ПФЛ: чи може півфіналіст Кубка визначатися не за спортивним принципом?

2167 02.12 2016   15:44

ПФЛ України про ситуацію, що склалася з матчами 1/4 фіналу Кубку України.

Прес-служба ПФЛ надає офіційну позицію щодо ситуації навколо найбільш очікуваних матчів кінця листопада. Нагадаємо, одразу чотири клуби Ліги взяли участь у ¼ фінал Кубку України. Завершальний 20-й тур осені відбувся 20 листопада, після чого команди отримали заслужені відпустки. Але одразу чотири клуби вкоротили свої канікули, завоювавши право продовжити боротьбу у другому за престижністю національному трофеї. Уже 26 листопада за обопільною згодою і за підтримки Прем’єр-ліги свій Кубковий матч провели МФК «Миколаїв» та «Іллічівець». Перемогу в серії післяматчевих 11-метрових здобули господарі, оформивши історичне для Миколаєва досягнення в Кубку України.

Ще три півфіналісти мали визначитися за підсумками матчів 30 листопада. Однак, відбувся лише один із них у Дніпрі, де місцевий клуб здобув мінімальну перемогу над «Ворсклою».

А от матчі в Охтирці, коли «Нафтовик-Укрнафта» мав прийняти київське «Динамо», та у Полтаві, де місцевий клуб мав зіграти з донецьким «Шахтарем», не відбулися за рішенням офіційної особи - арбітра, який керувався правилом 6 Правил гри IFAB 2016/17. Саме до виключної компетенції арбітра віднесено право прийняти рішення щодо "стану поля для гри або території навколо нього, або погодні умови дозволяють або не дозволяють провести матч".

Стадіон "Локомотив" у Полтаві

Згідно з протоколом офіційних осіб, матчі було відмінено внаслідок непридатності футбольного поля. Попри все, на переконання ПФЛ обидва клуби робили все можливе, щоб матчі відбулися. Це підтвердиві арбітр Я.Козик, відзначивши у рапорті, що команда "Нафтовик-Укрнафта" доклала максимум зусиль для того, щоб матч відбувся. Але відсутність підігріву футбольного поля та низька температура повітря спричинили дану ситуацію.

Директор «Нафтовика-Укрнафти» Андрій Полунін запевнив, що мороз -14°С вдарив лише за добу до початку матчу. До цього команда тренувалася у штатному режимі і нічого не передбачало подібної ситуації. «Ми були готові до будь-якого розвитку подій, але мороз скасував усі наші плани, – сказав А. Полунін. – Всі служби працювали у штатному режимі, ми вкрили поле плівкою на випадок снігу. Зрозуміло, що на нашому стадіоні відсутній підігрів поля, але цього не вимагає Регламент ПФЛ, оскільки ФК «Нафтовик-Укрнафта» є клубом першої ліги. Прокладання та експлуатація підігріву – досить витратна стаття, наш клуб поки не в силах її виконати. Але не забувайте, що рівно рік тому в Україні стояла «плюсова» погода і, якби не форс-мажор, ми б зараз взагалі не піднімали це питання. Можливо, треба його задати тим, хто поставив у календарі на цю дату матчі ¼ Кубку України. Чи може організатори змагань не передбачали, що до цієї стадії дістануться клуби ПФЛ? А якби це була команда другої ліги?».

А. Полунін свого часу виступав у національній збірній України, чимало пограв в Україні та за кордоном і надивився різного. «Чи вийшов би я на таке поле грати? Без сумніву". Схожу позицію висловив і Сергій Ребров в інтерв'ю офіційному сайту ФК "Динамо", сказавши, що половину свого життя тренувався на такому полі.

"Футбол і вболівальник не мають страждати через такі причини, - продовжує Полунін. - Я не розділяю думку офіційних представників матчу, що поле було настільки травмонебезпечним, що необхідно було матч відміняти. Ми знаємо чимало прикладів, в тому числі і в єврокубках, коли матч відбувався, як то кажуть, за будь-якої погоди. Ми провели тренування напередодні на «Локомотиві», і наші футболісти жодного дискомфорту не відчували. Думаю, що ситуація однозначно є форс-мажором, адже ми не могли вплинути на кліматичні умови, особливо на мороз, який доходив до -15°С. Гадаю, що цим мали б опікатися наші футбольні інстанції, які планували матч на кінець листопаду, знаючи, що вони відбуваються на полях команд з нижчого дивізіону. Це ж не вперше складається така ситуація. Чому в цій ситуації повинні страждати такі клуби як наш, я не розумію".

