Максим Банасевич: "Мілевський був смішний, Алієв після матчу викинув нові бутси"

2392 10.10 2019   19:08
Фото - ФК "Рух"

Разом із збірною U-19 він захищав честь України на чемпіонаті Європи, а у 18 років став чемпіоном країни серед дублерів. Півзахисник "Руху" Максим Банасевич у відвертій розмові з клубним медіацентром про стрільбу й БТР у Луганську, "смішного" Мілевського, бутси Алієва та як опинився у рухівській сім’ї.

Як ти сприймаєш конкуренцію, яка є в "Русі", адже на твоїй позиції одразу кілька гравців?

Конкуренція – це завжди добре. Коли її немає, ти не прогресуєш. Кожен гравець, який грає на твоїй позиції, змушує тебе настирливіше працювати, а, відтак, ти стаєш кращим та сильнішим, тому з цим проблем у мене немає.

Ти вже розумієш усі вимоги наставника Леоніда Кучука?

Раніше я ніколи не грав за схемою, яку використовує Станіславович. Для мене це новий досвід. Я багато чого дізнаюся. Всі тренування дуже цікаві, нічого не повторюється. Леонід Кучук може взяти за руку гравця та водити по полю, показувати, куди потрібно бігти в той чи інший момент, де в конкретній ситуації повинен перебувати футболіст тощо. Я це сприймаю дуже позитивно. Деякі тонкощі усно можна не зрозуміти, а коли тобі все детально ще й покажуть, то все стає на свої місця. Я вперше у своїй кар’єрі зіткнувся з таким методом роботи головного тренера.

Читайте также: Сергій Серебренников та Олег Ящук завітали до Львова на запрошення керівництва "Руху"

Зараз за руку по полю тебе водить Леонід Кучук, а хто привів тебе у футбол?

На футбол мене привів мій батько. За це я йому дуже дякую. Ми разом виходили на поле і копали м’яч. Згодом він побачив, що у мене непогано виходить це робити і відвів мене у футбольну секцію "Восход". Я потрапив туди в 5 років. Грав з хлопцями, які були на рік за мене старші, адже тоді не було команди 1995-го року народження. Півтора роки пограв там і згодом сформували команду моєї вікової категорії. Відтак, я перейшов виступати за них. А на ДЮФЛУ захищав кольори клубу "Княжа" та ДЮСШ-15. В 11-му класі почав тренуватися із дублем "Оболоні" і в 17 років підписав з ними перший професійний контракт.

Ти як корінний киянин ніколи не хотів спробувати свої сили в "Динамо"?

Кожному футболісту приємно захищати кольори грандів українського футболу таких, як "Динамо" та "Шахтар". Ще хлопчаком я завжди ходив на ігри "біло-синіх" і хотів там грати. Коли я був у "Княжі", надходили пропозиції перейти в "Динамо", але були люди, які мені порекомендували не робити цього. Відтак, прийняв рішення залишитися.

В 15 років ти дебютував за юнацьку збірну України. Емоції переповнювали?

До мене подзвонив адміністратор і сказав, що о такій-то годині потрібно бути в Будинку футболу, мовляв, мене викликали у збірну. Переповнювали емоції щастя. Розцінював це як шанс проявити себе. Коли я був у національній команді U-15, то звичайно, дуже горів, але коли потрапив у збірну U-19 і ми вдало пройшли відбір й поїхали в Угорщину на фінальну частину чемпіонату Європи, то це вже був зовсім інший рівень.

Читайте также: Президента "Руху" Козловського можуть довічно відсторонити від футболу

Пам’ятаю, ми там поступилися збірній Німеччині. Міжнародний досвід ні з чим не зрівняється. Це була моя маленька мрія зіграти на чемпіонаті Старого світу. Я отримував велике задоволення від того, що захищав честь України на європейській арені. Німці в Угорщині нас так "відвозили", що я ще довго це пам’ятатиму (Сміється). Ми тоді всю гру грали у відборі. Я був шокований.

Після того, як "Оболонь" розлетілась, ти ще зіграв кілька ігор за "Оболонь-2" у Другій лізі і перейшов у луганську "Зорю"…

Взимку 2013-го я приїхав у Луганськ на тренувальний збір в Євпаторію. Мені якраз виповнилося 18 років. Я підписав з ними контракт.

За підсумками сезону ви стали чемпіонами України серед дублерів. Які у тебе залишилися спогади з того періоду?

