Ігор Дедишин: "Рух" готовий догравати сезон"

3190 11.05 2020   15:16
Фото - "Рух"

Генеральний директор "Руху" Ігор Дедишин в інтерв’ю клубному медіацентру поділився своїм баченням щодо відновлення чемпіонату.

– Ігоре Михайловичу, Академія "Руху" вже наробила галасу на усю країну. Коли команда зможе повноцінно там тренуватися?

– Станом на сьогодні два поля зі штучним покриттям повністю завершені, на фінішній прямій також і два гібридні поля. До кінця червня трава повинна вирости. Гадаю, що з липня наша команда на гібридних полях вже зможе тренуватися. Хоча ще взимку "Рух" проводив свої тренувальні збори на штучних полях, і ми вже отримали хороші відгуки від футболістів та тренерів. Процес іде дуже активно. Не хотілося б робити прогнозів щодо термінів, але маємо велику надію, що до кінця наступного року комплекс буде завершено, хоч окремі його об’єкти будуть збудовані швидше і будуть здані в експлуатацію раніше.

– Чи є у "Руха" фінансові ресурси догравати сезон у першій лізі?

– "Рух" - стабільний клуб, який має стабільне фінансове та організаційне підгрунтя, тому ніяких підстав говорити чи думати, що "Рух" дограє чи не дограє цей чемпіонат, я не бачу. Клуб повноцінно функціонує, отримує фінансування. У нас немає ніяких заборгованостей ні перед футболістами, ні перед іншими контрагентами. З оптимізмом дивимось вперед.

– Чи вийшов вже "Рух" з карантину і якщо ні, то коли плануєте це зробити?

– Ми вже провели поглиблене тестування футболістів. Додам, що це не були звичайні експрес-тести, а саме поглиблене тестування. Перевірили не лише футболістів, а й усіх представників тренерсько-адміністративного складу, працівників клубу та всіх людей, дотичних до команди. Це понад 45 людей. Зазначу, що медики не виявили жодних ознак захворювання. Наш медичний штаб прискіпливо стежить за ситуацією, консультує, підказує, тому з цим у нас жодних проблем. Команда вже потрохи почала втягуватись у тренувальний процес, звісно, з дотриманням всіх норм законодавства, займаємось малими групами.

– Чи має клуб кошти, щоб дотримуватись вимог УАФ щодо тестування футболістів перед кожною грою?

– Наразі ми з власного бюджету фінансували тестування футболістів. І якщо буде така необхідність і потреба в майбутньому , адже ми дбаємо про своїх працівників та футболістів, то й далі будемо виконувати всі приписи Міністерства охорони здоров’я та Кабінету Міністрів України і відповідно УАФ та ПФЛ.

– На вашу думку, яке рішення має прийняти ПФЛ: закінчити чемпіонат чи дограти його у класичному режимі?

– Я вже сказав, що "Рух" готовий догравати сезон. Нашою командою проведена серйозна підготовча робота в зимовий період, ми підсилили команду кваліфікованими гравцями. Також ми під час карантину підтримували життєдіяльність клубу. У нас нема жодних організаційних труднощів. Ми готові до того, щоб відновився сезон. Рішення, звичайно, приймаємо не ми. Його має прийняти Українська Асоціація Футболу на підставі рекомендацій чи рішень Кабміну. Ми готові догравати. Правильним рішенням вважаю зберегти чемпіонат, дограти його в такому класичному варіанті. Але, знову ж таки, не нам це вирішувати. Ми можемо сказати лише про свою готовність.

– Як ставитесь до ідея Серія Стороженка змінити регламент, дограти чемпіонат шістьма командами і таким чином визначити тих, хто підвищиться у класі?

– Як на мене, це досить абсурдна ідея. Особисто у мене вона викликає дуже багато запитань. Не знаю, можливо, Сергій Михайлович перегрівся на яскравому весняному харківському сонці чи пересвяткувався і закусував через раз, але мені здається, що це повний абсурд. Чому тільки шість команд? Наскільки мені відомо, заявку на атестацію подавало більше клубів! Що робити з іншими командами, які не подавали заявку, але теж переслідують турнірні завдання, які поставило перед ними їхнє керівництво? Той же "Агробізнес" чи "Авангард". Чому хтось має позбавляти їх можливості виконати турнірне завдання? Від цього ж буде залежати подальша доля і футболістів, і тренерів. Те, що пропонує Стороженко, це по суті, провести новий чемпіонат. Вважаю, що ми повинні керуватися принципом об’єктивності і справедливості. І поваги до всіх учасників змагань. Бо виходить так, що в нас є частина білих, а решта - іншого кольору. Ті, хто подали завку на Атестацію в Прем‘єр-лігу, мають завдання на сезон, а решта? Вони що, статисти, підтанцьовка? Це трохи неправильно. Повага має бути на першому місці. Як ми розпочали чемпіонат, тільки в такому й вигляді маємо його закінчити, якщо це буде можливо.

– Як гадаєте, навіщо голова наглядової ради "Металіста 1925" Сергій Стороженко запропонував таку ідею? Як це може вплинути на зміну підсумкових місць в турнірній таблиці?

– Футбольний клуб "Рух" не розглядає цю ідею. Вважаємо її абсурдною та недієздатною.

