"Таврія" - "Карпати" 0:2. Розвалений фундамент

2086 03.03 2013   17:51
Фото - Макс Власюк, FootBoom.com

Симферополь. РС "Локомотив". 4 500 зрителей
Главный арбитр: Александр Дердо (Ильичевск)
Ассистенты: Алексей Андреев (Донецк), Александр Корнийко (Миргород)
"Таврия" - "Карпаты" 0:2
Голы: Зенёв 9, Гладкий 42
"Таврия": Погорелый, Любичич, да Силва , дос Сантос, Шиндер, Назаренко, Буссаиди, Павленко (Габовда 51), Гомес, Гуменюк, Гаджиев (Фещук 30)
Тренер: Олег Лужный
"Карпаты": Богатинов, Милошевич, Ксенз, Гладкий (Вукчевич 82), Зенёв (Марселиньо 65), Худобьяк, Голодюк (Штилич 71), Кения, Бидловский, Пластун, Даушвили
Тренер: Николай Костов
Предупреждения: да Силва 20, Шиндер 41, Буссаиди 45, Буссаиди 68 - Кения 4, Ксенз 52, Богатинов 90+3
Удаление: Буссаиди 68

Критична ситуація, в якій опинилася сімферопольська «Таврія» на початку року, все ж не зламала команду. Довелося стиснути зуби і з розумінням сприйняти одноразові тренування та спаринги проти першолігових команд. Попри фінансові негаразди на Олега Лужного навалилися травми провідних футболістів та заборона проводити трансфери. Довелося сподіватися на лікарів та гравців з молодіжного складу.

У першому офіційному матчі 2013 року Олег Лужний все ж зміг задіяти Гуменюка та Назаренка, які останнім часом тренувалися за індивідуальним графіком. Тому склад кримчан був цілком наближений до бойового. Замість травмованого Кахрімана ворота захищав Погорілий. В обороні грали Бусаїді, Едуардо, Селіо та Гуменюк. Центр поля мали цементувати Гомес та Любічіч, а трохи вище Гаджієв і Павленко на флангах, та Назаренко під нападником. Попереду діяв Антон Шиндер.

Склад «Карпат» можна було спрогнозувати ще задовго до початку матчу. Під питанням була буквально одна чи дві позиції, зокрема центрального хавбека та воротаря. Ніколай Костов довірив ворота досвіду, тобто Мартіну Богатінову, а роль розігруючого не Семіру Штілічу, який, на думку тренера, трохи запізнювався з підготовкою, а Олегу Голодюку. Не зміг зіграти і Грегор Балажіц, якого ставили у стартовий склад усі журналісти. Словенець залишився у Львові, а його місце прогнозовано зайняв Іван Мілошевіч. Пару в центрі оборони йому склав Ігор Пластун. На флангах захисту грали Ксьонз та умовний новачок Бідловський, який повернувся в «Карпати» після оренди в «Кримтеплиці». Даушвілі розташувався на позиції опорника. Трохи вище діяв капітан Худоб’як. Фланги атаки Ніколай Костов віддав не новачку Марселіньо, а Сергію Зеньову, та Левану Кенії. Попереду височів кращий бомбардир «зелено-білих» на зборах Олександр Гладкий.

Вже з перших хвилин гри стало зрозуміло, що відсутність повноцінних зборів таки позначилася на діях «Таврії». Центр оборони кримчан назвати по-іншому, аніж «прохідний двір», не можна було. Едуардо та Селіо губили свої позиції і просто не встигали за гравцями «Карпат». Гості могли забивати вже на 2-ій хвилині, коли Голодюк без жодних перешкод прийняв м’яча і не те, що пробіг, просто пройшов повз оборонців. До воріт було лише кілька метрів, але Голодюк засандалив круглого над перекладиною.

«Карпати» спокійно контролювали м’яча, але атакували так само акуратно, не оголюючи свої зони. А захист кримчан продовжував дарувати гостям нагоди – гостям навіть особливо напружуватися не доводилося. На 9-ій хвилині Зеньов віддячив Ніколаю Костову за право зіграти в основі. Після вкидання ауту Кенія покрутився перед м’ячем і захисникам, що дозволило естонцю без жодних перешкод пробити у ближній для себе кут. Не надто впевнено у цьому епізоді зіграв і Погорілий, який ніяк не відреагував на удар Зеньова. Таким чином «Карпати» повели в рахунку.

