Микола Кміть: "Сподіваюся, що наступного сезону "Скала" буде виступати у Першій лізі"

2183 21.03 2013   16:26
Фото - loda.gov.ua

Cьогодні в Моршині відбулася прес-конференція про підсумки першого етапу сезону 2012/2013 років, втрат та надбання ФК «Скала» (Стрий) в зимове міжсезоння та підготовки до другого етапу першості України серед команд Другої ліги. Під час прес-конференції були представлені новачки команди – воротар Роман Данкович та нападник Артем Акуленко. Щодо втрат, то у зимове міжсезоння «Скалу» залишили захисник Михайло Басараб (підписав контракт із тернопільською «Нивою») та Віталій Дністрян (перейшов у першолігову «Кримтеплицю» з Молодіжного).

Президент «Скали» Микола Кміть та головний тренер команди Володимир Рева розповіли про підготовку команди до першого офіційного старту після зимової паузи з чернігівською «Десною», який «Скала» зіграє удома 7-го квітня, а також про новачків команди, окреслили перспективи розвитку футбольної Академії «Скали».

- Вдячний усім присутнім журналістам за те, що відвідали нашу прес-конференцію та звернули на другий професійний клуб Львівської області. На жаль, нас таких клубів у Львівській області лише два (ФК «Скала» (Стрий) та ФК «Карпати» (Львів), – примітка автора). Сподіваюся, що з розквітом економіки Львівщина матиме хоча б чотири професійні футбольні клуби. А це призведе до покращення всіх клубів Львівщини. Гадаю, якщо б було чотири професійні команди у Львівській області, то кількість якісних футболістів без сумніву б зростала. Саме тому розпочинаю свій виступ із загальної ситуації футболу в Україні.

Вчора закінчилося засідання ПФЛ. До речі, я є першим віце-президентом у цій структурі, який відповідає за Другу лігу. Відтак, було прийнято два дуже важливих документи. По-перше, вирішили, що робити з третіми, четвертими групами в Другій лізі. Нагадаю, що з тих чи інших причин знялося дуже багато клубів, а відтак, у групі «А» залишилося лише дві команди – хмельницьке «Динамо» та херсонський «Кристал». З огляду на це, виходило так, що у другому колі ці команди повинні були зіграти всього на всього лише дві гри. Так йдеться у документі. Відповідно, ми звернулися до ФФУ до президента ФФУ Анатолія Конькова всією радою, аби вони дозволили об’єднати групу «А» та «Б», тобто ті команди, які у своїх групах не потрапили до шестірки кращих, аби ці команди змогли провести загальний чемпіонат. Якщо ж цього не відбудеться, то ми від клубу «Скала» заявляємо, що надамо таку можливість хмельницькому «Динамо», нашим сусідам, максимальну кількість ігор з нами у них і в нас для того, щоб «Динамо» мало змогу підтримувати спортивну форму. Я звернувся до клубів, які представляють Південну частину України, аби вони надали таку ж можливість херсонському «Кристалу» зіграти хоча б 10-12 ігор, або серед тижня, або ж по неділях, другими складами, щоб таким чином підтримати загальноукраїнський футбол.

Варто відмітити й те, що за пропозицією та розробкою «Скали» було розраховано нову систему чемпіонату Другої ліги, яка буде єдиною зоною. Тобто у Другій лізі 2013/2014 років буде виступати 20 команд з усією України. Відтак, не буде груп «А» і «Б». Буде спортивний принцип, за яким команди будуть змагатися, щоб не вилетіти. Тобто в низах турнірної таблиці відбуватиметься теж цікава боротьба. Команд стане менше. На жаль, у цій не дуже втішній економічній ситуації, яка склалася в Україні не має більше, ніж 20 команд, які б могли фінансувати змагання Другої ліги. Звісно, нам хотілося б, щоб було 40-50 команд, але на разі немає. Тому було прийняте сміливе рішення, яке підтримали фактично всі, проти був лише один представник, щоб змагання проводити саме у такому форматі.

Як президент «Скали» сподіваюся, що наступного сезону ми будемо виступати у першій лізі, тому до нас це жодного відношення не має, але, приємно, що наша робота, а саме «Скали», як учасника ПФЛ призвела до такої трансформації, яка зробить цікавішим чемпіонат. Є багато критики журналістів, чиновників Федерації добре чи погано працює ПФЛ. Мовляв, клуби знімаються… Вчора я зробив заяву та усім пояснив, що, на жаль, кількість клубів у футболі не залежить від робити ПФЛ та від Федерації. Економіка держави, той стан, в якому вона перебуває диктує таку ситуацію. Підтвердженням цьому є факти. Ви подивіться, що на Західній Україні сьогодні залишилося чотири професійні клуби – два в Тернополі, один в Стрию та в Хмельницькому. На Сході України – багато клубів, в центральній частині України є професійні команди, де добре розвинуте сільське господарство. Тобто це показує те, що спорт зараз фінансується за економічним принципом. Там де потужніший бізнес, підприємництво, там ще є спорт, зокрема, професійний футбол. А де цього не має, там відповідно і професійних клубів мало. Скажімо, якщо б потужний бізнес був в Івано-Франківську ми б зараз мали «Прикарпаття» серед когорти професійних команд. Те ж можна сказати і про Бурштин, в якому зникла професійний футбольний клуб «Енергетик». Саме підтримка бізнесу, або ж прийняття Закону «Про благодійність», змогли б серйозно відродити спорт. До речі, цей Закон вже давно напрацьовується», – сказав президент «Скали» Микола Іванович Кміть.

Популярные новости