Віктор Вацко: "Карпати" знов…"

1599 24.10 2016   12:41

Перед початком сезону керівництво Карпат озвучило завдання, поставлене перед командою на чемпіонат, - потрапляння у єврокубки. Великі амбіції - це, безперечно, прекрасно. Але чим ці амбіції підкріплені?

Мабуть лише одним, хоча й дуже важливим фактом: Карпати є стабільним клубом з фінансової точки зору. Фінансові умови гравців і тренерів там, по-перше, дуже далеко не найгірші в Україні, а по-друге, все, прописане в контрактах виконується доволі вчасно. Без катаклізмних затримок.

Але саме лише стабільне фінансування не забезпечує позитивного результату на полі. Особливо, коли довкола команди стабільністю не пахне. За останні 10 місяців Карпати змінили цілу когорту тренерів: Володимир Безуб’як, Валерій Яремченко, Анатолій Чанцев, Сергій Зайцев, тепер от працює Олег Дулуб. 5 головних тренерів за 10 місяців! Троє з них змінились в процесі літньої підготовки до сезону. Можливо, саме тому восени команда регулярно суттєво знижує інтенсивність свого футболу з середини других таймів.

На радощах від проробленої роботи, внаслідок якої клубу відкрили можливість реєструвати нових футболістів, у Карпатах взялися за створення бойової команди. І… замість точково підсилити «обтесаний» роками дуже цікавий на полі колектив, що грав під керівництвом Ігора Йовічевича, досягли діаметрально протилежного ефекту.

Карпати позбулися лідерів — Олега Голодюка, Андрія Гітченка, Дениса Кожанова, Муртаза Даушвілі, Ігоря Пластуна, молодого талановитого Олексія Гуцуляка. Отримавши натомість тих, хто поки не демонструє здатності створювати вплив на гру команди.

Виняток становлять, на мій погляд, лише двоє. Форвард з даними Густаво Бланко-Лещука — таранний хлопчина — був мрією позбутого можливості роботи на трансферному ринку Йовічевича.

Не розчаровує також центральний захисник Андрій Нестеров.

А от інші… Після того, як Карпати втратили найрезультативніший атакувальний трикутник останніх років Бартулович-Зеньов-Гладкий, що фейєрив у час Олександра Севидова, саме атака була головною проблемою команди.

Як її вирішили? Так, з’явився Бланко-Лещук. Все.

Величезні надії було покладено на Гегама Кадимяна, який сильно виглядав у своєму попередньому клубові Олімпіку. Але в 14-ти матчах за Карпати форвард не забив жодного м’яча. А зараз і взагалі хоче покинути клуб, що, цілком імовірно, станеться уже взимку.

21-річний (за паспортом) нігерієць Габріель Окечукву нічим не виділяється навіть на тлі молодіжної команди, ставлячи запитання до послідовності думок і рішень керівництва Карпат зі ставкою на власних вихованців та українську молодь. А згідно із ідеєю, легіонер повинен бути значно сильнішим за своїх українських конкурентів.

А от придбання великої групи футболістів у середину поля взагалі виглядає фантастикою, враховуючи той факт, що з центральними півзахисниками Карпати за останні років 5 абсолютно не відчували дефіциту. Ігор Худоб’як, Амбросій Чачуа, Дмитро Кльоц, Артур Новотрясов, Артур Карноза, Вадим Страшкевич плюс своя молодь (не забуваємо теорію про ставку на власних вихованців), наприклад, Назар Вербний, Ігор Богач, Тарас Завійский… Ніхто б не мав нічого проти, якби прийшли футболісти, що посилили б цю компанію, відразу загравши в основі. Але Євген Неплях як прийшов, так і пішов, розчарувавши. Сергій Рудика і Євген Чумак нічого грі першої команди Карпат не дали, тож допомагають на рівні U-21, так само розчаровує Костянтин Ярошенко.

Дивним виглядає рішення придбати правого захисника Євгена Зубейка для команди, у складі якої є ціла група футболістів, здатних зіграти на цій позиції, як Павло Ксьонз, Денис Мірошниченко, Андрій Маркович, Іван Лобай. Сам Євген, на мій погляд, виглядає найкраще серед усіх останніх новачків команди. Проте і він дуже далекий від рівня, який демонстрував колись у Чорноморці Романа Григорчука. Особливо в роботі на атаку, якої вимагає Дулуб від гравців цього амплуа.

Що ми маємо у підсумку? Виглядає на те, що Карпати змарнували уже два трансферні вікна, не скориставшись можливістю посилити свою гру за рахунок придбання потрібних футболістів на потрібні позиції. Зробивши ставку на придбання досвідчених футболістів, які в теорії повинні одразу ж продемонструвати свою якість, силу і виграти конкуренцію у місцевої молоді, львів’яни влучили в молоко з усіми, за винятком Нестерова і Бланко-Лещука. До того ж, далеко не факт, що новий тренер Карпат хотів би бачити саме цих гравців у своїй системі гри і не вимагатиме від президента нової суттєвої кадрової ротації.

Якщо ви плануєте сказати, що всі новачки прийшли у статусі вільних агентів, а відтак — безкоштовно, раджу не забувати про такі поняття як агентські та підйомні, а також той факт, що зарплатню таких гравців можна було б використати на тих, хто приніс би команді більше користі.

У будь якому випадку, на Олега Дулуба очікує дуже цікава зима. Він уже заявив, що хоче грати у стилі мадридського Атлетико. Структурованість, тактична дисципліна, фантастична фізична готовність і швидкість — ось ключові аспекти стилю команди Дієго Сімеоне. На даний момент у грі Карпат нічого із цих компонентів немає. Неможливо говорити про тактичну силу команди, яка змінює тренерів частіше ніж пару центральних захисників протягом сезону. Неможливо говорити про фізичну готовність, якщо за період підготовки команди до сезону, коли закладається фітнес-фундамент, змінюються три тренери. Неможливо говорити про швидкість у команді, де немає швидкісних футболістів у середній лінії та атаці (хоча Дулубу, звичайно, не пощастило на старті роботи у Карпатах із травмами Ксьонза і Мірошниченка).

А поки що, дощова львівська осінь дуже яскраво символізує ситуацію Карпат та їх єврокубкових амбіцій. 11 поспіль матчів без перемог. 5 поєдинків без забитих м’ячів. 1200 вболівальників на Арені Львів, переїзд на яку зі старенької України, в теорії, повинен був кардинально підняти вболівальницький інтерес.

Источник: "Спорт Арена"
Популярные новости