"Металург" (З) - "Карпати" 1:1. Нікому нічого

1966 15.03 2013   20:50
Фото - Анна Барко, FootBoom.com

Запорожье. Стадион "Славутич-Арена". 2 500 зрителей
Главный арбитр: Константин Труханов (Харьков)
Ассистенты: Ярослав Трехлеб (Днепропетровск), Андрей Скрипка (Кировоград)
"Металлург" (З) - "Карпаты" 1:1
Голы: До Кармо Лопеш 31 - Кополовец 10
"Металлург": Хрдличка, Сахневич, До Кармо Лопеш , Коротецкий, Жуниор (Лазарович 90+1), Нестеров, Рудыка (Гавриш 88), Ибраими (Йокич 52), Писоцкий, Опанасенко, Оберемко
Тренер: Сергей Зайцев
"Карпаты": Мысак, Милошевич, Ксенз, Худобьяк (Штилич 81), Голодюк, Кополовец (Завийский 87), Кения, Балажиц, Бидловский, Даушвили, Марселиньо (Зенёв 71)
Тренер: Николай Костов
Предупреждения: До Кармо Лопеш 4, Рудыка 62, Коротецкий 78 - Балажиц 79

Буквально за дві години до початку стартового матчу 21-го туру чемпіонату, запорізький «Металург» підписав контракт з словацьким воротарем Лібором Хрдлічкою, якому Сергій Зайцев одразу ж довірив місце в основі. Натомість досвідчений кіпер Віталій Руденко, який захищав ворота «Металурга» у двох весняних матчах, залишився в запасі.
Заміна воротаря відбулася і в «Карпатах». Після матчу проти «Чорноморця» тренерський штаб, очевидно, не був вражений діями Мартіна Богатінова. Хоча звинувачувати македонця у двох пропущених м’ячах досить складно. Відповідно, його місце зайняв клубний вихованець Роман Мисак.

Ще однією несподіванкою у складі «Карпат» була відсутність Олександра Гладкого, який залишився у Львові. Жодних тлумачень від Ніколая Костова отримати не вдалося. Тренер просто сказав, що це його рішення, яке він воліє не коментувати. Звісно, багато хто подумає, що між форвардом та тренером міг спалахнути конфлікт. Проте у цій ситуації може бути і подвійне дно, тактичного характеру. Просто Костов будував гру «Карпат» на Запоріжжя без центрального нападника. Це вже не вперше «зелено-білі» обирають саме таку манеру гри – досить згадати поєдинок першого кола в Дніпропетровську. Якщо можна так говорити, то на вістрі карпатівської атаки грав Кенія. А компанію йому попереду склали Кополовець, який вперше вийшов на поле у 2013 році і Марселіньо, який дебютував у стартовому складі.

У свою чергу Сергій Зайцев наситив центр поля, відправивши у напад Ібраімі, який попсував нерви «Таврії» у минулому турі. Допомагати йому з глибини мав Жуніор.

Спеціалісти відзначали, що з поверненням до запорізької команди Сергія Зайцева, дії «Металурга» стали набагато впевненішими, аніж були у минулому році. А здобувати весняні очки заважали лише шалені дальні удари від Фоміна та Гуменюка, які, власне, і посадили на лавку Руденка. Чи зробили гравці та тренери «Металурга» висновки з цього? Зважте самі – лише у першому таймі опорник «Карпат» Муртаз Даушвілі тричі небезпечно бив з-за меж штрафного. Одного разу йому завадила забити лише реакція словацького новачка – м’яч летів у дев’ятку. Тобто гравці «Карпат» робили усе правильно – зважаючи на слизький газон будь-який дальній удар міг стати фатальним для суперника. Нема сумнівів у тому, що Ніколай Костов просив своїх гравців постійно бити по воротах. Безперечно, і Сергій Зайцев наголошував на блокуванні таких ударів, але до своїх гравців не достукався.

Окрім Даушвілі воротам Хрдлічки загрожував Ксьонз, який взявся виконувати небезпечний штрафний на самому початку матчу. Після сольного проходу Кенії, Матеус зупинив м’яча рукою неподалік від власного штрафного. Але удар в правого захисника «Карпат» вийшов далеко не таким, як було задумано.

У Кополовця все вийшло значно краще. Провалився лівий фланг захисту господарів, який не встежив за ривком Марселіньо. Бразилець помітив Михайла, який був готовим отримати передачу. Захисники виконали ролі мовчазних свідків, що дозволило вінгеру «Карпат» одним рухом приборкати м’яча, а другим загнати його у кут воріт «Металурга».