Чим відповіла «Таврія»? Власне, нічим. Жодного моменту біля воріт «Карпат» і навіть жодного більш-менш небезпечного удару. Важко сказати, чому Олег Лужний винним у цьому зробив Махача Гаджієва, якого в середині тайму замінив Фещук. Власне, тренер «Таврії» з заміною вгадав, бо Максим, особливо у другому таймі, був одним з кращих у складі кримчан. Питання лише в тому, чи не помилився Олег Романович зі стартовим складом?

Але поки Фещук входив у гру, «Карпати» створили ще ряд моментів для того, щоб збільшити рахунок і закрити усі питання ще до перерви. Центр оборони «Таврії» знову замріяно стояв в момент, коли дрібний Кенія спокійно вистрибнув і пробивав головою. Вже за кілька хвилин Зеньов пішки пройшов всю оборону і перший добивав м’яча у ворота після штрафного у виконанні «Карпат». Якби не Погорілий, який своїм тілом закрив ворота від круглого, було б 0:2. Але «Таврія» все ж не вбереглася від такого рахунку. Пластун зі своєї половини зарядив м’яча в район карного господарів, Ксьонз ледь підправив траєкторію його польоту головою, Гладкий без жодних труднощів обіграв одного захисника і пробив у той самий кут, що й Зеньов на початку гри. Цього разу Погорілий вже нічим зарадити не міг. Перерва і тотальна перевага у «Карпат».

Олег Лужний намагався переконати своїх гравців у тому, що кінця світу поки не трапилося. І десь це дало свій результат. Після того як Зеньов наніс слабенький удар по воротах, за кілька секунд після свистка на другий тайм, «Таврія» почала нависати на ворота «Карпат» і так тривало 10 хвилин. На більше сил не вистачило. Але сквитати бодай один гол господарі таки могли. Це Назаренко знайшов «шпарку» між Мілошевічем та Ксьонзом і пробив головою у нижній кут. Богатінов заслужив на оплески – він класно відбив м’яча на кутовий. Дивно, що македонець перебував у тонусі і зреагував на непростий удар – увесь перший тайм він бовванів без діла. Ще можна згадати і хороший удар від Любічіча, який опинився без прикриття на лінії штрафного «Карпат». Але тут не пощастило з точністю.

Власне, це й усе, що створила «Таврія» в цій грі. Так, наприкінці гри активно грав Фещук, який горів бажанням забити колишній команді. Але без підтримки партерів, які, відверто кажучи, хвилині на 60-ій просто зупинилися – не вистачало сил, це зробити було нереально.

У «Карпат» же, навпаки, сил було багато, а моментів ще більше. Скільки ж шансів змарнував Гладкий… Найкрасномовніший епізод – це простріл Бідловського і «кікс» від центрфорварда «зелено-білих». Нічого б нічого не сказав, якби Гладкий не був перед воротами абсолютно один. Ще кілька моментів для нападника «Карпат» створили інші партнери – Зеньов класно скинув йому м’яча головою, а Саша пробив повз ворота. Ще одна показова атака (не для «Карпат», а для «Таврії») почалася на лівому фланзі, а закінчилася на правому. Оборонці стояли і дивилися, як м’яч літає між їхніми ногами. Ганебним для «Таврії» міг стати і удар від Кенії. Грузин перебував спиною до воріт, тому і бив п’ятою – лише в останню мить Погорілий зміг врятувати ситуацію. Оборона продовжувала виконувати роль сторонніх спостерігачів.

Зрештою, невдовзі і з оборони мало що залишилося. Бусаїді пішов прямою ногою в Голодюка, за що отримав другу жовту картку. «Таврія» залишилася в меншості – надій на порятунок практично не залишилося. Для кримчан добре, що «Карпати» особливо і не старалися розривати пораненого суперника. Міг, правда, забивати Марселіньо, який вийшов на заміну, але Погорілий і тут зіграв вище усяких похвал.

Для «Карпат» ця перемога стала знаковою. Востаннє на виїзді, також 0:2, «зелено-білі» вигравали у жовтні 2011 року в луцької «Волині». Цікаво, що тоді теж забивав Зеньов. Після фінального свистка львів’яни солідно відірвалися від зони вильоту і тепер вони ближче перебувають до зони єврокубків, аніж до першої ліги. Хоча, звісно, про Лігу Європи поки говорити зарано. «Карпати» не здійснили подвиг, вигравши в обезкровленої «Таврії». Вони просто показали скептикам, наскільки важливою взимку є повноцінна підготовка до сезону.

Популярные новости