Шалена пауза - зимовий марафон клубів УПЛ: суперники, країни, матчі

567 22.02 2024   19:16
Офіційний сайт "Динамо"

Настав час підбити підсумки зимової підготовки клубів УПЛ. Footboom тримав руку на пульсі подій і інформував вболівальників про плани елітних команд та спаринги в матеріалі "УПЛ: зимова пауза-2024 - збори, локації, спаринги". В цьому ж звіті пропонуємо вашій увазі цікаві цифри та факти цього робочого етапу клубів УПЛ - гіперактивного, буквально, божевільного за об'ємом.

В краях далеких

Готуватися до весняної частини поточного сезону українській елітні команди вирішили за кордоном, за одним лише винятком, яким став "Минай".

15 клубів УПЛ одна за одною, починаючи з "Чорноморця", який вирушив за межі України вже 4 січня, і завершуючи "Колосом", який не поспішав залишати рідну базу аж до 27 січня, відправилися в теплі краї. Зазначимо, що відразу три команди обрали місцем дислокації Іспанію і провели там досить змістовний збір, одна – Словенію, і ще 11 клубів – Туреччину, погода в якій протягом певного періоду псувала настрій українцям і корегувала їх робочі плани.

Зазначимо, що всі клуби не практикували якісь додаткові переміщення – збори в обраній локації продовжувалися від трьох до майже п’яти тижнів, і після їх завершення команди поверталися в Україну, де і продовжували робочий процес в очікуванні 18-го туру чемпіонату України.

А хто ж візаві?

Важливим компонентом довготривалої підготовки є контрольні матчі. Завдяки виїзду за кордон, клуби УПЛ отримали можливість проводити спаринги з іноземними командами. Це не тільки практика, а ще й важливий досвід гри з опонентами з різних ліг, і можливість, до речі, побачити у справі потенційних новачків і помітити цікавих виконавців, прізвища яких записуються в блокноти й надалі по ним плануються трансфери.

Отож, в зимовому ігровому прайс-листі українців відмітилися клуби з 31 країни. Переважна більшість з них – європейські. Однак, були і екзотичні – з ПАР та Гани. Зазначимо, що пошук спаринг-партнерів був більш простим для наших команд, які готувалися в Туреччині. В Іспанії клубам УПЛ знаходити суперників було вже більш складно, а от у "Руха" в Словенії склалася своя специфіка. "Рух" грав активно, однак сім з десяти спарингів йому довелося провести з місцевими – саме зі словенськими командами, і по одному – з представниками сусідніх Австрії та Хорватії.

Читай також: УПЛ: зимова пауза-2024 - збори, локації, спаринги (Оновлено)

Зауважимо, що в число 31 ми включили власне й саму Україну. Якщо не враховувати контрольні матчі між українськими командами, яких задіяно було 15 (відповідно – 15 спарингів), найчастіше клуби УПЛ грали з клубами Польщі. Загалом нашим опонентом став 101 клуб.

КраїнаКількість клубівКількість матчів
Україна1515
Польща1315
Чехія97
Словенія77
Данія67
Латвія58
Косово56
Північна Македонія45
Австрія44
Грузія37
Узбекистан37
Вірменія24
Туркменістан24
Болгарія23
Словаччина23
Боснія і Герцеговина22
Молдова22
Румунія22
Естонія12
Англія12
Іспанія12
Казахстан12
Угорщина11
Чорногорія11
Швеція11
Ісландія11
Сербія11
Азербайджан11
ПАР11
Норвегія11
Гана11

Такі різні матчі...

В період зимової паузи в сезоні команди УПЛ зіграли 128 контрольних матчів. Лідером з проведення спарингів стала "Олександрія" - 12. В трійку найбільш активних в ігровому плані увійшли "Чорноморець" - 11, і "Динамо" з "Рухом" - по 10 матчів.

Від дев’яти до семи спарингів значаться в реєстрі ЛНЗ, "Оболоні", "Ворскли", "Вереса" "Кривбаса", "Шахтаря", "Зорі" і "Минаю". По шість контрольних зустрічей провели "Дніпро-1", "Полісся" (зауважте, лідери УПЛ…) та "Металіст 1925". Пізній виїзд за кордон, напевно, позначився на ігровій програмі "Колоса", який встиг організувати тільки п’ять спарингів.

Як вже зазначалося вище, найчастіше українці грали з українцями – 15 разів, та з поляками – стільки ж. Чималий вклад в кількість спарингів із земляками зробив "Минай", який базувався в Україні. Після повернення із закордонного збору декілька матчів з українськими колективами першої та другої ліг зіграли "Чорноморець", "Полісся" і "Оболонь".

Що стосується зарубіжних опонентів, то найбільш улюбленим спаринг-партнером стала команда, очолювана Максимом Шацьких, – "Пахтакор" (чотири матчі), з яким зіграли "Динамо", "Ворскла", "Колос" і "Олександрія". Тричі з українцями мірялися силами латвійська "Лієпая", вірменський "Пюнік" та грузинське "Динамо" (Батумі).

Цікаво, що перемогу з найбільшим рахунком записала в свій актив "Ворскла", яка спромоглася розгромити "Пахтакор" - 6:0. Не з такою різницею, але не менш вражаюче виграли "Кривбас" - у дублерів з англійського "Брентфорда" (6:1), і "Динамо" - у того ж "Пахтакора" (5:1).

Не обійшлося й без розгромних поразок українських команд. Найбільш відчутні невдачі зазнали - ЛНЗ, який програв з рахунком 1:5 чеській "Младі Болеслав", та "Чорноморець", який поступився екзотичному для нас супернику – південноафриканському клубу "ТС Гелаксі" - 0:4.

P.S. Але, як відомо, важко в навчанні, легко – в бою. Головне, що, завдячуючи ЗСУ, клуби УПЛ змогли, повторюсь, провести якісну підготовку, і, не сумніваюсь, дуже постараються порадувати українських вболівальників, а особливо, наших військових, класним, результативним, інтригуючим футболом. Тож, чекаємо на рідну УПЛ!                                

 

Популярные новости