Кополовець на радощах полетів до лави запасних «Карпат», а з трибун почулися неприємні вигуки на адресу команди. М’яко кажучи, фанати хотіли знати, коли «це все» нарешті припиниться. Судячи з того, як продовжували грати «зелено-білі» нічого хорошого очікувати фани господарів не могли. У «Карпат» і м’яч тримався, і весь центр поля вигризли Худоб’як та Даушвілі. Але час від часу «Металургу» таки вдавалося продертися до воріт «левів». Здавалося, що м’яч таки залетить у сітку воріт Мисака після удару з досить гострого кута від Пісоцького. Але в цьому епізоді для «Карпат» обійшлося. Все ж бажання, що проглядалося в діях «Металурга» важко було не помітити. Так, вони поступалися «Карпатам» у загальнокомандній швидкості та частіше помилялися у простих ситуаціях. Можна сказати, що підопічні Сергія Зайцева більше грали серцем, аніж головою. І свого вони таки досягнули. Прийшов час помилятися карпатівцям – після подачі кутового Мисак не вийшов на м’яча, що дозволило Матеусу без жодних труднощів випередити свого персонального оборонця і смачно запечатати круглого у сітку.

На такий поворот подій «Карпати» відверто не розраховували, але, очевидно, цей гол став для них певним покаранням за не надто активну гру попереду. А от запоріжців гол, звісно, надихнув. У них з’явилася реальна нагода здобути першу перемогу в чемпіонаті…

Другий тайм якісно відрізнявся від першого. Не виключено, що на це вплинув дощ, який лив цілий вечір. Саме через нього і без того не ідеальне поле (хоча, як на березень, воно було у непоганому стані) набухло. Такі умови вже були на руку «Металургу», гравці якого не дуже переймалися тим, аби красиво розіграти комбінацію у центрі і вивести свого нападника на ударну позицію. «Карпатам» таке поле гру зламало, хоча футболісти часто наголошують на тому, що не хочуть бути залежними від погоди, поля чи суперника.

Почалися обрізки, навіть від центральних захисників, і навіть під час початку однієї атаки. От тут і «аукнулася» «Карпатам» дискваліфікація Пластуна, який за грою дивився з трибуни. Балажіц провів матч не впевнено, а Ксьонз рідко підключався до атак і взагалі, не вражав, як звично. Інший суперник, більш упевнений у власних силах, цим би неодмінно скористався. А «Металург» почав грати на нічию…

Такий висновок можна було зробити з того, що Сергій Зайцев зняв з поля Ібраімі, випустивши Йокіча. Відповідно, в атакувальну зону витягнувся Жуніор, який проблем захисникам «Карпат» не створив. На відміну від Пісоцького. Саме в нього був найреальніший момент для того, аби таки принести господарям довгоочікувану перемогу. Після передачі з флангу він випередив захисника «Карпат» і потужно бив головою. Тут вже гостей врятував Мисак, який вдало зреагував на удар.

Більше шансів «Металург» не мав. А «Карпати» згадали про те, що приїхали за перемогою лише на останніх хвилинах гри. Здалося, що Костов відверто затягнув з замінами. Вихід «свіжаків» напрошувався вже з середини другого тайму, чи навіть раніше. Наприклад, Кенії бракувало підтримки партнера, який міг би обігратися з ним в один дотик. Якби той же Штіліч вийшов раніше, атака «зелено-білих» працювала б зовсім по-іншому. Напрошувався і вихід Вукчевіча, адже Марселіньо підсів фізично і не загострював ситуацію на своєму фланзі. Проте тренер «Карпат» кинув у бій швидкого Зеньова, а також зовсім юного Завійського. І це могло б дати результат, якби фарт вкотре відвернувся від запоріжців. На останніх хвилинах львів’яни безбожно затисли господарів до їхніх воріт. Оборонці панікували, м’яч літав по штрафному як заведений, а словацький воротар надійно прикривав усі кути. Питання лише у тому, чому «Карпати» почали грати по-справжньому лише в кінці матчу?

Як би там не було, але «Металург» отримав четверте очко в чемпіонаті. Користі з нього особливо нема. Команда як була на останньому місці, так і залишилася там, без жодної надії на збереження місця в еліті. Зрештою, «Карпат» теж це очко не потішило. Що 22 пункти, що 23 – різниця невелика…

Популярные новости