Валерій Яремченко: "Будемо запрошувати таких футболістів, які сформують кістяк "Карпат"

1768 09.06 2016   20:37
Фото - sport.bigmir.net

6 червня, почесний президент львівських «Карпат» Петро Димінський представив команді головного тренера – ним став Валерій Яремченко.

Валерій Іванович уже очолював львівську команду з початку вересня 2007-го до кінця травня 2008 року. А наприкінці 17-го чемпіонату України спеціаліст вирішив повернутися в Донецьк, де очолив молодіжну команду «Шахтаря».

Валерію Івановичу в «Карпатах» допомагатимуть Володимир Безуб’як, який у минулому сезоні виконував функції старшого тренера «Карпат», а також Анатолій Чанцев. Воротарів готуватиме Володимир Васютик, що свого часу вже входив до тренерського штабу львівської команди.

Після призначення Валерій Яремченко поспілкувався з журналістом «Вголосу».

- Як довго вели переговори про роботу в «Карпатах» і чому погодилися на цю пропозицію?

- Ми постійно спілкувалися з почесним президентом «Карпат» Петром Петровичем Димінським. Раніше працював із Безуб’яком і Чанцевим. Коли надійшла пропозиція від Петра Петровича, довго не вагався. Я ж з обома помічниками добре знайомий, знаю їхній високий тренерський рівень, тому розумів, що з ними можна працювати і виконувати завдання. Зараз деякі футболісти «Карпат» покидають команду, потрібно шукати підсилення. Це ми тепер і робитимемо.

- А буде можливість підсилити команду?

- Коли вперше прийшов у «Карпати», у Львові був хороший другий склад. Була молодь, яка майже відразу була готова замінити старших футболістів. Той же Голодюк, який тепер поїхав. Тоді було багато перспективної молоді. У «Карпатах» готують хороших футболістів, але щороку групи бувають різні. Зрештою, і молодь також потребує індивідуального підходу. Хтось відразу перелаштовується в дорослому футболі, комусь потрібен час на це. Але ніхто не хоче чекати: ні президент клубу, ні вболівальники. Усі розуміють, що після того, як пішла група футболістів, потрібен час на формування нової команди. Усі це розуміють, але не пробачають поразок та поганої гри.

- Тож підсилення почнете шукати в дублі?

- У «Карпатах» є 7 чи 8 футболістів, які виступають за збірні України різних вікових категорій. Хочу з ними ближче познайомитися. Також будемо спілкуватися з українськими футболістами, які виступали в інших командах. Дехто з них не хоче їхати на перегляд, мовляв, вони високого рівня гравці й на перегляд їхати не гоже. Можливо, так воно і є. Але одна річ із футболістами з іменем, а інша – без імені, але з амбіціями. Брати таких без перегляду – це великий ризик.

- Тож є можливість запросити і досвідчених футболістів?

- Так, ми будемо запрошувати таких футболістів, які сформують кістяк «Карпат». Потрібні авторитетні гравці, біля яких швидше прогресуватиме молодь. Президент клубу не приховує, що готовий відпускати молодь за кордон, в інші клуби. Але потрібна золота середина. Відпускати потрібно тоді, коли від цього не суттєво постраждає команда. Усе потрібно робити вчасно.

Читайте также: Петро Димінський: "Нікого не тримаємо, а навпаки, піклуємося про зростання наших дітей"

- Упродовж півроку старшим тренером був Володимир Безуб’як, а головним – Олег Лужний. Перший з них став вашим помічником, а що з Олегом Романовичем?

- Лужного в «Карпатах» не бачив. З Безуб’яком раніше працював у «Карпатах», з Чанцевим – у Запоріжжі. Обох знаю не за чутками. А Лужного тут не бачив. Знаю, що він жив у Луцьку, трішки працював у «Таврії»… Знаєте, є таке поняття, як робочий тренер. Тобто 2-й, 3-й тренер, який працює в полі. Це справжні наставники. А є тренери, які дають інтерв’ю. Але це можна робити по-різному. Можна спершу зробити, а потім уже коментувати. У кожній команді є головний тренер, який дає інтерв’ю. Але за роботу відповідає весь тренерський штаб і всі повинні працювати з колективом. А якщо тренер не працює, а тільки коментує, я вважаю це неправильним.

- Перед вами поставлено конкретне завдання чи спершу повинні розібратися з комплектацією команди?

- Спершу потрібно розібратися… Звісно, будь-який президент клубу, вкладаючи гроші у футбол, хоче результат. Петро Димінський у футболі вже давно, сам прекрасно розуміє, що потрібно підсилитися. Водночас ніхто із президентів не дасть тренеру два роки на формування команди – це абсурд. Усі бачать, що треба підсилюватися, награвати нову команду, але ніхто не хоче чекати на результат, він одразу потрібен. І пробачити якісь невдачі вболівальники та президент зможуть лише за умови проявлення футболістами бійцівських якостей, самовіддачі. Якщо команда битиметься за результат, це означатиме, що ми на правильному шляху.

- Валерію Івановичу, ви останнім часом де жили – в Києві чи Донецьку?

- Я в Донецьку вже давно не живу, мешкаю за 50 кілометрів від цього міста. За 2,5 року в Донецьку був тільки одного разу.

- Побоюєтеся, що після того, як ви очолили львівські «Карпати», на вас там образяться і більше не зможете потрапити туди?

- Хто образиться? Карлик?

- Не він, звісно, а ті, хто окупував Донецьк.

- Знаєте, я неодноразово озвучував свою проукраїнську позицію і вже давно потрапив у чорні списки. Уже давно не в’їзний у Донецьк. Я народився і помру в цій країні. Кожна людина повинна любити свою маму і батьківщину. І зраджувати їх не можна.

Олег Петренко

Источник: "Вголос"
Популярные новости