим, що граєте не вдома...

- Так, ми їдемо завтра (21 лютого - прим.) до Києва, де будемо грати протягом місяця, до міжнародної перерви. Зупинимося в академії "Бенфіки" в Україні. Для зручності всі матчі гратимемо там. Мені здається, що поєдинки проходитимуть з уболівальниками, і що дозволено пускати на стадіон до 5 000 глядачів на гру.

- А "Ворскла" не виявляла інтересу до твого повернення?

- Так, був. І ми багато спілкувалися. Але у них фінансові проблеми.

 

Популярные новости