Технический директор "Руха": "Может нам проводить отдельный чемпионат Украины для команд, играющих в еврокубках?"

21.08 2023   10:13
"Рух"

У сезоні 2023-24 з ініціативи ФК "Шахтар" виконком УАФ ухвалив зміни в Регламенті щодо переносу ігор. Зокрема, виявилось, що клуби, які грають в єврокубках, тепер можуть переносити матчі без згоди суперника.

Такою "нормою" в Регламенті вже двічі цього сезону скористалось "Динамо", а зараз цю нагоду хоче використати СК "Дніпро-1" та перенести матч 5-го туру УПЛ проти "Руху". Аби прояснити ситуацію, пресслужба "Руху" звернулась за коментарем до технічного директора "жовто-чорних" Олександра Чабана.

– Як з’явилася інформація про бажання "Дніпра-1" перенести гру та як представники клубу повідомили про це?

– Керівництво "Дніпра-1" неофіційно звернулося до нашого клубу. Спочатку хотіли перенести матч зі Львова до Ужгорода. А коли отримали відмову, вирішили за допомогою УПЛ взагалі перенести матч на невизначений термін. За нашою інформацією, вже у понеділок, 21 серпня, Дирекція УПЛ прийме рішення про перенесення даного матчу.

– У цьому сезоні в Регламенті з’явилась нова норма, що представники України в єврокубках можуть переносити ігри без згоди іншої сторони. Тож як "Рух" буде наполягати на тому, що зіграти потрібно саме 27 серпня?

– Така норма дійсно прописана в Регламенті. Вона шляхом маніпуляцій тишком-нишком була просунута "Шахтарем" і керівництвом УПЛ. Це питання Регламенту, як і деякі інші норми, свідомо не виносились на широке обговорення клубами. Виконком УАФ проголосував і ухвалив такі рішення, а тепер багато з цих нюансів опиняються на поверхні. Прем’єр-ліга і її керівництво зробили все, аби це питання не обговорювалось клубами, ніхто не акцентував на цьому пункті. Вони чудово розуміли й усвідомлювали абсурдність і скандальність цієї норми, але мовчки просували її.

Насамперед керівництво УПЛ зобов'язане відстоювати інтереси Ліги в цілому, Чемпіонату, неперервності змагального періоду для клубів. Зокрема, це важливо було проговорити з клубами та наголосити на цьому питанні. Зараз виходить так, що УПЛ замість захисту інтересів Ліги, неприховано лобіює інтереси "Шахтаря" та інших учасників єврокубків. А внутрішні змагання відходять на другий план. Таким чином, вважаємо, що керівництво УПЛ відверто дискредитує інтереси Ліги і більшості клубів УПЛ.

Читай також: Богдан Слюбик - про дебютний гол: "Був дещо у шоці, бо спочатку не повірив"

Це не перший випадок в історії українського футболу, коли на внутрішню першість буквально плюють. Колись ще за каденції в ФФУ Григорія Суркіса київське "Динамо" грало матчі чемпіонату коли їм заманеться. Згодом до таких методів вдався донецький "Шахтар". Виходить так, що клуби, які грають у єврокубках, якісь особливі і роблять все для того, аби підпорядкувати все виключно власним інтересам.

А інші клуби тоді хто: масовка, фон для грандів? Де тут спортивний принцип і як в таких умовах зберігати конкуренцію та право рівності? Те ж саме відбувається і у змаганнях Кубка України: хтось проходить по три-чотири раунди кваліфікації, а гранди починають змагання за Кубок з 1/8 фіналу. А нещодавно, у сезоні 2020/2021 р.р., "Динамо" і "Шахтар" взагалі стартували у Кубку одразу з чвертьфіналу.

Тоді деякі спеціалісти жартували, що може Кубок не проводити взагалі, а просто фінальний матч між "Динамо" та "Шахтарем". Так само й тут напрошуються аналогії: може нам на початку чемпіонату визначити учасників єврокубків від України на наступний сезон і тоді ніхто не буде ламати календар і Регламент через коліно? Чи може зробити окремий чемпіонат України для команд, що грають в єврокубках?

Тому ми закликаємо усі інші клуби чемпіонату провести оперативну нараду щодо цього питання, аби змінити цей пункт Регламенту. Не може клуб фактично одноосібно вирішувати, коли та де йому грати і диктувати умови іншим. Зараз виглядає так, що теперішнє керівництво УПЛ і УАФ діють виключно в інтересах обраних клубів.

