Денис Шеліхов: "Не розумію, як можна було брати м'ячі, які тягнув Кернозенко"

3497 29.05 2020   11:37
Фото - Сабуртало

Воротар МФК "Миколаїв" Денис Шеліхов загадав часи своїх виступів за "Дніпро", розповів про поїздки до Білорусі та Грузії, а також поділився своїми очікуваннями від першої ліги у складі "корабелів".

Ранні роки

- Я народився в Херсоні, де й почав займатися футболом, - згадує 30-річний новачок МФК "Миколаїв". - Згодом був переїзд до Вінниці. Щоправда, сім’я у Вінниці надовго не затрималася і вже за рік ми осіли в Києві. В столиці я займався спочатку в одній школі, а вже згодом перейшов до ДЮСШ-15, з якої мене й покликали на перегляд до дублю "Дніпра". А на той час це було дуже престижним! Ще вчора я деяких футболістів лише по телевізору міг бачити, а вже сьогодні з ними на сусідніх полях тренуюся. Та й рівень їх життя також спонукав до найкращого, тобто ти ж бачиш на яких авто вони їздять, як одягаються, як у футбол грають. Після такого сам собі говориш, що все в твоїх руках.

Ставлення "Дніпра" до молоді

- Я вважаю, що в "Дніпрі" дуже добре ставляться до молоді! Мені імпонує те, що там ніхто нікого раніше часу не піарить, як це роблять в інших клубах. Там спокійно займаються своєю справою і дають результат. Щороку хтось із вихованців постійно підтягувався до основного складу, тому, вважаю, що академія працює в Дніпрі класно.

Дорослий футбол

- У 2012 я розумів, що дубль вже переріс, а в основу пробитися було нереально. Тому після пропозиції агентів ухвалив рішення поїхати на перегляд до Луцька. У "Волині" колектив був дуже гарним, кожен намагався якось тобі допомогти. Там не було такого, що старші "вбивали" морально. Навпаки, всі були разом та на однакових правах. Більше того, досвідченіші партнери завжди підбадьорювали після помилок, бо в молодому віці насправді дуже легко зламатися морально. В цілому та оренда мене загартувала та реально адаптувала до дорослого футболу.

Як чужий трансфер повернув з оренди

- Взагалі моє повернення не зовсім залежало від мене, скоріше трансфер іншого футболіста вплинув і на мою долю. "Дніпро" саме продав Антона Каніболоцького в "Шахтар" і мені на черговому тренуванні у "Волині" повідомили, що вже завтра я маю тренуватися з "Дніпром". А в мене ще було півроку оренди у "Волині" та й сезон вже розпочався, ми навіть встигли декілька матчів зіграти. Мене без мене ж одружили (сміється).

Черга на позицію воротаря

- Образ на "Дніпро" жодних не залишилося, специфіка воротарської позиції в тому й полягає, що може грати лише один. А якщо тренер дає результат, то він і голкіпера не змінюватиме. Мене тренери підбадьорювали та говорили, що на мене в клубі розраховують, але це було для того, щоб я зовсім духом не падав. Так, коли основним воротарем був Лаштувка, то я навіть міг вийти на кубковий матч або замінити його в рамці в разі дискваліфікації. А вже після приходу Бойка навіть таких мінімальних шансів не отримував, бо тренерський штаб давав йому повний карт-бланш.

Топ-партнер

- Як тільки прийшов до "Дніпра", ще встиг побачити гру В’ячеслава Кернозенка. Пам’ятаю, наскільки був вражений його технікою, я не розумів як можна було брати, ті удари, які він брав. До того ж, його обережна манера гри мені дуже імпонувала.

Сила "Дніпра" Маркевича

- У тому "Дніпрі" було єдинство, ніхто не злився на партнерів, якщо програвав конкуренцію. Всі були сконцентровані на результаті команди. Руслан Ротань на правах капітана неодноразово збирав нас і просив грати попри все. Старші хлопці між собою домовилися, що треба використати шанс навести гвалту в Європі. Я думаю, що найближчим часом досягнення тієї команди навряд хтось повторить.

