Олександр Рябоконь: "В нинішній УПЛ під силу виступати половині клубів Першої ліги"

1616 20.01 2017   11:50

Олександр Рябоконь уже історична постать для чернігівського футболу: жоден тренер часів незалежності не здобув із «Десною» більше очок, ніж Олександр Дмитрович. Головний тренер «Десни» пережив із клубом різні ситуації – від ймовірного зникнення з футбольної карти України до реальної можливості виходу в УПЛ. «Сіверяни» підбили підсумки в річному звіті, де й опублікували інтерв'ю керманича команди.

– Олександре Дмитровичу, вітаємо вас з успішним завершенням осінньої частини сезону. Третє місце «Десни» – це на даний момент найвище досягнення клубу (історичний рекорд – 4-те місце). Як вважаєте, «Десна» заслужено перебуває серед лідерів чемпіонату?

– Результат закономірний. Саме це завдання і ставив перед командою президент напередодні старту нового сезону.

– Як загалом можете оцінити першу частину сезону? Чи все вдалося із запланованого? Де «Десна» не взяла свої очки, а де, навпаки, пощастило?

– Відповідь проста: недобрали там, де програли або зіграли внічию, а те, що взяли, все наше.

Ви вже зіграли з усіма прямими конкурентами за призові місця, обіграли «Іллічівець» і зіграли внічию з «Геліосом» і «Вересом». Як оцінюєте ці команди, чи під силу «Десні» їх обійти?

– «Геліос» – команда приблизно нашого рівня, а що стосується «Вереса» та «Іллічівця», то боротися з ними буде складніше. Багато матчів вони виграли досить легко, на класі.

– «Десна» всі свої двадцять матчів провела на виїзді. Як позначається ця ситуація на команді?

– Звичайно, завжди простіше грати на рідному стадіоні. Але спасибі і Харкову, і Києву за те, що прийняли нас. Незважаючи на те, що ми завжди були в роз’їздах, керівництво клубу створило гарні умови для тренувань та ігор, а це найголовніше для футболістів.

Де вам було простіше грати: в Харкові чи в Києві?

– У Києві, тому що більше вболівальників мали можливість відвідувати наші ігри, а підтримка вболівальників – це дуже важливий чинник.

– Цікаво, що на «Оболонь-Арені» «Десна» набрала більше очок, ніж «Оболонь-Бровар». Ви можете пояснити цей парадокс?

– Ще раз хочу подякувати керівництву «Оболонь-Бровара» і працівникам «Оболонь-Арени», які добре приймали нас на своєму стадіоні. Загалом ми не дивилися, хто набрав більше очок на цьому стадіоні, але в тому ж матчі з пивоварами могла перемогти як одна, так і інша команда, тому не варто акцентувати увагу на цьому моменті.

Ви двічі в цьому сезоні обіграли «Миколаїв». Але корабели вийшли в півфінал кубка України, а ви зупинилися на стадії однієї восьмої фіналу. «Десна» поступилася «Дніпру» лише в серії пенальті, проте і експерти, і сам наставник дніпрян Дмитро Михайленко визнали, що «Десна» нічим не гірша за іменитого суперника. Хіба це справедливо?

– Звичайно, неприємно два роки поспіль поступатися кубковою дорогою прем’єрлігівським командам в серії пенальті. Але я не вважаю, що це лотерея. Пенальті теж елемент гри: тут потрібна і майстерність, і холоднокровність, і інтуїція – все як у грі. Якщо говорити, що пенальті – це лотерея, тоді і сам футбол як щасливий квиток. Не скажу, що ми посилено тренували 11–метрові удари, але перед кожним кубковим матчем приділяли час цьому компоненту гри. У мене була орієнтовна п’ятірка, яка повинна була пробивати 11-метрові удари, але в ній сталася одна заміна – замість травмованого Браткова вийшов Максименко. Макс сам виявив бажання пробити пенальті і, на жаль, не забив.

Раніше величезною проблемою «Десни» була плинність кадрів, кожні півроку ви практично на половину змінювали склад. Цієї зими команда вперше працюватиме у стабільному складі. Змінилася клубна політика?

– Раніше були складніші умови, тому якщо вдавалося запросити якісного гравця, то тільки на мінімально короткий термін. Більше, ніж на півроку, було важко взяти гравця, а зараз ситуація змінюється – інфраструктура розвивається, зарплата стабільно виплачується, перед командою ставлять серйозні завдання, тому гравці йдуть до нас із більшою охотою. Ще минулої зими ми говорили, що будемо підписувати людей мінімум на півтора роки, на даний момент у всіх гравців діючі контракти.

– У минулому сезоні з Першої ліги в УПЛ вийшла лише одна команда, в цьому, згідно регламенту, виходять дві команди. Як вважаєте, хто головні претенденти на підвищення в класі? І як змінився рівень порівняно з минулим чемпіонатом?

– 14 турів – це досить велика турнірна дистанція, тому шанс поборотися за вихід в УПЛ мають перші шість-сім клубів. Що стосується рівня чемпіонату, то я не можу сказати, що він став набагато вищим або нижчим, але після 20 турів минулого чемпіонату «Зірка» очолювала турнірну таблицю з 40 очками, і рівно стільки ж маємо зараз ми. У цьому сезоні лідерам вдалося набрати набагато більше очок.

«Десна» вже проходить атестацію для участі в УПЛ, це свідчить про певні завдання клубу. Як вважаєте, «Десні» під силу виступати в елітному дивізіоні?

– Думаю, в нинішній УПЛ під силу виступати не тільки «Десні», але й половині клубів Першої ліги. Я, як і раніше, вважаю, що в елітному дивізіоні має бути 16 клубів, від цього тільки зросте інтерес до футболу в регіонах. Тим більше, якщо у клубів є бажання і можливість виступати в УПЛ.

Популярные новости