– Чи дорого для "Руху", з фінансової точки зору, догравати сезон у Харкові?

– Не хочу обговорювати це питання тому, що це недієздатний проект, який не має під собою жодного підґрунтя - ні законного, ні спортивного, ні організаційного.

– "Минай" заявив, що не хоче догравати сезон. Чому, на вашу думку, від закарпатського клубу лунають такі заяви і чи не розхитує це першу лігу?

– Кожен клуб подає певну інформацію суспільству, виходячи із внутрішньої ситуації та із своїх можливостей. Не хочу це детально коментувати, але я розумію ситуацію, адже в "Минаї" вже є один футболіст, в якого виявили COVID-19. Знаю, що складна фінансова ситуація й в інших клубах. Потрібно враховувати можливості кожної команди. Точно не хотів би докоряти комусь за якісь висловлювання власної позиції стосовно майбутнього. В кожного своя думка і кожен має право на її висловлювання. Тому ми це точно не сприймаємо як розхитування ситуації, а як констатацію факту і загострення уваги на вкрай важливих речах. Гірше було б, якби люди мовчали про загрози і ризики, кивали головою, а потім усі ми постали перед ситуацією, яка б унеможливила продовження футбольного сезону.

– Чи знаєте ви, яка позиція ПФЛ стосовно ідеї Сергія Стороженка щодо догравання чемпіонату?

– У ПФЛ лунають різні думки. Знаю, що функціонери Професіональної футбольної ліги розглядали ідею, щоб одразу чотири клуби виходили в елітний футбольний дивізіон України, аби з наступного сезону грали одразу шістнадцять клубів. Знаю, що свого часу президент ПФЛ Сергій Макаров підтримав ідею Сергія Стороженка щодо проведення, так би мовити, плей-оф. Поки в них є лише набір ідей, але до чого вони схиляються, мені незрозуміло. Потрібно в них запитувати. Наскільки мені відомо, варіант із завершенням чемпіонату вони також розглядають, тому потрібно чекати. Все покаже час.

– Які будуть кроки "Руху", якщо ПФЛ все ж прийме за основу варіант Сергія Стороженка?

– Потрібно спочатку запитати думку всіх клубів, а тоді прийняти узгоджене консолідоване рішення. Керуючись в першу чергу здоровим глуздом, тверезою оцінкою ситуації і законом. А футбольний закон у нас приймає і котролює його виконання УАФ і його органи. І це точно не в компетенції ПФЛ приймати такі доленосні рішення.

– Як ви ставитеся до ідеї Сергія Палкіна - не розширювати УПЛ до 14-ти команд у зв’язку з пандемією?

– Ставимося до цього негативно, адже ми вважаємо, що усі повинні жити згідно із законом. А для нас закон - це регламент. Відповідно до регламенту і рішення виконавчого комітету УАФ повинен відбутися обмін клубами між лігами. Три команди з першої ліги мають підвищитися в класі, а один клуб елітного дивізіону повинен вилетіти у першу лігу. Ми - законослухняні і повинні поважати рішення, яке було прийняте раніше. Всі з цим погодилися. Вважаю некоректним апелювати до ситуації з пандемією. На мій погляд, форс-мажорна ситуація - це коли є фактори нездоланної сили, а в нас і суспільство, і держава докладають максимум зусиль для того, щоб цю ситуацію подолати. Так, ситуація з коронавірусом – складна, яка вплинула на плани багатьох і змінила життя в країні, але ми бачимо, що ситуація потрохи нормалізується. Говорити про коронавірус, як про форс-мажор я б не хотів. Закликаю всіх дотримуватися норм регламенту і слідувати футбольному закону. А ще хотів би зазначити, що на сьогодні у верхній частині турнірної таблиці першої ліги набагато більше стабільних клубів, ніж в другій шістці УПЛ. Тому крім розширення географії та аудиторії УПЛ, наш елітний дивізіон отримає у свої лави фінансово та інфраструктурно надійні клуби. А це по нинішніх часах - немаловажно!

– У чому унікальність Академії "Руху"?

– Григорій Козловський цілодобово живе цією ідеєю. Це його мрія і весь смисл свого життя він хоче втілити в цьому проекті. До слова, живе Академією не лише він один, а й весь клуб і, гадаю, весь Львів. Григорій Петрович отримує велику підтримку від суспільства і від футбольної громади. Гадаю, усі спортивні об’єкти, які побудували в Україні за роки незалежності, не зрівняються із тим проектом, який зараз будується у Львові. Там все унікальне. Починаючи від самої ідеї поєднати в одному місці, на одній території об’єкти спортивного простору і комерційного, тобто спорту і бізнесу. Ідея, яка закладена в основу цього проекту, спонукає до того, що в майбутньому цей об’єкт отримає стабільне фінансове підґрунтя і не буде залежати від жодної ситуації. Президент свідомо розробив і втілює таку концепцію, згідно з якою Академія і її спортивні об’єкти інфраструктури будуть на самофінансуванні. Гадаю, це найбільша унікальність. Також там працюватиме дуже багато новітніх технологій та інновацій. Я з великим нетерпінням очікую, коли Академія почне роботу. Гадаю, ще більше очікування у талановитих діток і загалом в суспільства в цілому.

Читайте также: У Григорія Козловського народився син. Емоції президента "Руху" (Відео)

Популярные новости