Стадіон "Нафтовик" у Охтирці

Директор ФК «Полтава» Богдан Вінницький зазначив, що директор матчу за добу до початку гри сказав, що підстав для хвилювання немає. «Звичайно, ми уважно слідкували за прогнозом погоди, однак інформація змінювалася регулярно і ми вже просто не розуміли, кому вірити, – розповідає директор ФК «Полтава». – Чому не звернулися у «Ворсклу»? Так просто подібні питання не вирішуються. У будь-якому випадку з керівництвом сусіднього клубу ми тримали контакт, однак для того, щоб підігрів поля дав ефект, він мав бути увімкненим щонайменше тиждень. До речі, делегат, який прибув до Полтави за добу до матчу сказав: «Як для поля без підігріву, то майже ідеальне».

Разом із тим, Б. Вінницький відзначив, що снігу не було не лише на полі і на бігових доріжках, а й по периметру навколо стадіону – його чистили великою компанією. «Для нас матч із «Шахтарем» – велика подія. В усякому разі прибирати поле зібралося чимало охочих, у тому числі майже всі співробітники, від директора бази в Копилах до адміністративного складу. Ми провели велику роботу, бо дуже прагнули зробити все, щоб матч відбувся. І я розумію футбольних людей, які потім коментували відміну матчу. Той же Сергій Ребров зазначив, що було помітно, як старалася Охтирка зробити все, щоб врятувати поєдинок і провести його».

Тим не менш керівництво «Полтави» входить у положення гранда українського футболу. «Ми бачили, що директор матчу намагався піти нам назустріч, але маємо визнати, що шипи дійсно не пробивали промерзлий ґрунт, тому можливість травмуватися все ж існувала. Розуміємо, що «Шахтар» представляє нашу країну на міжнародній арені, його гравці виступають у складі національних збірних, тому треба робити все, щоб вберегти їх від травм. Але я переконаний, що можна увійти і в наше положення, знайти вікно, щоб зіграти цей матч навесні і керуватися спортивним принципом у цій ситуації. Адже визначати кабінетним методом півфіналіста – це однозначно не вихід. Зрозуміло, що і «Нафтовик», і ми – команди нижчого рівня за своїх суперників. Але все повинно вирішуватися на футбольному полі, і тільки воно має визначити, хто більше хоче дістатися наступного раунду Кубку».

Стадіон "Нафтовик" у Охтирці

Прес-служба ПФЛ проаналізувала подібні ситуації, коли матчі не відбулися (відмінені арбітром) через несприятливі погодні умови і вони - не рідкість. Так, 4 березня 2012 року матч Прем’єр-ліги «Таврія» – «Металург» Д відмінено через снігову заметіль. Поле сімферопольського стадіону «Локомотив» виявилося повністю засипане снігом. Співробітники арени разом із представниками МВС України з самого ранку інтенсивно прибирали сніг з газону, тим не менш очищена частина виявилася сильно замороженою. Тоді згідно з рішенням ДК ПЛ матч було ПЕРЕНЕСЕНО та проведено у інший день.

Можна згадати і матч Ліги чемпіонів УЄФА у Києві, коли київське «Динамо» приймало мадридський «Реал» у листопаді 1999 року при -11°С. Керівник департаменту УЄФА з забезпечення УЄФА Рене Еберле у той час повідомляв навіть, що київський матч став прецедентом для розроблення організацією неписаних правил проведення матчів у холодну пору року. Проте матч відбувся…

У будь-якому випадку такі ситуації мають вирішуватися, керуючись спортивним принципом і здоровим глуздом. Клуби першої ліги були допущені до кубкових змагань і виконували обумовлені регламентні норми, їх арени включено до реєстру стадіонів, на яких дозволено проводити матчі Всеукраїнських змагань серед команд клубів ПФЛ сезону 2016/17. Так, для наших клубів сильні морози в ніч перед матчем і в день матчу – це класичний форс-мажор, тобто обставини непереборної сили. Тому і «Полтава», і «Нафтовик-Укрнафта» заслужили на те, щоб зіграти історичні для себе поєдинки. І точно ані вони, ані їхні вболівальники, ані всі любителі футболу не заслуговують «кабінетної поразки». Адже жодного разу в історії Кубка України учасник півфіналу не визначався у кабінетах, а виключно з дотриманням спортивного принципу.

Источник: ПФЛ
Популярные новости