Олег Самсонов: "Одеса" може взагалі не розпочати другу частину сезону"

2538 08.03 2013   17:32
Фото - odessa-sport.info

Віце-президент «Одеси» Олег Самсонов сподівається, що команда все ж вийде 24 березня на поле

«Одеса» може взагалі не розпочати другу частину сезону»

— Олеже Васильовичу, до старту чемпіонату залишається кілька тижнів. Як проходить підготовка, з урахуванням фінансових проблем, що переслідують ваш клуб із початку сезону?

— Фінансові проблеми — це ще м’яко сказано. Тому навіть не знаю, чи є сенс говорити про підготовку команди, оскільки є ймовірність, що «Одеса» може взагалі не розпочати другу частину сезону. Та сподіватимемося на краще. Нині всі сили кинуті на те, щоби все ж зберегти професіональний футбольний клуб для міста.

— Із чого ж почалися ваші проб­леми?

— У грудні відбулася розмова із зас­новником клубу, який заявив, що припиняє фінансування. Відтак перебуваємо в активних пошуках нових інвесторів, які би врятували «Одесу». Із цим питанням уже зверталися до губернатора області й до кількох великих компаній, та результату поки немає. На днях має відбутися ще одна зустріч з очільником Одещини, після якої, можливо, побачимо шляхи виходу із ситуації, в якій опинилися. Хоча грошей в бюджеті немає…

— Та, попри все, команда готувалася взимку…

— Потрібно подякувати деяким місцевим бізнесменам, які виділили кошти, щоби команда провела збори й підготувалася до поновлення змагань. До речі, все, що було заплановано, вдалося виконати. Зіграли й кілька контрольних матчів, більшість яких завершилася на нашу користь.

«Доукомплектовувалися молодими вихованцями з «Одеси-2»

— Відстежуючи роботу вашого клубу на трансферному ринку, помітив, що більшість гравців залишила команду. Ким же тоді до­укомплектовувалися?

— Нашими молодими вихованцями з «Одеси-2», яка виступає в чемпіонаті міста. Їхня підготовка йшла цілеспрямовано під першу команду, тож без вагань хлопців «підвищили в класі». Зізнаюся, молодь нас приємно порадувала, адже очікували від них гіршого. Гравці отримали шанс спробувати сили відразу в першій лізі. Очевидно, більшість цією нагодою й скористалися, показавши себе з найкращого боку.

— Сподіватимемося, що «Одеса» благополучно розпочне чемпіонат. Забігаючи трохи наперед, якої гри очікувати від команди?

— Якщо збережемо ФК, то голов­ним завданням буде, звичайно ж, залишитися в першій лізі. Сподіватимемося на перехідні матчі, обігруватимемо суперників, аби уникнути пониження в класі. Глобально говорити про подальші перспективи та роботу з молоддю не буду, адже першочергово потрібно вирішити нагальні питання, на кшталт: чи існуватиме клуб? Якщо так, то в якому форматі? Яким буде фінансування, якщо взагалі буде? Ось коли їх вирішимо, тоді вже можна буде серйозно думати про подальші перспективи існування й розвитку ФК.

— Чи є нині в «Одеси» заборгованість перед ПФЛ?

— ПФЛ ще мусимо сплатити останню частину траншу, на що маємо відведений для цього час.

— А чи є заборгованість перед гравцями та тренерським штабом?

— Заборгованості немає, але останні три місяці вони зарплатні не отримували й пішли на це свідомо. Хлопці готувалися й працювали на перспективу для себе. Зі свого боку, можу лише їм подякувати, що в такий нелегкий для клубу час гравці й тренери вирішили йти до кінця, професійно виконуючи свої обов’язки без оплати праці.

— Отож, слова головного тренера Андрія Пархоменка, що за «Одесу» гратимуть безкоштовно, відповідають дійсності?

— Так, і я це підтверджую. Як сказав Андрій Вікторович: «Ми в одному човні, тож пливтимемо до кінця».

— Проблем під час реєстрації нових гравців у вас не виникало?

— Заявлялися ще 25 лютого. До складу долучили всіх, кого хотіли. Та не виключатиму появи ще кількох виконавців, які приєднаються до команди згодом.

— Якщо їхня праця не оплачуватиметься, що ж тоді слугуватиме стимулом для виконавців?

— Стимулом, як це не парадоксально звучатиме, слугуватиме патріотизм, можливість виступати за рідне місто та клуб.

«Це на перший погляд місто здається великим і багатим»

— До поновлення чемпіонату залишається мало часу, а ситуація в клубі досі у підвішеному стані…

— Часу справді мало, й ми це усвідомлюємо. Я щодня зустрічаюся з потенційними інвесторами, яким намагаюся донести, що мати свій футбольний клуб — це не лише престижно. Ти за нього вболіваєш, отримуєш нові емоційні відчуття, береш участь у спортивному житті не лише міста, а й України. Розуміємо, що можна на всьому за один день поставити хрест і забути. Але кинути — найпрос­тіше. Ми ж намагаємося знайти шляхи порятунку.

— У відсотковому еквіваленті скільки дасте, що «Одеса» таки вийде 24 березня на поле?

— Гадаю, є велика вірогідність того, що вийдемо на першу домашню гру. Є певні домовленості щодо мінімального фінансування. А ось уже з наступною виїзною грою, яка передбачає немалі витрати, можуть виникнути проблеми.

— Не можу збагнути, невже в портовому місті-мільйоннику не можна знайти людину, яка би допомагала ФК?

— Це на перший погляд місто здається великим і багатим. Та насправді лічені бізнесмени можуть собі дозволити таку забаганку, як утримання футбольного клубу. Ось ми звертаємося по допомогу, а у відповідь чуємо: «Гроші я знайду, а що отримаю натомість?». Їх теж, звичайно, можна зрозуміти… Сподіваємося ще на допомогу від публічних людей міста.

— А на дружнє плече «Чорноморця» не розраховуєте?

— Раніше ми добре товаришували. Але в певний момент у нас склалися суто робочі стосунки.

— До речі, а грати плануєте, як і раніше, на «Спартаку»?

— Звичайно. Хочемо в міста отримати пільги за оренду стадіону, адже для нас зараз навіть 10000 гривень за гру — сума вагома. Сподіваюся, нам підуть назустріч, і зможемо принаймні користуватися стадіоном без компенсації.

— Олеже Васильовичу, критичність вашої ситуації розумію, однак мушу запитати: коли створювався ФК, чи був у вас бізнес-план його розвитку?

— Розуміємо, що заробляти на футболі можна від продажу квитків, атрибутики, телевізійних та спонсорських прав. Та, коли немає свого стадіону, відповідно, не може бути й мови про якийсь прибуток. Хоча, коли команда до переїзду в Одесу базувалася ще в Овідіополі, мали проект будівництва нового стадіону. Нам навіть землю для цього виділили. Із тими спонсорами та інвесторами, які допомагали клубу, без особ­ливих проб­лем довели би справу до кінця. Та втрутилася криза (зітхаючи)…

Популярные новости