Це були прекрасні емоції, адже бути чемпіоном України, навіть серед дублерів – дуже приємно. Тим паче, тоді команди були дуже сильні. За "Динамо" проти нас грав Артем Мілевський, Олександр Алієв, Артем Кравець, Додо, Віталій Буяльський. Звичайно, було важко, але в Луганську ми їх перемогли – 4:0.

Мілевський та Алієв, коли грали за дубль, не клеїли дурника на полі?

Мілевський смішний був. В Луганську було синтетичне поле і він вийшов на нього й почав катулятись. Йому не сподобався газон. Пам’ятаю, Алієв на гру вийшов у нових бутсах і після поєдинку їх викинув, бо вони в нього пошкодилися.

Читайте также: Первая лига. 12-й тур. "Рух": "точка" в помощь

Я вперше грав проти таких прізвищ, як Мілевський і Алієв. Вони були збірники, які чогось та й добилися в українському футболі. Але коли перемогли їх – 4:0, то розуміли… (Сміється). "Динамо" їхало з нами грати заряджене на бій, адже "Зоря" тоді була на першому місці й вони також боролися за золото.

За перемогу в чемпіонаті України серед дублерів вам премія перепала?

Наскільки пригадую, то сума була в районі тисячі доларів. Але нам за кожну гру по ходу чемпіонату давали премію. На той час це були хороші гроші. Ми вигравали практично в кожному матчі. І ще була заробітна плата. Для 18-річних хлопців це були великі гроші.

Вас забезпечували проживанням, харчуванням, екіпіруванням. На що ти витрачав ці кошти?

Звичайно, що міг придбати якісь бутси, щось купити в магазині, але переважно я відкладав гроші. Я виріс не в найбагатшій сім’ї, а у середньостатистичній. Мама мені завжди говорила, що витратити кошти я ще встигну, а в житті кожної людини можуть бути "чорні дні", коли гроші будуть дуже потрібні. З того часу я зарубав собі на носі, що це дуже правильно - накопичувати кошти. Загалом, зараз я себе відчуваю нормально.

У 2014-му році на Сході почалася російсько-українська війна. Ти в той час був у Луганську. Пригадай, як це було?

Читайте также: Первая лига. "Рух" - "Кремень". Прямая трансляция

В той час ми ще нічого не розуміли. Ми просто приходили на тренування, займалися і йшли, а от коли вже почали чути стрільбу, то розуміли, що так не повинно бути. Могло щось десь вибухнути. Згодом нам сказали носити з собою паспорт. Якщо чесно, не розумів, для чого. Мені здавалось, що навпаки не потрібно його з собою брати, адже уяви, якби хтось з сепаратистів взяв паспорт, а там написано, що я киянин. Було б не дуже добре. Гадаю, що паспорт з собою носити було не потрібно. Нам сказали: "Якщо будуть якісь проблеми – одразу дзвоніть до головного тренера".

В тебе були якісь неприємні ситуації?

Ситуація почала настільки погіршуватися, що я вранці їхав на маршрутці на тренування і на дорозі стояли люди з автоматами й перевіряли маршрутки. Мені ставало лячно. Орендував квартиру в Луганську і ввечері закривав штори, бо мені було страшно. Я вимикав світло, нібито мене немає вдома і виглядав у вікно, а там бачив мерехтіння від куль, які летять у повітря.

Я не розумів, як так, що за вікном стріляють, а я сиджу в квартирі. Хлопці приходили на тренування і також розповідали, що біля них стріляли. Не міг собі уявити, що таке колись буде. Бачив, як БТР проїжджав біля мого будинку. А от коли почали літати винищувачі, тоді наші тренери почали щось думати. Ми не дограли два тури до завершення чемпіонату, адже нас відправили у відпустку. Я зібрав усі речі, здав квартиру і поїхав до Києва. Нам повідомили, що швидше за все ми вже в Луганськ не повернемося.

Читайте также: Первая лига. Прогноз на 12-й тур от Виктора Козина

Як вдома відреагували на твої розповіді про ситуація в Луганську?

Я не сильно щось в той час розумів. Розповів матері про все, що коїться в Луганську. Вона була шокована. Це зараз, коли я вже переварив всю інформацію, то я по-іншому до цього ставлюся, а тоді я не розумів усіх масштабів трагедії. Якраз тоді, коли я був у Києві, ми поїхали зі збірною на чемпіонат Європи і вже після цього мені подзвонили і сказали, що дублюючий склад "Зорі" збирається у Кременчуці Полтавської області, а перша команда – у Запоріжжі.