Доленосна гра з "Олімпіком"

- Я згоден, що у 2016 році матч з "Олімпіком" у Сумах повністю провалив. Усі в цьому світі припускаються помилок, в якого голкіпера не було провальних матчів? Інша справа як ці помилки приймаються тренерським штабом та колективом. Тоді мені дали зрозуміти, що надалі ставка у "Дніпрі" робитиметься на молодших хлопців! Та й ситуація змушувала ставити молодь, яку в майбутньому треба було продавати, щоб щось заробити. А взагалі той момент просто треба було пройти та пережити.

Білоруська першість та її рівень

- Після розпаду "Дніпра" мені пропонували залишитися в новоствореному "Дніпрі-1", але я вже хотів чогось нового. Тільки-но дізнався про варіант з Білорусі, зрозумів - треба їхати. Хоч тоді "Іслоч" боролася за виживання, але мене це навпаки більше мотивувало. Щодо рівня чемпіонату Білорусі також хотілося б сказати, що це не така проста ліга як може здатися. Там кожен може дати бій і реально рубатися на футбольному полі. Хоча спочатку були думки, що після "Дніпра" я роблю крок назад. Навіть зараз, дивлячись матчі по телевізору, неможливо побачити реальний рівень, бо десь камери не можуть відобразити всіх перепитій, десь вболівальників мало і здається, що ажіотажу немає. Та й сам турнір не був достатньо розпіареним до цієї ситуації з коронавірусом.

Як через агентів довелося змінити клуб

- Можна сказати, що я став жертвою обіцянок агентів. Мені понаобіцяли пристойних варіантів, а в підсумку - нічого не змогли запропонувати. А клубу ("Іслочі". - Прим. ред.) я вже повідомив, що хочу йти. Відповідно, вони почали шукати мені заміну, що є нормальним. Якби я знав все наперед, то, звичайно, лишався б у білоруському клубі. А так, як варіантів особливо в мене не було, я опинився в "Лучі" з Мінська, який тоді тільки-но піднявся до вищого дивізіону. Тобто я знову боровся за виживання, що мені більше пішло на користь. Якщо багато оборонятися, то природньо, голкіпер не має прохідних матчів.

Різниця між "Дніпром" і "Дніпром-1"

- Якщо бути чесним, то "Дніпро" і "Дніпро-1" для мене одна й та ж команда. Щодо неприйняття фанатами нової команди, то це ненадовго. Зараз такі часи настали, що за пару років ніхто вже й не згадає в чому різниця між "Дніпром" та "Дніпром-1". Зараз треба об’єднуватися та спільними зусиллями зберігати хоча б те, що є.

Грузинський досвід

- Мене підкупило те, що "Сабуртало" виступав в єврокубках. Так, чемпіонат був слабшим, але задачі в команди трошки інші, вже набридло боротися за виживання. Одним з ключових факторів невдачі в Грузії став мовний бар’єр - воротареві дуже важко, якщо немає прямої комунікації на полі. У Грузії не всі розуміють російську, там у кращому випадку спілкуються англійською, або й взагалі грузинською. А їх мова особисто для мене здалася дуже складною. Але я не хочу все скидати лише на це, завжди намагаюся шукати причину перш за все в собі. У підсумку пробув я в Грузії дев’ять місяців і попросив керівництво відпустити, бо не бачив можливостей там заграти.

"Миколаїв" - трамплін

- Мені зателефонував Ілля Близнюк і запросив на перегляд. Я зіграв один матч і зі мною підписали контракт. Я не соромлюся першої ліги, як на мене, то краще грати тут ніж сидіти в УПЛ. Потрібно просто сконцентруватися на грі і поступово ловити м’ячі в кожній грі. Хотілося б звичайно вийти з "Миколаєвом" до УПЛ, а може вдасться себе проявити, і хтось серйозніший мною зацікавиться. Зараз основне: розпочати грати в футбол.

Читайте также: "Николаев" предлагает не проводить обмен между лигами

Популярные новости