Цифрові підсумки Ліги чемпіонів: швидкість Мудрика, реакція Трубіна та інші "сюрпризи" "Шахтаря"

2223 16.11 2022   10:00
Шахтар

У Лізі чемпіонів цього року Україну представляв донецький "Шахтар", який, в цілому, хоч і втратив чимало лідерів, але все ще доволі непогано показав себе на міжнародній арені. Деякі гравці команди навіть відзначились позитивною статистикою. 

Український слід: команда.

Всього у цьогорічному розіграші Ліги чемпіонів було забито 304 голи, з них 8 м'ячів на рахунку донецького "Шахтаря", що дозволяє йому займати 17 строчку по цьому показнику разом зі "Спортингом", "Марселем" та "Тоттенхемом". Що цікаво, "Гірникам" вдалось обійти по результативності такі клуби як "Севіл'я", "Атлетіко" та "Байер" з Леверкузена.

"Гірники" розділяють третє місце з "Реалом", "Баварією", "Ліверпулем", "Челсі" та "Атлетіко" по кількості забитих м'ячів з-за меж штрафної - у кожної з команд по два голи.

По кількості ударів донецька команда займає аж 30 сходинку, розділяючи її зі "Спортингом" - 45 ударів. Меньше по воротах бив лише "Рейнджерс". Лише 15 ударів "Гірники" нанесли у ствір воріт суперника. Шотландці і тут єдині, хто поступається по цьому показнику.

А ось по показнику точності передач "Гірники" йдуть в топ-10, замикаючи його. 86,5%, що краще ніж у "Ювентуса", "Ліверпуля", "Тоттенгема", "Інтера", "Мілана" та інших клубів ЛЧ. По кількості же пасів "Шахтар" займає 21 сходинку, зробивши 2815 передач. Лідирує "МанСіті" з показиником у 4403 пасів.

Читай також: "Шахтар" не отримував жодної пропозиції щодо Мудрика

"Шахтар" меньше всіх з клубів Ліги чемпіонів робив верхові передачі - 32 місце з показником у 45 передач. Трішки більше у "Баварії" - 57. А ось активнішою командою за цим показником є "Барселона" - 156. Але з точністю було краще у "Челсі" - 41 влучна передача, в той як у каталонців на один меньше. У "Шахтаря" ж всього 9, і також останнє місце серед усіх команд.

Останній "Шахтар" і по кількості атак. 133 атаки дозволяють їм посісти лише 32 сходинку. Трішки більше у "Спортинга" - 158. Найкращі - "МанСіті" (415). Нагадаємо, хоч "Шахтар" і атакував меньше інших, але зміг забити 8 голів.

По кількості обводок "Шахтар" також йде позаду, займаючи аж 26 сходинку (разом з загребським "Динамо") з 55 обводками. Меньше зробили лише "Інтер", "Вікторія", "Айнтрахт", "Лейпциг" та "Макабі". Найкращі за цим показником - ПСЖ (127). Доречі, по кількості офсайдів "Шахтар" - 19-й з 9 "забіганнями". Частіше інших позагрою знаходились гравці "Марселю".

Донецька команда доволі непогано себе показала у відборах не тільки по кількості, але і по якості: 81 (34 вдалі) і восьма сходинка по обох показниках. Краще ніж "Мілан", "Інтер", "Байер", "Барселона", "Реал", "Челсі" та інші клуби. А ось по кількості фолів - золота серединка - 17 місце з 65 фолами. Щодо фолів суперника на гравцях "Шахтаря", то тут вже їм доставалось не так часто - 21 сходинка з 47 фолами. Частіше за інших отримували по ногах гравці ПСЖ (89) та "Челси" (83).

Український слід: гравці

По персональних показниках вдалось відзначитись в першу чергу Михайлу Мудрику, який здивував усіх своєю швидкістю. Він має найкращій з усіх гравців показник - 36,6, що дозволяє йому розділяти першу сходинку з Дембеле ("Барселона"). Трішки меньшу швидкість "розігнав" Леау - 36,5.

Також "український Неймар" потрапив до топ-10 гравців по кількості обводок, зовсім трішки відставши від свого кумира. У бразильця 27 обводок, у українця - 26. Сьома та восьма сходинки відповідно. Найкращими за цим показником є Мбаппе та Дембеле - 39.  

А ось інший "Гірник" Тарас Степаненко потрапив до топ-10 гравців по дистанції, яку вони "відгоняли": 68,6 і сьома позиція по цьому показнику. Більше за усіх "вивчили поля" Соу (74) з "Айнтрахту" та Флорентіну (73) з "Бенфіки".

Також ветеран "Шахтаря" замикає до топ-5 гравців по кількості відборів. На його рахунку аж 17 вдалих дій, і лише трішки йому не вистачило, щоб зрівнятись з Альваресом з "Аяксу" та Флорентіну з "Бенфіки". Найкращий - Верратті з показником у 32 успішні дії.

А ось по якості відборів Степаненко зміг зберегти 5 сходинку - 8, в той час як у Верратті всього-то 7, стількі ж має і ще один захисник "Шахтаря" - Валерій Бондар (7 з 10). Також Бондар показав себе і у кількості виносів, посівши по цьому показнику другу сходинку з 36 "ударами". Перший хорват Діно Періч.

Микола Матвієнко частіше за багатьох гравців Ліги чемпіонів віддавав передачі партнерам. Він посідає шосту сходинку з 437 передачами. Перша місце по цьому показнику у Тоні Крооса з "Реалу" - 541. Доречі у українця шоста сходинка по показнику точних передач - 393. 

Не обійшлось без фієрії нашого воротаря - Анатолія Трубіна. Українець розділив звання найкращго голкіпера Ліги чемпіонів з Міньоле. У обоих гравців по 31 сейву за турнір. Правда, ексголкіпер "Ліверпуля" зміг зіграти 5 "сухих" матчів та пропустив всього-то 4 голи, у той час як українець не зміг врятувати команду 10 разів. Доречі, на рахунку іншого українця з ЛЧ - Андрія Луніна - три сейви і 43 сходинка у списку голкіперів ЛЧ.

Статистика офіційного сайту УЄФА

Популярные новости