Перша ліга. Як живуть клуби під час війни (частина перша)

741 30.04 2022   21:19
ФК "Кривбасс"

FootBoom - про те, як живуть клуби першої ліги під час війни. Наразі - перша частина, до якої увійшли розповіді про першу вісімку. 

"Металіст" досі перебуває у Туреччині. За чий кошт - питання десяте. Команда тренується та грає контрольні матчі з тими гравцями, що залишилися. Частина - в оренді. Зокрема, Херонімо Поблете і Матеус Пейшото в бразильському "Сеарі", Хуан Касарес - в аргентинському "Індепендьєнте", Брайан Ріаскос - у швейцарському "Грассхопері", Олександр Рибка - в турецькому "Болуспорі", Артур Мурза - в казахстанському "Кизил-Жарі". Про подальші плани говорити, мабуть, не час. Клуб існує, і на сьогодні - це головне. 

П'ятнадцятьох гравців "Кривбас" віддав в оренду в закордонні клуби. Хто не зміг працевлаштуватися, займаються або самостійно, або з аматорськими колективами. Клуб живе і буде жити, стверджують його керівники. Наразі радник президента Геннадій Приходько і віцепрезидент Володимир Колос разом із дитячими тренерами Академії займаються благоустроєм на клубних об'єктах. З настанням весни роботи вистачає. 

У Туреччині "зустрів" звістку про початок війни "Альянс". Гравці та тренери роз'їзалися хто куди. Приміром, головний тренер Анатолій Безсмертний повернувся до Києва, де на нього чекала родина. Його найближчий помічник Юрій Ярошенко із шістьма виконавцями - Олександром Воробеєм, Олександром Лучиком, Ярославом Важинським, Романом Яловенком, Костянтином Пікулем і Костянтином Ярошенком вирушили до Франції, в місто Пуассі. З розміщенням допоміг колишній гравець "Шахтаря-2" Карім Хенду, який мешкає в цій країні. Щоправда, за кілька днів Ярошенко-молодший і Пікуль поїхали з Франції - до Ісландії, де на них, як гравців, чекали, інші - залишилися. Яловенко вже навіть встиг відзначитися забитим м'ячем за "Пуассі". Майбутнє "Альянсу"? Клуб існуватиме. В нових реаліях і, найвірогідніше, з невеликими умовами. 

"Оболонь". Які плани, коли в країні війна? Буде мир - буде й футбол. Команда після жахливих подій в лютому розбіглася - Олексій Лобов залишився в Туреччині, де "пивовари" проводили тренувальний збір. Ігор Мединський з Іваном Матяжем грають у хорватському "Карловаці", Дмитро Олійник і Павло Лук'янчук - у польських клубах "Аліт" і "Вікілець" відповідно.

Зрозуміло, що в нинішніх умовах "Нива" не тренується. Коли розпочалася війна, команда перебувала в рідному Тернополі. Всі залишилися на місці, крім 17-річного Даніїла Вольського, який вирушив до Польщі. На базі клубу створений гуманітарний штаб, збирають продукти, виготовляють м'ясні консерви і паштети для військових і переселенців. Що далі? На це риторичне питання немає чіткої відповіді навіть у керівників "Ниви". 

"Гірник-Спорт". Клуб існує, команду після звістки про початок війни розпустили по домівках. Тренери Ігор Жабченко та Юрій Сак наразі в Горішніх Плавнях, приїхали по робочих справах. Бразильські легіонери - Клебер і Бруно - повернулися на Батьківщину. 

Здивувало "Прикарпаття". Насамперед, своїм героїчним вчинком, який, не сумніваюся, увійде в сучасну історію. Майже у повному складі франківці вступили до лав Збройних сил. Склали присягу на вірність народові України. Ви десь таке ще бачили?.. Лише після перемоги над окупантами можна буде говорити про футбол на Прикарпатті. Наразі не до цього. 

На базі "Поділля" створено волонтерський центр. Найактивнішу участь приймає головний тренер Віталій Костишин - самотужки привозить від кордону гуманітарну допомогу, яку потім відправлять військовим і вимушеним переселенцям. Деякі гравці працевлаштувалися в зарубіжних клубах - приміром, Олександр Пернацький та Владислав Прилепа в чеській "Вікторії Отроковіце", Денис Островський - в польській "Олімпії Ельблонг". 

Читайте также: Гравець "Альянсу" пішов воювати

Популярные новости