Ти ще півроку пограв за дублюючий склад і переїхав тренуватися з першою командою "Зорі"…

Мені подзвонив тренер дубля Володимир Богданович Микитин і сказав, що я і Дмитро Луканов тепер в розташуванні головної команди. Для мене це був серйозний виклик. "Зоря" була у верхній частині турнірної таблиці. Там були дуже хороші футболісти: Олександр Караваєв, Руслан Малиновський, Дмитро Хомченовський, Максим Малишев та інші.

Було непросто, адже футбол відрізнявся: все потрібно робити набагато швидше, бути більше готовим фізично. Коли в тебе щось не виходило, то там вже ніхто тебе по голові не гладив. Все ж Малиновський і Малишев мене постійно підтримували. Хоча Руслан старший за мене лише на 2 роки, але він вже був досвідченим футболістом.

Читайте также: Первая лига. 12-й тур. Анонс матчей

Малиновський підказував, як в яких ситуаціях потрібно діяти. Так само допомагав Микита Каменюка. Насправді, там був такий колектив, що до будь-кого міг підійти й нормально поспілкуватися, запитати поради, як в ігровому плані, так і в життєвих ситуаціях.

Які у вас відносини були з головним тренером Юрієм Вернидубом?

Миколайович – дуже вимогливий тренер. Він дуже емоційний (Сміється). Зрештою, як і кожен коуч, міг "напхати", але завжди це було влучно. Ніколи просто так не кричав. Під його опікою я тренувався рік і отримав певний досвід. Дякую йому за це. Він часто мені допомагав у побутових моментах.

Тобі так і не вдалося дебютувати у Прем’єр-лізі за "Зорю", натомість, провів два матчі за луганчан в Кубку України…

Я потрапляв кілька разів у заявку. Гадаю, мені не вистачило фарту. Була гра проти "Маріуполя", коли я був готовий вийти на поле, але воротар отримав травму і вийшов інший голкіпер. Мені здається, що я мав у тому протистоянні дебютувати.

Згодом Вернидуб в інтерв’ю заявив, що не розраховує на тебе. Він перед цим спілкувався з тобою?

Юрій Миколайович сказав мені, що рівень дублюючого складу я переріс, але ще не готовий конкурувати у першій команді, тому мені краще піти в оренду, щоб отримувати ігрову практику. Врешті решт, я це сам розумів тому, що тоді на моїй позиції були Караваєв, який зараз вже у збірній, Іван Петряк, який тепер виступає в Угорщині й також був у національній команді. Справді було важко скласти їм гідну конкуренцію.

Читайте также: Дружина президента "Руху" знялася в промо-ролику до матчу з "Кременем" (Відео)

Далі ти перейшов на правах оренди в чернігівську "Десну". Як сприйняв цей етап в кар’єрі?

Звичайно, хотілося зіграти у Прем’єр-лізі, але я не засмутився, адже розумів, що в 20 років мені потрібно набиратися ігрової практики. Я прийшов в "Десну" й дограв за чернігівців друге коло. Тоді ми завершили сезон на 8-му місці. Коли я повернувся в "Зорю" з оренди, то гендиректор луганської команди мені сказав, що клуб на мене не розраховує, і щоб я шукав нову команду. Я забрав документи, сконтактувався з керівництвом "Десни" і переїхав до Чернігова.

В сезоні 2016/17 років "Десна" по спортивному принципу виборола право грати у Прем’єр-лізі, але тоді вас не пустили в елітний дивізіон. В команди не опустилися руки?

Було дуже образливо тому, що ми впродовж року старалися, для нас це була мрія грати в Прем’єр-лізі. Для мене була особлива мотивація повернутися в елітний дивізіон. Шкода, що у в футболі все вирішується не лише за спортивним принципом. Я досі вважаю, що ми повинні були підвищитися у класі. Було спустошення. Ні у кого не було жодних емоцій, але нас налаштували, що потрібно ще раз спробувати пробитися в Прем’єр-лігу.

В наступному сезоні ти став футболістом, який найшвидше зумів відзначитися у воротах суперника після виходу на заміну. На це тобі знадобилося 15 секунд…

Читайте также: Первая лига. В снайперах - дуэт из "Миная", Ника, "руховец" и "агробизнесмен"

Ми грали проти "Миколаєва" й перемогли з рахунком 8:1. На 80-ій хвилині я замінив Єгора Картушова, а ми якраз подавали кутовий. Лише забіг у карний майданчик суперника й пішла подача і я забив гол. Це найшвидший м’яч в моїй кар’єрі.

