Сергій Стороженко: "Бажано визначити місто, де можна провести "пульку" першої ліги"

2411 07.05 2020   11:43
Фото - Денис Руденко

Голова Наглядової ради ФК "Металіст 1925" Сергій Стороженко в інтерв'ю телеканалу "Футбол" розповів про те, в якому форматі може бути дограний сезон у першій лізі, а також висловив впевненість, що Харків може прийняти міні-турнір претендентів на підвищення у класі.

- Сергію Михайловичу, чи є розуміння, коли розпочнеться перша ліга та в якому форматі?

- Відверто кажучи, абсолютної визначеності немає. Немає розуміння, яким є протокол прийняття футболістів до місць проведення навчально-тренувальних зборів та підготовки до заключної частини змагань. У нас, звісно, є медичний штаб та головний лікар клубу, але чи цього достатньо? Щоб оглянути кожного футболіста, тренерський штаб та працівників НТЦ… Це 15 агрономів, 20 охоронців та 10 працівників кухні. Загалом отримаємо близько 70 людей.

Як організувати саме тренування? Чи можуть футболісти тренуватися у загальній групі, ми цього не розуміємо. Чи потрібно організувати 4-5 станцій на полі, щоб по 3-4 гравці під наглядом тренера готувалися. Ще одне важливе питання, чи гравців потрібно закривати на базі, чи вони можуть їздити додому. Тоді їх кожен день потрібно обстежувати, бо вони були у суспільстві. Питань дуже багато…

Головне питання: що робити з чемпіонатом? Якщо залишити Регламент у силі, що бажано, на мій погляд. Бо регламент приймається, щоб його дотримуватися з першої до останньої літери - це футбольний закон. Багато клубів не хочуть продовження, бо не мають перспектив. Клуби, які хочуть продовжувати та мають намір вийти до УПЛ… А хто визначив, що вони можуть там грати, чи отримають атестат, чи пройдуть вони ліцензійні вимоги?. Українська асоціація футболу, як ліцензіар, вже дала комусь гарантії, що вони отримають атестат? Ні! Як можна організовувати плей-офф? Повторюся - питань дуже багато.

Позавчора я висловив пропозицію, якщо виконком УАФ піде на зміни Регламенту, то бажано визначити місто, де провести цю "пульку". Але знову-таки, це шість чи сім команд? "Чорноморець" дуже потерпає від економічної кризи, багато клубів також. Це поки всі кажуть, що все нормально. Далеко не нормально в усіх, у нас теж далеко не нормально і ми відчуваємо цю кризу, дуже важке становище, але ми змагаємося та виконуємо свої зобов'язання.

У Харкові можна було б зібрати таку "пульку", є три стадіони - "Металіст", "Сонячний" та "Динамо". Всі в доброму стані. "Сонячний" будувався під ЄВРО-2012, "Динамо" приведений у порядок, а "Металіст" - один із найкращих стадіонів України. Крім того, є навчально-тренувальний центр у Високому, де з чотирьох натуральних полів два в ідеальному стані. Тому в Харкові це можна провести, враховуючи, що тут є готелі, можливість харчування, розвинена транспортна інфраструктура. Але, звісно, якщо все це запрацює. А якщо ні?

Якщо залишиться діючий Регламент, то на другий матч ми повинні їхати до Черкас, а там мер на всю країну розповідає, як він буде здійснювати супротив центральній владі. Я хочу в нього запитати: "Ми поїдемо до вас на початку червня, якщо чемпіонат розпочнеться 30 травня. Готель є? Хто його підготував, щоб ми могли там зупинитися? Чи є там ресторан, чи пройшли медогляд усі працівники та отримали сертифікат, що вийшли з коронавірусної пандемії та можуть працювати? Чи ми наших хлопців командируємо до осередку коронавірусу?" Ніхто туди не поїде, якщо не буде гарантій. Яким транспортом їхати. Якщо власним автобусом, то потрібен дозвіл. Нас на першому посту зупинять і не пустять далі. У Харкові не всі команди будуть в однакових умовах, тому це також суперечливий варіант, але ми шукаємо шляхи виходу з цієї ситуації.

Якщо всі шість команд відповідають вимогам атестації футбольних клубів, в першу чергу, інфраструктурному та фінансовому критеріям, то таке змагання можна організувати. Треба збиратися та вислухувати думки керівників клубів, враховувати кожного. Чемпіонат потрібно продовжити за спортивним принципом, щоб все вирішилося на футбольному полі.

- Між собою власники цих клубів спілкувалися?

- Ні, вчора мені зателефонував один журналіст, поставив запитання та я на них відповів. Ніхто не телефонує, не цікавиться. Зі мною ніхто не розмовляв, але ми у будь-який час можемо дати відповіді. Головне в цій ситуації - футбол, я знаю, що футбол для людей і всі матчі без глядачів - профанація. Більш того, наш клуб чесно заробляє на квитках та чесно витрачає гроші, які заробив Квиткова програма для нас - це суттєвий показник бюджету клубу. На матчі "Металіста 1925" ходить шість, сім, було дванадцять і, навіть, двадцять тисяч глядачів. Для нас це дуже важливі гроші, а якщо враховувати, що за сезон ми граємо 15 матчів вдома, то це велика частина бюджету. У деяких клубів такого немає, так вони фінансовий критерії свій презентують.

- Якщо гіпотетично буде така шістка, який регламент?

- Це може бути дуже просто. Шість команд в один день грають три матчі, кожна пара на різному стадіоні в один час, якщо це буде в Харкові. Провести десять турів: зіграли тур, три дні задля відпочинку та наступний тур. Зіграти та все вирішити на футбольному полі. Але це варіант виходу із форс-мажорної ситуації, але, якщо діяти по закону та зберегти рівність, як ознаку футбольних змагань, то треба дотримуватися Регламенту, як би важко це не було.

Читайте также: "Металлист 1925" предлагает провести финальный мини-турнир первой лиги в Харькове

Популярные новости