– Чому Прем’єр-ліга допускає такі ігри з регламентом?

– Бо наша Ліга є слабкою, кволою і безхребетною. Вкотре ми переконуємось, що немає лідера, який жорстко  відстоював би права усіх клубів, а не лобіював інтереси привілейованих команд.

– У минулому сезоні команди також займались переносами ігор. Комусь, як "Шахтарю", вдавалося про це домовитись, комусь, як "Динамо" та "Дніпру-1", це не завжди виходило. Але цього сезону вони отримали "рівні" умови. Наскільки це резонує позиціям клубів і що це змінює?

Читай також: Ярослав Вишняк: "Хлопці іноді так хочуть грати, що не кажуть про можливі проблеми"

– Ця норма є в Регламенті і "єврокубкові" клуби тепер мають право апелювати до неї. Але головна рушійна сила цих змін – "Шахтар". Вони зробили, що нібито всім так буде добре, аби інші клуби не скаржились. Але це ж повний абсурд. До прикладу, у "Дніпра-1" гра зі "Спартаком" у Трнаві 23 серпня. А з нами "дніпряни" грають 27 серпня.

Трнава не знаходиться на іншому континенті і їхати звідти до Львова – недалеко. Після гри з нами наступний матч у них 31 серпня. Для прикладу, "Манчестер Сіті" грав 16 серпня (середа) матч за Суперкубок УЄФА, а вже 19 серпня (субота) – матч в АПЛ.

Ви хоча б колись чули, щоб АПЛ, ЛаЛіга, Бундесліга, Серія А чи інші Ліги, що себе поважають, переносили власним командам матчі внутрішнього чемпіонату через те, що їм грати в єврокубках. Та ніколи! Це просто неможливо! Для всіх європейських Ліг внутрішній чемпіонат – пріоритет номер один. І все підпорядковано стрункості календаря, рівним умовам для учасників і зроблено в інтересах вболівальників та телеглядачів. Повага до внутрішнього чемпіонату – безмежна! 

Чомусь європейські клуби можуть дотримуватись таких графіків. А в нас все робиться так, щоб комусь одному було добре. Якщо ви хочете грати в єврокубках, заробляти гроші та паралельно ставити високі завдання у чемпіонаті, то будьте добрі – придбайте і заявіть 30 рівноцінних футболістів на сезон, але не вбивайте спортивний принцип та інтерес до внутрішніх змагань. Між іншим, ми цього тижня маємо гру у Кубку України. Попри це ми не скаржимось, а готові провести матч у чітко визначені терміни. 

– Але ж клуби відповідають, що вони боряться за рейтинг України в єврокубках та престиж на міжнародній арені. Чи дійсно це так, чи це просто боротьба за власні інтереси?

– Подібна риторика від цих клубів лунає постійно і повсюди. Але ж у команд є вдосталь часу на відновлення. Зокрема "Дніпро-1" гратиме матчі чемпіонату через три дні на четвертий після єврокубків. Така ж пауза у них буде перед наступною грою. А щодо боротьби за рейтинг країни, то наші єврокубкові бійці вже так "доборолись", що в нас наступного сезону вже замість п'яти клубів в єврокубках, скоріше за все залишиться чотири.

І не в останню чергу через те, що в чемпіонаті їм створюють теплу ванну і мʼякий, помірний клімат. Ми розуміємо, що "Дніпро-1" потрапив у складну ситуацію в чемпіонаті, втратив головного тренера, команді потрібна пауза, щоб перезавантажитись. Але це проблеми "Дніпра-1", не наші. Чому хтось за наш рахунок повинен вирішувати свої проблеми? 

Чи реально щось змінити зараз і урівняти клуби в правах?

– На даний момент Регламент затверджений, і клуби, які грають в єврокубках, спиратимуться саме на нього. Наразі важко щось цьому протидіяти. Ще раз хочу наголосити, що "Рух" підтримує ті клуби, які грають на євроарені, вболіває за них в євротурнірах, але наголошуємо на тому, що всі мають бути в рівних умовах.

У кожного клубу є свої завдання і хочемо, щоб цю позицію сприймали з розумінням та з повагою. Тому ще раз закликаємо всі клуби терміново провести Загальні збори УПЛ щодо цього надважливого питання та внести зміни в Регламент, адже права більшості клубів були порушені, аби догодити обраним командам.

Notícias em destaque