За підсумками сезону "Десна" знову посіла призове місце й на цей раз вийшла в елітний дивізіон. Які вирували емоції в колективі?

Нам було дуже приємно, адже ми знову вийшли в Прем’єр-лігу і знову довели, що "Десна" заслуговує на прописку в найвищому футбольному дивізіоні України. Це було круто. Справді, по рівню гри, який демонструвала "Десна", ми були однією з найсильніших команд у Першій лізі України. Все заслужено.

Ти таки дочекався дебюту в УПЛ у матчі проти "Маріуполя". Сильно хвилювався?

Завжди є переживання. Все таки не кожного дня дебютуєш в Прем’єр-лізі. Я тоді вийшов на заміну наприкінці гри і рахунок був 3:1. Розумів, що хвилюватися не потрібно. Приємно було повернутися в елітний дивізіон. Як не як, але УПЛ – це топ-рівень в Україні. Згодом вже звикаєш там грати і виходиш на поле, як на звичайну гру.

Чому не вдалося на цей раз закріпитися в "Десні"?

В мене було недостатньо ігрової практики. Гадаю, це головна причина. Я проявив бажання піти, щоб грати футбол. Поговорив з керівництвом і прийняли таке рішення.

Читайте также: Первая лига. 11-й тур. "Черноморец" разбит, "Волынь" проявляет характер

На пропозицію "Колоса" відгукнувся одразу?

Довго не роздумував, адже це амбіційний клуб, перед яким було завдання виходу в Прем’єр-лігу. Команда базувалася неподалік від Києва, ближче до дому. Умови були класні і колектив мене добре прийняв.

У складі "Колоса" ти грав проти "Руху" Леоніда Кучука й "жовто-чорні" завдали вам першої поразки в сезоні у 22-му турі. Яке враження тоді справили на тебе львів’яни?

"Рух" постійно пресингував. Вони нас накривали й не давали контролювати м’яч. Станіславович вивчив гру "Колоса" й розумів, що їм не можна давати це робити, тому в нас та гра не вдалася. Було багато боротьби. "Жовто-чорні" не дали нам показати ту гру, яку ми зазвичай демонстрували.

За вихід в Прем’єр-лігу преміальні були хороші?

Отримав більше, ніж в "Зорі" за перемогу в чемпіонаті України серед дублерів (Сміється).

Після завершення оренди ти знову повернувся в "Десну"…

Я поїхав на перші збори з чернігівською командою. Мені говорили, що все буде нормально, а коли приїхали, то повідомили, що я не їду на другий тренувальний збір. Склалася така ситуація, що я вже не міг знайти команду, бо всі клуби були укомплектовані й пройшли підготовку до сезону і я опинився біля розбитого корита. На щастя, вже по ходу сезону з’явився варіант з "Рухом".

Читайте также: Первая лига. Прогноз на 11-й тур от Виктора Козина

Я приїхав в команду, а через два дні вже був виїзд в Харків на матч проти "Металіста-1925". Дуже радий, що опинився у Львові, адже клуб має завдання виходу в УПЛ. Тут класні умови, яким позаздрять й багато клубів Прем’єр-ліги. Але найголовніше, в нас дуже хороший тренер. Зараз я отримую задоволення від футболу.

У Львові ти живеш разом із дівчиною. Як проводите вільний час?

З Дашою часто ходимо у різні кафе. Дуже полюбляємо гуляти містом. Поки була тепла погода, то обходили всі цікаві місця з панорамним виглядом на місто. Львів – набагато менший за Київ, тому життя у столиці і тут дуже відрізняється.

У Львові охайно, спокійно, ніхто нікуди не поспішає. Гадаю, тут більш європейське життя, а в Києві метушня, адже потрібно встигнути на метро (Сміється). В місті Лева дуже красива архітектура, а в столиці більше новобудов. Коли на вулиці стало прохолодно, то часто дивимося різні фільми.

Яким фільмам віддаєш перевагу?

В мене з дівчиною зовсім різні смаки на фільми. Я більше полюбляю трилери, щоб посидіти, обдумати сюжет, а вона постійно хоче дивитися комедії. Постійно сваримося через це (Сміється).

Які завдання ставиш перед собою в "Русі"?

Хочеться з кожним днем прогресувати і отримувати ігрову практику. Роблю для цього все, що від мене залежить. Прагну допомогти команді виконати головне завдання на сезон. Граємо для наших вболівальників.

Читайте также: Первая лига. 11-й тур. Анонс матчей

Популярные новости